Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan rázzuk le az embereket?...

Hogyan rázzuk le az embereket? Többi lent.

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy egyre többet járnak nyakunkra emberek. Újabban váratlanul, kéretlenül. Mindig megfogadjuk, hogy nem lesz több ilyen, de csak jönnek és jönnek, úgy érzem mi rontottunk el valamit.

példák: A férjemet felhívja a kollégája, hogy 10 perc múlva benéz. Ez a benézés általában két óra.

Aztán átcsenget a szomszéd lány, még hoz is valamit, hogy ne legyen már pofám kidobni túl hamar, vagy csak valami ürüggyel.

Akkor nem beszélve a sok lelki fröccsről, mindig mindenkinek van valami megoldhatatlan baja és azért keres fel, hogy elpanaszolja, és persze, hogy a következő pillanatban már ott van nálam, mert úgy zokog a telefonban, hogy nem lehet nemet mondani.

Vagy pl. meglátta az ismerősöm gyereke a medencénket, addig rágta a szülei fülét, majd a szülei az enyémet, mire el kellett hívnom fürödni, különben világraszóló sértődés lett volna.

A saját udvaromba nem tudok úgy kimenni, hogy valamelyik szomszéd ne kiabáljon át valamiért, amiből végül beszélgetés lesz. De úgy sem tudok kimenni, hogy egyáltalán ne lássa, hogy kint vagyok és ne akarjon hirtelen valamit. Ha betonfalat építek, akkor is átlát, mert át akar látni. Az egyik szomszéd felől pl. palánk van ,de addig kepeszt, míg meglát. Pl. járjak az udvaromban terepmintás ruhában, hogy kevésbé lássanak meg, a férjemmel sms-ezzek, ha kin takarunk ülni, nehogy meghallják a hangunkat, vagy ha felhívnak folyton hazudjak? Nem egyszer volt már olyan is, hogy egyszerűen csak fogják magukat és becsengetnek hétvégén. Csak mert arra járt, meg stb. Unom, a férjem is unja és sokat veszekszünk újabban ,egymáson töltjük ki. Nem értem miért alakul ez így az utóbbi időben.


2014. aug. 5. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Túlságosan barátságosak voltatok az elején. Legyetek kicsit mogorvábbak, le kell őket rázni, ha megsértődnek legalább nem jönnek többet! :D

Én a szomszédaimmal max. köszönőviszonyban vagyok, és jó is ez így.

2014. aug. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nagyon ciki...hogy hazudni kell.

Mert kell!

-Főzöl, nem érsz rá. Fial a macska, ellik a tehén, ordít a gyerek, jön az anyós, fáj a fogad,és hasonlók.

Nem kell túl barátságosnak lenni, és nem készségesen igent mondani mindenre, és mindenkire.

Nekem sokszor szóltak, ugyan, "ugorjunk" már át a városba, ezért-azért, köszönömért. Benzin? Időm?

Ilyenkor azt mondtam, sajnálom, már ittam egy sört.

Na, legfeljebb azt gondolják, rászoktam a piálásra.

Szerelmi búbánatra, lélek kiöntésre meg nem reagálok, közlöm, én ilyenekhez nem értek..

Már kezd nyugi lenni, de még nem eléggé...

2014. aug. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Az a bajom, hogy ha bunkó vagyok, én érzem magam utólag szarul, de egyébként igazatok van. Elég baj, hogy a saját házamban, a saját nyugalomszigetemen nekem kell hazudoznom, egyébként szoktam. :-)Csak ez már így tényleg nem nyugalomsziget, hisz a férjem is enged, én is és a végén egymáson töltjük ki a bosszúságunkat. Volt már, hogy azt mondta, nem is szeret haza jönni. Ez elég nagy baj.
2014. aug. 5. 16:12
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos annak idején anyámnak emiatt a "vezetékes" telefont és a kapucsengőt is ki kellett köttetnie.


Jópárszor elmondod nekik: most nem érek rá, most nem érdekel

És megunják. Kérdezni is csak negyedévente mernek majd valamit.

Aztán, ha továbbra sem tudsz foglalkozni velük, akkor soha többet nem jönnek.

2014. aug. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A te hibád. Miért nem vagy képes egyetlen mondatot megtanulni: NE HARAGUDJ, MOST NEM ALKALMAS. Ennyi, ezzel rázd le a gyereket, a felnőttet, a szomszédot, a kollégát, a telefonálót, az ajtó előtt állót... Ezt nem kell megmagyarázni, cifrázni, nem kell összevissza hazudozni, ezzel az egyetlen mondattal újra nyugalom szigetévé varázsolhatod a házat. Tanítsd meg rá a férjedet is és ennyi.
2014. aug. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!