Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az elet ertelme, mi az ami...

Mi az elet ertelme, mi az ami miatt elunk?

Figyelt kérdés

Az utobbi evekbe azon kattog a fejem, hogy minek elek. Az eletemnek semmi celja nincs. Probaltam celokat keresni, de mind bele bukik. Tegyuk fel a legjobb akarok lenni valamiben, de mindig lessz tolem jobb. Ennek igy mi ertelme? Az hogy valamit elerjek az eletben az csak bizonyitas bizonyos emberek fele. Akkor kerdezem en, mi ertelme az eletnek? Tanulni? Minek tanuljak hogy jobb fizetesem legyen? A penzbol fent tudom tartani magam, de minek? Csaladalapitas? Na ennek se ertem a lenyeget.

Kerem szepen, aki tudja, hogy mi az elet ertelme, legyen szives megosztani velem. Lassan a vegere erek a hiabavalo keresesnek.



2014. aug. 9. 05:13
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
18/f voltam
2014. aug. 9. 05:15
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

A földön való életnek semmi értelme

de annak hogy meg indult benned a kérdés annak már van.

Csak figyelj türelmesen.

2014. aug. 9. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
56%

A cél életben maradni, amíg lehet.


Az értelmét magadnak kell megtalálnod. Ahogy előző is írta, ha már elkezdtél rajta gondolkodni, akkor nyomon vagy :)

2014. aug. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
köszönöm
2014. aug. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

ezt nem lehet szájbarágni, neked kell rájönnöd, és érezned. át kell élned azt az utat, ami a megértéséhez kell.


amit érdemes tudni, hogy a lehetőségeid és tetteid határozzák meg az életviteled, az meg a lelki állapotod, és az a gondolkodásod. tehát ha nem látod az élet értelmét, akkor rosszul élsz.

amint meglátod, tudod, hogy mit kell tenned, és hogyan maradj szinten, vagy akár fejlődj is.

megadtam a lehetőséget, hogy megértsd, a többi rajtad múlik.

2014. aug. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Tudom mit élsz most át. Szeretném megosztani veled ,veletek az én élményemet, bár meglehet ,hogy ez rajtad nem segít mki saját maga kell hogy rájöjjön..

Én 34 éves vagyok és nagyon sok mindent átéltem már, bennem is ez a kérdés már ilyen fiatalon felmerült. Én is csak egyre csak kérdeztem magamtól MI ÉRTELME,MINEK,MIÉRT..? Úgy éreztem nekem nem kell család, nem akarok robotolni, semmire sem vágytam üres kiégett voltam vmi hatalmas űrt éreztem odabent,lelkem mélyén vmi nagyon hiányzott,úgy éreztem vmi nincs rendjén!!

Aztán egyszer csak villámcsapásként ért a felismerés kaptam egy válaszfélét, amit mai napig nem felejtettem el,folyton eszembe jut,bárcsak mki átélné.

Kb 17 éves lehettem amikor ültem magamba roskadva tanulás helyett csak az ágyamon merengtem akkor is ezen a kérdésen rágódva, amikor egyszer csak "magamhoz tértem,felébredtem"! Egy pillanatra nem tudtam hol vagyok ki vagyok! Hatalmas érzés volt! Csak ilyedten ,furcsállva, megilletődve néztem saját testem ,kezeimet ,hogy ez én volnék??? De hát mi ez?! Te jó ég és csak egyre hevesebben vert a szívem és csak egyre egy gondolat visszhangzott a fejemben : ki akarok szabadulni ,ki akarok innen törni ,eresszenek ki,nem akarok bezárva lenni ,szabad akarok lenni ÚJRA!!!! Úgy éreztem börtönben vagyok. Ez döbbenetes volt. Teljesen idegen dologként tekintettem a saját testemre és totális bezártság vett rajtam erőt, hihetetlen élmény volt és most értem igazán most hogy már egyre jobban tudatomnál vagyok,h mi is volt ez az egész :) 30 éves koromtól fókuszálok az élet igazi értelmére,h ki vagyok én...végre egyre kiteljesedettebbnek érzem magamat, bár azt az űrt bízony nem tudom kitölteni eljön egyszer annak is az ideje..

Köszönöm hogy megoszthattam nagy élményemet. Lehet és valószínű ez rajtad nem segít,de azért nagy öröm lenne ha esetleg elindulnál ezen az úton te is. Mert hiszem ,h egyszer csak "mki" rálép az igazi ösvényre. De erre saját magad kell,h rájöjj.

2014. aug. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A mai 6.39-es hozzászóló igazán szívbemarkoló volt az a pár,rövid sor,megérintett. Rövid,Célratörő és igaz. Szívesen beszélgetnék hozzám hasonlóakkal...
2014. aug. 9. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az egész felfogás kérdése. Nincs egyetemes értelme az életnek. Ha nagyravágyó vagy, akkor szenvedni fogsz. Ha beéred azzal, ami van, és amire szükséged van, akkor boldog lehetsz.

De mindenkinek más. Van akinek tárgyak, van akinek a tanulás, később a karrier, míg sok embernek (nekem is) egy konkrét személy vagy személyek jelentik élete értelmét.

Ők nyilván szidják egymást, és nem értik, hogy hogy rajonghatnak azért, amiért.

Bár szerintem ezt nem lehet befolyásolni, ez belülről jön, hogy kinek mi. Én nem értem a karrieristákat, ők meg nem értik, hogy én miért bíznám rá egy emberre az életemet is.

Találd meg mi okoz örömet. Ha egy emberbe öntöd minden bizalmadat, akkor bár az a legingoványosabb talaj, de az okoz majd a legnagyobb örömet. Éveknek kell eltelni, hogy ezt ténylegesen megkaphasd, sajnos sokaknak nem is adatik meg.

2014. aug. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

helló 6:39 -es válaszoló vok

Email: tenkman01@gmail.com

2014. aug. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%
Az életnek tényleg sincsen értelme.. Miért élsz azért hogy tanulsz hogy aztán pénzes embereknek dolgozzál,,meg a többi embereknek dolgozzál stb... megfelelj a többi embernek.. Semmi értelme sincsen az életnek. Én 20 éves fiú vagyok én is zsoktam gondokozni, rajta, dolgozok suli mellett egy gyárban, fizikai munkát ilyen betét gyárban dolgozok ami Magyarországon van tamponokat meg betéteket csinálnak amikor ottvagyok és dolgozok gondolkodok azo hogy mi a frra@ért kell ekkora nagy gyár ekkora nagy felhajtás ilyen sok hulladékk , pénz, energia meg egyéb pocsékolás stb.. betétekért meg tamponokért. Semmi értelme nincsen,, a pénzért csinálják. Régen az ősidőben nem hasnáltak a nők ilyeneket, mégis tudtak élni. Tehát az emberek többsége a mai világban pénzért él, PÉNZ az úr mindennek az sokaknak az az élet értelme hiszen az mellé épül minden.. De ez igazából nem értelem,, szóval nincs az életnek értelme élsz és meghalsz ennyi.
2014. aug. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!