Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az elet ertelme, mi az ami...

Mi az elet ertelme, mi az ami miatt elunk?

Figyelt kérdés

Az utobbi evekbe azon kattog a fejem, hogy minek elek. Az eletemnek semmi celja nincs. Probaltam celokat keresni, de mind bele bukik. Tegyuk fel a legjobb akarok lenni valamiben, de mindig lessz tolem jobb. Ennek igy mi ertelme? Az hogy valamit elerjek az eletben az csak bizonyitas bizonyos emberek fele. Akkor kerdezem en, mi ertelme az eletnek? Tanulni? Minek tanuljak hogy jobb fizetesem legyen? A penzbol fent tudom tartani magam, de minek? Csaladalapitas? Na ennek se ertem a lenyeget.

Kerem szepen, aki tudja, hogy mi az elet ertelme, legyen szives megosztani velem. Lassan a vegere erek a hiabavalo keresesnek.



2014. aug. 9. 05:13
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Akkor lényegében az élet értelme, hogy várjuk a halált.
2014. aug. 13. 21:49
 12/15 anonim ***** válasza:

20 eves betét gyarban dolgozonak

Szia testver

2014. aug. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az élet értelme egyáltalán nem az hogy várjuk a halált. Az élet eredeti célja a túlélés és a szaporodás hogy biztosítsd saját fajtád fennmaradását. Miért jó ez nekünk? Szerintem senki sem tudja rá a választ. Az emberi agy nagyon különbözik más élőlényekétől és ezért tudunk mindenfélén elgondolkodni. De nekünk nem ez lenne acélunk hogy gondolkodjunk ilyeneneken (hanem a túlélés stb.). Az emberek erre még erre sem tudják még a választ, hogy miért ilyen tág a fantátiánk. A halálról pedig annyit, hogy elfog jönni és ezért még most kell beletörődnünk, más választás nincs, csak így lehet nyugodtabb a lelked.
2014. aug. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Azert tettem fel a kerdest, mert ugy erzem nincs miert mar elnem, mintha kihult volna az eles vagy belolem, egyszeruen semmiben nem lelem a boldogsagot, es bizonyos gondolatok gyakran at jarnak a fejemben, egyre tobbet mostanaban.
2014. aug. 28. 04:22
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan vannak még akik ugyan így éreznek. Van aki azt mondja, hogy az élet értelme az, hogy értelmet adjunk neki. Én azon vagyok, hogy a szabad időmbe szórakozzak, egy jó társasággal elhülyülni stb. Az én célom hogy jó kedvvel éljem ki az életem. Persze a hangulatunkat és érzelmeinket nem tudjuk irányítani.
2014. aug. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!