Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy jöjjek ki ebből a rettent...

Hogy jöjjek ki ebből a rettentően rossz helyzetből?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, nincs munkám, jelenleg tanuló vagyok, nincsenek barátaim, nem járok sehova kikapcsolódni, csak itthon vagyok (most nyáron dolgoztam), komoly párkapcsolatom még soha sem volt, családi helyzetem igencsak szar (ez soha nem volt jó, csórók vagyunk illetve apám egy szemétláda). Nagyon sokszor rám jön valami, amikor egyszerűen csak fekszek és azon gondolkozom miért ennyire szar minden.

Tudom nagyon rossz felé haladok ha ez továbbra is így marad, de egyszerűen nem tudom, hogy tudnék változtatni a

helyzetemen (2-3 éve így megy ez...)



2014. aug. 9. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az érzelmek az élőlényekben működő életerő mutatói. Az életerőt áramoltatni kell, de ha tétlen vagy úgy felhalmozódik, és belülről kezd el emészteni. Többet cselekedj, és kevesebbet töprengj. Tedd azt ami először eszedbe jut, az lesz a tuti. Tudd, hogy ahol a félelem van ott órási erő működik benned, hogy legyűrd azt a dolgot ami azt kiváltja. Ha belépsz a félelmedbe szertefoszlik, és eléred, hogy az elméd a jelenlévő valóság töltse ki. Amikor a belső és külső valóság azonos úgy az életerő áramlása folyamatos, ami jó érzés lesz. Ez történik amikor valaki szerelmes pl. Az embernek azért olyan rossz a helyzete azért szenved annyit mert létrehoz egy világot magának ami az ideális, és azt használja etalonnak, és ami azon fenn akad az kellemetlenül érinti ami vele harmonizál az jóság lesz. Tanuld meg, hogy ne az elméddel azonosítsd a világ dolgait, hanem közvetlenül a tudatosságoddal. Elme és tudat nem ugyanaz. Ha az volna nem kéne gondolkodni, mert minden egyből ott volna. Az elme egy eszköz, de rosszul használják, és már az uralkodik az emberen, elszívva minden erejét, szenvedésben tartva. Ne légy kényelmes, törj ki a körforgásból, érezd a félelmet, és meríts belőle erőt, hogy valami újat csinálj.

Az élet küzdelem.

2014. aug. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne hallgass rá, ő egy sith. Csak a sithek merítenek erőt a félelemből.
2014. aug. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Először is keress valamit, ami érdekel - sport, zene... akármi. És kezdj el foglalkozni vele, mozdulj ki otthonról. Minél több felé járkálsz, annál több új mbert ismerhetsz meg, és találhatsz magadnak barátokat (mert úgy tűnik, a mostani környezetedből ez a réteg hiányzik). Úgy már sokkal könnyebb lesz, mert lesz, aki melletted áll és segít, ha nagyon magad alá kerülsz :) A családi helyzet sajnos egy olyan dolog, amivel szemben keveset tehet az ember - főleg ha a szülőkkel van a baj - de ha lenne más is a környezetedben (mert otthon ülve max. velük találkozol) az sokat segítene.

Bocsi, nem tudom, mennyire lett ez a szöveg értelmesen összerakva, csak annyit akartam ondani, hogy szerezz barátokat :D Ha áll valaki mögötted/melletted minden sokkal jobb és könnyebb lesz, csak találd meg ezt vagy ezeket a valakiket

2014. aug. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ


Az az igazság, hogy ilyen korban már úgy igazi barátokat szerintem nehéz találni. Volt nekem baráti köröm, nem is egy, de saját hibámból már ezek a dolgok nincsenek meg.

2014. aug. 10. 21:36
 5/7 A kérdező kommentje:
Ja, próbálom magamat lefoglalni, kitűzök célokat, és most már nem fogom őket feladni
2014. aug. 10. 21:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is hasonló szituban vagyok, de amit az első írt, az valami nagyon nagy okosság. Pont erre volt szükségem. Sokat segített.
2014. aug. 12. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
7 év alatt jobb lett?
2021. febr. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!