Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sajnálom magamra a pénzt,...

Sajnálom magamra a pénzt, beteg vagyok?

Figyelt kérdés
Annyira pénzközpontú lettem. Magyarázható ez persze azzal, hogy gyerekként csóró voltam és most sincs sok, be kell osztani ami van. De azt érzem, hogy ez már betegség. Rosszul vagyok, ha magamra költök, bűntudat gyötör utána. Pedig én is vágyom szép ruhákra, de rossz érzésem van napokig, ha veszek magamnak valamit. Ha elmegyek valahova a barátokkal, akkor is rossz érzés otthagyni pénzt étteremben, pubban. Állandóan a pénzfélrerakási mánia gyötör, mert "soha nem lehet tudni". A saját rögeszmém foglya vagyok, ti hogyan küzdenétek le ezt? Állandóan füzetbe írom, hogy mennyit költöttem.28 éves nő
2014. aug. 10. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Téged os elrontottak a szuleid mint engem

Féreg apámtol egész gyerekkoromban azt halgattam hogy mi mennyibe kerul

Minek csinal az ilyen gyereket...

2014. aug. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos én is a foglya vagyok ennek az egésznek, de saját hibámból, ugyanis minden álmom egy kertes ház, havi 110-et keresek, abból mindig eltudtam rakni 100-at de felnyitották a szemem hogy most éljek míg lehet, elkezdtem kondizni, a kaja kiegészítők legalább 25ezerbe vannak, amit fele felébe csinálunk anyámmal, nem kér pénzt tőlem, de így egyeztem meg vele, hogy ne kelljen olyan sokat költenem az enyémből.

Ruháim középkategóriásak voltak gyerekkoromban, amikor lett saját keresetem, akkor kezdtem drágább ruhákat venni, cipő 30-40e nadrág 10 körül, sima pólók is 5-7e között mozognak mai napig. Ebből nem tudok alább adni.


Nekem is bűntudatom van amikor nem tudok csak havi 70et elrakni, mondván ezzel már kevesebb mint amennyit előre kiszámoltam, ugyanis évi 1.2millió jönne be.

Így is leszek 30 éves mire a házra összekaparok valamennyit, de lehet segítség kellesz hozzá.

22F

2014. aug. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem egyálltalán nem vagy beteg. Én se veszek magamnak szinte semmit (csak ami szükséges) de mondjuk én azért mert gyűjtöm a pénzt egyetemre meg hasonló dolgokra. Anyukám is mindíg írkálja mire mennyi pénz úszott el a sok kiadás miatt. Szerintem az jó ha van az embernek tartalék pénze :)
2014. aug. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig olyan voltam, hogy sajnáltam a pénzt kiadni valamire, meg vennék 100 dolgot, de félek hogy megbánnám. Meg olyan sok pénzem sosem volt, és ha vettem is valamit, vagy tönkrement valami sajnáltam hogy ki kell rá adni pénzt. De még egy sörözésnél is tudok úgy lenni, hogy na elment pár ezer forintom egy puccos helyen vizezett fröccsre, aztán csak kijön az egész úgyis.


Nálam mondjuk a váltást valamennyire az egyetem hozta el, ami arról szól hogy add le pótra, menj pótvizsgázni, bukj meg, fizess, fizess, fizess, vegyél jegyzetet, fizess...és úgy éreztem, hogy nem a tudás megszerzésére költök el marhasok pénzt, hanem ez csak úgy elveszik a rendszerben...akkor meg miért pont magamtól sajnáljam?

2014. aug. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetsz beteg is, de nem feltétlenül vagy az. Akkor vagy beteg, ha nincsenek konkrét nagy céljaid, szeretnél viszont az itt és mostban ezt-azt, mégse veszed meg őket. Én például nettó pénzkidobásnak tartanám, ha nem turikból öltözködnék, és őrültségnek tartanám pubokban vagy éttermekben elverni a pénzem, mikor sokkal olcsóbb és minőségibb is, ha magamra főzök. Az így megtakarított pénzt pedig olyasmikre költhetem, amiket szeretek, illetve félre is tudok tenni a terveimre. Meg persze nem írom füzetbe a kiadásaim. Szerintem túlzásba viszed az önszigort, de ha nagy terveid vannak, nem beteges mégsem, amit csinálsz.
2014. aug. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy éve akarok egy gépet, azóta mindenre sajnálom a pénzt, még ha kajára költöm akkor is. Remélem mihamarabb meglesz és abbamarad.
2014. aug. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon erős a rögeszme/fóbia, akkor szerintem jó lenne egy pszichológus. Hidd el, segíteni fog ! Másrészt magadra ne sajnáld a pénzt !


Undorítóak az ilyen szülőnek nem nevezhető egyének, akik megcsinálják a gyereket, majd minimum 20 éves koráig azt vágják folyamatosan a fejéhez, hogy mi mennyibe került, meg hogy milyen sok pénz a gyerek a szülőknek. Az ilyen mi a francért vállal és csinál gyereket?

2014. aug. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is egy jó pszichológust ajánlok, mert ez már picit beteges, ne haragudj !

Gondolom a szüleid nevelték ezt beléd. Enyhén szólva undorító az ilyen "nevelés". Nem a spórolással van a baj, mert az mindig jól jön, de hogy mindig mindenen a lehető legtöbbet spórolni, mert "bármi történhet", az már nem normális dolog. Ismerősi körömben is van ilyen. Megszületett a gyerekük (22 éve), azóta mindig azt vágták a fejéhez, hogy spórolni kell, mindenen, meg hogy mennyi pénzbe kerül egy gyerek....

Na én teljesen neki adtam igazat, amikor 21 évesen elege lett, összepakolt és elköltözött, a szüleinek meg csak annyit mondott, hogy ha ilyen baromi fontos a pénz, akkor minek vállaltak gyereket? Akkor ha bajuk van forduljanak a pénzhez, és ne hozzá. A szülei köpni nyelni nem tudtak.

Aki ennyire pénzmániás, az ne vállaljon gyereket. Nem tehet semmit a gyerek arról, hogy neki ruha kell, étel, taníttatás, stb. Aki ezekre ennyire sajnálja a pénzt, az vonja meg saját magától, de ne a gyerekét nyomorítsa meg vele.


Szóval kérdező, mindenképpen keress fel egy pszichológust ! Hidd el, segíteni fog, és neked is sokkal könnyebb lesz !

2014. aug. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. aug. 11. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!