Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Annyira idegesítenek az...

Nádszálkisasszony kérdése:

Annyira idegesítenek az emberek! Titeket?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy a fáradtság miatt, de az elmúlt néhány hónapban határtalanul idegesítenek az emberek, az emberi butaságok, az együttélés hiánya. Az elmúlt napokban, hetekben ezek történtek velem.


1.Megbüntették az egyik barátomat, mert nem volt bérlete amikor fel kellett volna mutatnia a BKV-n. Időközben még a buszon megtalálta, de a sofőr nem volt hajlandó aláírni, hogy segítsen: hogy a barátom csak idióta volt és nem találta a bérletét.


2.Megbüntettek vadiúj diákigazolványommal a BKV-n csakmert az ellenőr még nem látott ilyet :O


3.A kutyám miatt is állandó megkülönböztetés jár. Katasztrófa. /Vizsla kölyök, nagyon izgága, a pórázon nehezen megy, végtelenül kedves és a pórázon kívül mindenben szótfogad/


a; Hajózni voltunk a Mahartnál. Több mint 4 ezer forintot perkáltunk ki (2 diák + kutya akinek 100 forinttal volt olcsóbb, mint a felnőtt jegy) mire a matróz udvariatlanul közölte velünk, hogy legyünk kedvesek a hajó aljában helyet foglalni, ne menjünk a fedélzetre. Szerencsére szembe szálltunk vele, nem gondolom, hogy csak azért mert kutyával vagyok ilyen megkülönböztetésben kellene részesülnöm.


/Mivel a kezdetektől kezdve sokat utaztatjuk a kutyát teljesen jól viseli, végi aludja az egészet. A hajó fedélzetén egy 8 éves gyerek végig hisztizett, engem meg sértegettek még egy jól szocializált kutyával is./


b; Nem értik meg az emberek, hogy nem szeretném, hogy etessék a kutyámat.


c; De azt sem értem, hogy miért kell a Balatonon olyan vízparti sétányokról kitiltani a kutyámat, ahol az autók jöhetnek-mehetnek, horgászhatnak, a gyerek pedig a kerítik mellé üríthet, mert azt tábla sajnos nem bünteti.


Nem értem az embereket, az értelmetlen törvényeket, nem értem, hogy miért kell a kutyásnak utálnia a gyerekest, a gyerekesnek a biciklist, a kutyást, a horgászt, vagy a horgásznak miért kell utálni a kutyást és a gyerekest. Miért nem lehet normálisan együttélni?



2014. júl. 16. 10:21
 1/9 anonim válasza:
51%

Mert ilyenné váltak az emberek sajnos. Gyűlölet van mindenhol, és a szeretet már lassan csak valami ősrégi fogalom marad, persze van még azért :)Ahogy írtad, nem segített a buszsofőr.

Valamelyik nap került ki egy hír, hogy egy 28 éves srácot ha jól emlékszek megszúrtak, és házról házra kopogott be, de senki nem segített neki.... Ennyit az emberekről, meg a segítőkészségről, ő pedig elvérzett, no komment.

A kitiltásokról pedig törvény szól, az nem az emberek hibája, azzal úgysem tudsz mit kezdeni, mert "így van meg írva a törvény" . A matróz nyilván nem ismeri a kutyádat, és nem mondhatja azt, hogy "ja igen ha te mondod, akkor biztos rendes kutya és nem bánt senkit" .


Sajnos törvények alatt élünk, és sok nem tetszik közülük.


Egyetlen út, hogy alkalmazkodsz a körülötted lévő emberekhez / törvényekhez, és nem foglalkozok azokkal, akik nem érdemlik meg :)

2014. júl. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Hát valahol meg tudlak érteni, kedves kérdező. Magam is mintha sűrűbben tapasztalnék ilyeneket mostanában.


Ellenőrök és egyéb állatfajták:

Pl. fő közlekedési eszközömet, a biciklimet javíttatni kellett, így miután beadtam a műhelybe, kénytelen voltam BKV-zni. Mivel csak két db jegyem volt, nem lyukasztottam, ha nem volt muszáj. A villamoson néhányan egyszer csak előkapták a zsebből a karszalagot, és mire odaléptem a lyukasztóhoz, odatette a kezét, elvette és eltépte a jegyemet. Igazolványt kért, mondtam, hogy nincs nálam. Ez nem életszerű, adjam csak elő. Mondom, nincs. Akkor 8.000 Ft. Mondom, nincs nálam annyi. Jó, következő megállónál leszálltunk. Mutattam neki az övtáskám zsebeit, hogy nincs egyikben sem igazolvány. Majd a pénztárcám zsebeit is. Azt mondta, van ott igazolvány. Mutattam, ja a rég lejárt könyvtári olvasójegyeim. És hogy 5.000 Ft van nálam, az a teljes vagyonom. (Ami igaz is.) Bankkártyám van-e? Mondom, igen, de már rég nincs rajta semmi, hiszen hónapok óta nincs munkám. Stb. stb.

Az volt a szerencsém, hogy nem volt kedvük dolgozni az ellenőröknek, így végül ők unták meg előbb a huzakodást, és egy "Akkor gyalogoljon!" felkiáltással otthagytak a fenébe... No meg az, hogy az övtáskámon vagy egy rejtett zseb, abban volt a személyi igazolványom, de ezt persze nem mutattam meg. De ha közterest vagy rendőrt hívtak volna, akkor ők elvehették volna a táskát és megtalálták volna.

Egyébként ők is csak a munkájukat végzik, meg minden, de ha nem lennének ilyen irreálisan magasak a jegyárak (nekem ugye már diákom sincs, a bérlet is 10.000 Ft), meg nekem is lenne munkám, így pénzem, meg a tömegközlekedés is megfelelő színvonalú lenne, lehet, hogy én sem bliccelnék.


Aztán pár nappal később a már megjavított biciklimen gördülve egy szembejövő biciklis figyelmeztetett, hogy szálljak majd le az út végén, mert rendőrök vannak. Olyan szakaszról van szó, ahol felfestéssel van elválasztva a gyalogos és kerékpáros sáv, de a sarok/útkereszteződés előtt kb. 10 méterrel összeszűkül a járda, és kint van a kerékpárút áthúzva tábla. Ott elvileg csak tolni lehetne. Egyébként ha nem szólt volna a kedves kolléga, valószínűleg nem vettem volna észre a rendőröket, mert a fa mögött álltak. Így azonban szépen leszálltam a táblánál és toltam a biciklit, szóval nem esett bántódásom, de pl. egy másik biciklis a rendőröket meglátva egész egyszerűen átment az úttest másik oldalára, és baloldalt, a forgalommal vígan szemben ment a kanyarig, ahol folytatódott a kerékpárút... Megjegyzem, mindenféle következmény nélkül. De engem tuti elkaptak volna.


Állatok:

Az emberek többsége, ezt nyugodtan állíthatom, tökéletesen hülye az állatokhoz. Én sem értettem sose, hogy egy fegyelmezett, jól nevelt állatra rögtön fújnak, hiába teszel meg mindent, hogy ne legyen mások terhére (felszedni pl. az ürüléket utána), míg egy kezelhetetlen, ordító, visító, hisztis gyerek de édes. Meg egyszer nemrég a Stadion buszpályaudvaron közvetlenül mellettem a padon!! pisiltették meg a kisgyereket, pár tíz métere a nyilvános WC-től.

Vagy a kutya jaj de édes, és valami rossz reflexből állandóan etetni akarják. Nápolyival... És nem, valóban nem fogják fel, hogy NEM.


És még sorolhatnám én is...

2014. júl. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

1,2: Kell legyen egy olyan szabalynak, hogy amennyiben nincs nalad a berleted, de azt felmutatod a Bkv-nal 24 oran belul, akkor nincs buntetes.


3: Kutya miatti megkulonboztetes valamilyen szinten termeszetes. Az emberek egy resze nem szereti az allatokat es nagyobb reszuk nem is tart, ezert oket zavarhatja a jelenletuk bizonyos helyeken.

2014. júl. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak az nem értem, hogyha már van megkülönböztetés az állatokkal szemben, akkor a jegyárakban miért nincs? Számomra egyáltalán nem természetes, hogy 100 forinttal utazhat olcsóbban és azt is megmondják, hova üljek.
2014. júl. 16. 11:38
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

Igazad van kérdező, szemetek a törvények a tömegközlekedéssel kapcsolatban, extraprofittal akarnak működni, és horror árakat vasalnak be mindenkin.

Persze azok hőbörögnek a legjobban a "potyautasok" ellen, akiknek céges bérletük van, vagy idióta módon megveszik feleslegesen ők is.

Meg igen, vannak a kutyautálók, ha már egy szőrszál repked a levegőben, elekzdenek vinnyogni, hogy jaj, allergiás vagyok, vagy kutyával együtt ő nem utazik egy hajón...f..szom tudja miért, biztos valamilyen grófi családból származnak ezek, meg különbek a különbeknél is, az ilyeneket tudnám elküldeni az anyukájukba én is.

2014. júl. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Én is egyetértek veled,többségében ilyenek, de azért vannak kivételek is..:) múltkor utaztam a buszon, nekem is a táskámban volt a jegy,bringázni szoktam amúgy én is, és akkor elfelejtettem lyukasztani.És felszállt egy ellenőr,persze civilben,és mintha mondott volna valamit...láttam,de azt hittem, magában beszél.. erre már előttem volt,látom karszalagos... nem tudtam már lyukasztani,kérdeztem,h kilyukaszthatnám,mert elfelejtettem,erre eltépte és tovább ment.Tök rendes volt.
2014. júl. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Leütném mindet, aki szólna valamit a kutyámra.
2014. júl. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Hány meg hány ilyet hallani, hogy valaki rosszul lett és senki nem segített neki stb. De nézhetjük ennek is a pozitív oldalán, legalább nem lövöldöz egymásra 2 banda, mint máshol meg stb. Ilyen szar világban élünk :/
2014. júl. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ami isegesít; amikor valamin merengek és jól esik a csend és a magány, egy ember összevissza fütyülni kezd, belemászva így a fejembe és kirángatva az elmélkedésből... Amit legkevésbé értek, ezt miért utcán kell csinálni? Mit szólna, ha én kezdenék el telitorokból kornyikálni?


A másik a lábrángatás. Minek kell remegniük mint egy leszokó drogos? Idegesítő, amikor ulla fáradtan felszállok este a metróra és 2-3 füléből bömböl a zene és rázzák fejük, kezük, lábuk, mert ők nagyon érzik a ritmus szerintem meg csak szimplán idétlenül néznek ki :D


Amit még nem szeretek - nyanyák akik a nap 24 órájának minden másodoercében, szerintem álmukban is, maguknak vagy társaságnak blablabla és, ha Rájuk nézel véletlenül már húznak oda és mondják ugyanazt 50x.

2014. szept. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!