Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell a magyaroknak...

Miért kell a magyaroknak lenézni a másikat ok nélkül?

Figyelt kérdés

A mai világban az emberek a legrosszabbat látják a másikban , csak a hibáit tartja szem előtt ,közben arra nem gondolva , hogy ő is hibázott sőt mindenki hibázik, ki nagyobbat ki kisebbet, de nem ez szabja meg egy ember személyiségét hanem , hogy meg-e bánta és tanúlt -e belőle. De nem is kell hibázni , hogy lekezelően nézzenek rám, vagy bárkire.Elég ha nem úgy nézel ki ahogy nekik az tetszik. Az emberek többsége undorító, negatív felfogású.

Miért?

Miért nem lehet észre venni a jót is.. miért kell kiabálni, szépen is meg lehet beszélni mindent ha hajlandóak lennének megérteni a másikat.. Én tudom , hogy mindenkiben van valami jó és valami szép, és egyedi.És ha ezt tartanánk szem előtt talán kevesebb lenne a szenvedés .Azért írom ezt mert gyerekkorom óta szembesülök ezzel a ténnyel, hogy milyenek az emberek.. és egyszerűen nem tudom felfogni , hogy hol hagyták az ésszerűséget! És engem zavar, valahogy nem bírom feldolgozni, sokszor sírok ha látom ,hogy valakit bántanak lelkileg olyan szinten , hogy összetörik. Lehet érzékeny vagyok de ilyen vagyok.Én csak válaszokat szeretnék kapni, mert számomra felfoghatatlan, hogy egyesek miért ilyenek.Ritka az akinek a helyén van a szíve.:// (De minden tiszteletem annak a kevés kivételnek)



2014. aug. 12. 19:39
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Engem nem érdekel kinek mije van, az nem az enyém. Örülök annak ami nekem van, és ha másnak van olyan amit én is akarok , akkor csak arra gondolok , hogy majd ha sokat dolgozok nekem is lesz és ez lelkesít.

Nálunk van egy néni aki 70 évesen még mindig dolgozik ,biciklizik és egész életében dolgozott, meg van mindene de akkor is átmegy a kertbe kapálni hajnalba mert ő abba halna bele ha tehetetlen lenne és ez élteti.Nekem ő lett ebből a szempontból a példakép.

2014. aug. 13. 10:15
 12/12 anonim ***** válasza:

Vannak ilyenek, és ezek dicséretesek.


A legnagyobb baj az, hogy a szocializmusban az állam mesterségesen tartotta a társadalom 90%-át jólétben. A legtöbben ebből ma is csak ennyit fognak fel, s azt már nem látják át, hogy milyen iszonyú ára volt ennek. Rég veszteséges gyárakat működtettek kölcsönökből, közben az árakat lenn tartották, de azoknak, akik kitermelték a termékeket, magas volt a fizetésük - állami pénzből. Nyugat felé adósodtunk el azért, hogy még 10-15 évig hitegetni lehessen az embereket, hogy ez így mennyire működik.


Aztán jött a rendszerváltás, és az emberek csak annyit láttak, hogy zárnak be az üzemek, gyárak, fogynak a munkahelyek. Sokan még ma is csak ezt látják. Ez az oka annak, hogy annyit hallani a nyugdíjasoktól, hogy a Kádár-rendszer milyen jó volt.


És ez az oka annak, hogy sokan azt várják el, hogy az állam szinte minimális munkáért jól tartsa el őket, mert ezt látták régebben - csak azzal nincsenek tisztában, hogy ez nem megy ilyen egyszerűen.

2014. aug. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!