Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan engedjem el a rosszindu...

Hogyan engedjem el a rosszindulatomat, rossz érzéseket, dühömet?

Figyelt kérdés

ha megbánt valaki, akkor évekig tudok rá haragudni, rosszat gondolok róla, rosszindulattal gondolok rá. amúgyis hamar ítélkezem, mindig kinézem az emberekből a rosszat, egyáltalán nem vagyok naiv.


na ezt szeretném megszüntetni. mondhatni meg akarom váltani magamat, el akarom engedni a rossz érzeseket. naiv szeretnék lenni.


van még erre esély? hogyan lehetne ezt kivitelezni?


2014. aug. 23. 22:42
 1/3 manó1235 ***** válasza:
én is ilyen vagyok évekig nyalogatom a sérelmeim utáni sebeket.. ráadásul nem is más emberek miatt van a nagy részük hanem magam miatt mert elmartam magamtól az embereket én a futásban tudtam kiadni magamból minden feszkót.. már fél éve eljárok futni minden nap... és ááh.. csak ajánlani tudom..
2014. aug. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A megbocsátás nem egyenlő a naivitással!

Ha megbocsájtasz, pontosabban:elengeded a bántó emlékeket, neheztelést, haragot, azzal elsősorban magadnak teszel jót!Mert ezekkel az érzésekkel nem ártasz az ellenségednek, csak kizárólag magadat emészted, teljesen feleslegesen.Ráadásul könnyen lehet, hogy lennének kapcsolataid, amik helyrehozhatóak, sőt, fontosak lennének számodra, ha a dühödön át tudnál lépni!

Persze ez nem jelenti azt, hogy minden bántást feltétel nélkül meg kell bocsájtani.Vannak javíthatatlan helyzetek, emberek, akikkel valóban jobb nem folytatni a kapcsolatot, de a rosszindulat, örök harag akkor sem helyén való, ilyen esetben az illetőt "el kell engedni".

Talán az egyik legjobb megoldás, ha bocsánatot kérsz attól, aki megbántott téged és megkéred, hogy tisztázzátok a helyzetet.Ha ez nem kivitelezhető, akkor pedig ignoráld.És itt zárd is le magadban a dolgokat...

2014. aug. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A megbocsátás még talán megy, de az ignorálás és az elengedés az nem. Egyszerűen bárhogy is megparancsolom magamnak, hogy ne gondoljak rá, ne emésszem magam, egy vagy két nap múlva újra előkerül. Aztán egyre jobban belegabalyodok a gondolkodásba. Már írtam levelet is neki, de csak pár napig éreztem lezártnak az ügyet, még mindig kattogok rajta...


1. válaszoló: ó, itt a futás már nem nagyon segít :) de amúgy szoktam futni, tényleg jó arra a pár órára :)

2014. aug. 24. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!