Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is gondolkodik így? És...

Más is gondolkodik így? És erről én tehetek?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy nem tudok átlagosan élni(illetve nem tudom elképzelni, hogy én így fogok élni egész életemben). Még gimnáziumba járok tehát van időm dönteni.

Két lehetőségem van, hogy "elkerüljem" az olyan életet,amit rengetegen élnek. Szegényes,minden nap ugyan olyan,stb.(Félre ne értsétek, nem nézek le semmit vagy ilyesmi, hiszen mindenkinek van választási lehetősége, hogy mit kezd az életével.)


Tehát az egyik lehetőségem, hogy apáca/szerzetesnő leszek. Segítek a nagyon rossz körülmények között élőknek,stb. Ebben az esetben természetesen egy apácához illő életet élnék. Szerintem nem áll távol tőlem. Kifejezetten szimpatikus az ő életük Isten szolgálatában.


Másik "lehetőségem":

Ennek az ellentéte valamennyire. Hatalmas ház, autó, minden ami kényelem..

Nos ezt is el tudnám viselni :)

Viszont olyan kívánságokkal, amik nekem vannak, nagyon sok pénz kell. Ennyi pénzt egy tisztességes munkával nem lehet megvalósítani. Kevés hozzá egyszerűen a földi időnk. Tehát ebben az esetben lehet, hogy nem minden munkám lenne tisztességes. Attól tartok, hogy olyannyira "félek" az átlagos élettől, hogy bármire képes lennék.


Ez talán azért van, mert anyáék átlagosak. Nekem ez az élet nem az igazi. Így a fent említett két dolog között kellene döntenem majd. Ha valamelyik mellett elkötelezem magam, akkor az úgy is lesz. Bármelyiket szívesen csinálnám.De még nem tudom, mit csináljak.

Köztetek is van olyan, aki így gondolkodik? Mindegy mi csak ne átlagos? Ezért én lennék a hibás, hogy így gondolkodom? Hiszen a két élet nagyon eltér egymástól!Még annyi, hogy ti melyiket választanátok? (Hozzátenném, hogy ez nem fogja befolyásolni az én döntésemet csak érdekelne ez is.)


2014. aug. 27. 22:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha idősebb leszel ezt olvasd vissza és nevess.
2014. aug. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Miért?
2014. aug. 27. 22:25
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van még fél évem eldönteni, hogy milyen szakra menjek, aminek az elvégzése után majd be tudok állni az "átlag életet élők" körforgásába...Érdekes ez a gondolat, és mindkét verzió. Kicsit ellentmondásosak is. De tudod, nem teljesen így mennek a dolgok. Néhány dolognál nem is értem, hogy pontosan mire gondoltál.

Nekem is vannak karrierista céljaim, de nem vagyok anyagias, lényeg, hogy azzal foglalkozzak, amit szeretek, és azért tudjak normál körülmények között élni. Emellett szeretnék gyerekeket, és egy nagyvárostól kissé szeparált családi házat, rengeteg virággal, és egy napsütötte kis sarokkal, ahol nyugodtan vászonra vethetem művészlelkem...és ez a célom. Vagy inkább álmom. Mert manapság még ez is esélytelen, nemhogy a "minden, ami kényelem". Ahhoz pedig, hogy apáca legyél, azért kell elhivatottság, meg...na mindegy, hagyjuk.

Véleményem szerint a szerinted átlagos életet élők sem azért átlagosak, mert úgy élnek, mint mások, güriznek folyamatosan a napi rutin szerint. Attól lesz átlagos valaki, ha átlagosan gondolkodik. Ha bedarálták. Neked vannak álmaid, legyenek is, ne foglalkozz azokkal, akik nevetségesnek tartanak miatta. Idővel majd kialakul minden. :)

2014. aug. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
8%

Hány éves vagy?

Manapság sok apáca van, discoba járnak, szelfiznek, van 1000 követőjük facebookon.

2014. aug. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha tényleg csak ez a két út lenne, az előbbit választanám. De mivel lehet tisztességes minkával is jól keresni, csak talpraesettnek kell lenni, ezért én megpróbálom az utóbbit. :D Bár hatalmas házam sosem lesz, mert nem érzem jól magam a palotákban (inkább valami kis fakuckó), és nem vagyok annyira autóbolond sem, nem ilyenekre költenék. Utaznék a világban. 20/F
2014. aug. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A harmadik vagyok. Annyit még hozzáteszek, hogy az elsőt választanám :))
2014. aug. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Pár éve én is hasonlóan voltam. Most már örülök, ha átlagos életem lehet...
2014. aug. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát.

17 éves vagyok. (Ha már facebooknál tarunk: Eddig soha nem voltam bulizni,soha nem volt semmilyen kapcsolatom fiúval, ha az első mellett döntök, akkor onnantól kezdve nem is lesz. Nem gondolom, hogy a bulizás,ivás,stb érdekelne engem.)

Azt hiszem azért gondolkodom így(mint már írtam anyáék..) mert ők azon vannak, hogy az életet túléljék. Azt, amit ajándékba kaptunk. Ezt nem szabad így elcseszni. Mert az, aki gyárban dolgozik(nem gondolom, hogy szereti a munkáját), hazamegy, kajál, lefekszik aludni, majd megint jön a munka az tényleg nem használja ki az ajándékát, amit kapott, az életét. Isten ennek nem örül szerintem, hiszen mindenből-így az életből is- a legjobbat kell kihozni. Aki pedig nem él csak túlél az nemhogy a legjobbat, semmit nem hoz ki belőle kb.

És tényleg köszi a válaszokat:)

2014. aug. 27. 23:12
 9/14 anonim ***** válasza:

pont az az átlagos, hogy az ember hamis habzsolásba fojtja szenvedését, miközben lehetne másfajta is.


ha valóban apáca jellegű lennél, ez nem lenne kérdés, így a válasz is egyértelmű.


nem mondom, hogy az ember nem változtatható, de értelmetlen olyat erőltetni am iaz alapjellemeddel ellentétes.

bármit választasz, mindig fogsz szenvedni és végül mindent elveszítesz.

2014. aug. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia! Kicsit máshogy gondolkozunk, de majdnem ugyanúgy.

Én nem akarok átlagos MUNKÁT! Nem leszek könyvelő, mérnök, meg egyéb unalmas bromságok, emberekkel akarok foglalkozni, érdekes mindennapokat akarok élni. A pénz számomra másodlagos, csak éljek meg valahogy. (eddig se voltam gazdag, de tovább élni ebben az ellaposodott érzelmi mocsáros langyos vízben nem vagyok hajlandó élni).

Ha nekem olyan ambícióim lennének, mint neked, az elsőt választanám (de azért meggondolnám kétszer is), mert a második (ház, autó), gyakorlatilag minden kitartott kis libának megvan, ettől nem lennél különleges. Egy apáca sokkal szimpatikusabb, pedig nem is vagyok nagyon vallásos (meg nem értem, hogy bírják férfi nélkül?)


Off

Ha az apáca - mint ahogy kifejtetted - segít az embereken, a másik lehetőség pedig a kétes üzlet, ez a kettő akkora ellentétben áll egymással, nem zavar ez téged?

ON.

2014. aug. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!