Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is gondolkodik így? És...

Más is gondolkodik így? És erről én tehetek?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy nem tudok átlagosan élni(illetve nem tudom elképzelni, hogy én így fogok élni egész életemben). Még gimnáziumba járok tehát van időm dönteni.

Két lehetőségem van, hogy "elkerüljem" az olyan életet,amit rengetegen élnek. Szegényes,minden nap ugyan olyan,stb.(Félre ne értsétek, nem nézek le semmit vagy ilyesmi, hiszen mindenkinek van választási lehetősége, hogy mit kezd az életével.)


Tehát az egyik lehetőségem, hogy apáca/szerzetesnő leszek. Segítek a nagyon rossz körülmények között élőknek,stb. Ebben az esetben természetesen egy apácához illő életet élnék. Szerintem nem áll távol tőlem. Kifejezetten szimpatikus az ő életük Isten szolgálatában.


Másik "lehetőségem":

Ennek az ellentéte valamennyire. Hatalmas ház, autó, minden ami kényelem..

Nos ezt is el tudnám viselni :)

Viszont olyan kívánságokkal, amik nekem vannak, nagyon sok pénz kell. Ennyi pénzt egy tisztességes munkával nem lehet megvalósítani. Kevés hozzá egyszerűen a földi időnk. Tehát ebben az esetben lehet, hogy nem minden munkám lenne tisztességes. Attól tartok, hogy olyannyira "félek" az átlagos élettől, hogy bármire képes lennék.


Ez talán azért van, mert anyáék átlagosak. Nekem ez az élet nem az igazi. Így a fent említett két dolog között kellene döntenem majd. Ha valamelyik mellett elkötelezem magam, akkor az úgy is lesz. Bármelyiket szívesen csinálnám.De még nem tudom, mit csináljak.

Köztetek is van olyan, aki így gondolkodik? Mindegy mi csak ne átlagos? Ezért én lennék a hibás, hogy így gondolkodom? Hiszen a két élet nagyon eltér egymástól!Még annyi, hogy ti melyiket választanátok? (Hozzátenném, hogy ez nem fogja befolyásolni az én döntésemet csak érdekelne ez is.)


2014. aug. 27. 22:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Nem zavar. Egyet fogok választani, onnantól az lesz, a másik nem. (Persze sokan pl özvegyen mennek apácának.)

Az apáca nagyon szimpatikus, nincs vele semmi probléma. A probléma azzal van, hogy le kellene mondani az anyagiakról, ami miatt elbizonytalanodom. De ez nem jelent semmit, bármelyik lehet, bárhogy alakulhat egy élet.

2014. aug. 28. 09:22
 12/14 anonim ***** válasza:
Írnál pár példát ezekre a bizonyos kívánságokra?
2014. aug. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Ha ezt szeretnéd persze.

Nagy kertes ház, persze kerttel és medencével,van két autó, ami nagyon tetszik. Ezen kívül nagyon érdekel az utazás,a világ és az extrém sportok. (főleg az ejtőernyőzés,ami ugye szintén nem olcsó, meg a búvárkodás)

Sok olyan hely van,ahova el akarok menni. Ezek nem 1-2 millióba kerülnének így szerintem.


Nagyon tetszik még a tanári pálya,de elképesztően keveset keres. Azzal a fizetéssel egy albérletet sem lehet fenntartani.

2014. aug. 28. 15:00
 14/14 A kérdező kommentje:

Jajj, elnézést. Az első mondatom elég furcsán sikerült.:)

Tehát: *Nagy kertes ház, persze medencével.

2014. aug. 28. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!