Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szenvednek az emberek...

Miért szenvednek az emberek ha gondolkodni kell?

Figyelt kérdés

Mindenhol ezt látom.Lusta elbutult embertömegeket.

Miközben zavarja őket ha más okosabb még ha segít is rajtuk.



2014. aug. 29. 00:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Pl. egy falusi kocsmában mikor a pultos "nő" egy sört meg chips-et nem tud összeadni,csak számológéppel... pedig 240 plussz 190Ft. nem túl észvesztő additív művelet.
2014. aug. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sajnos Mindannyian a Körülmények Áldozatai vagyunk.


Ki, milyen Körülményeké...


A legtöbben a szürke, egyhangú, "semmit mondóan semmilyen" közegben élnek, ahol sajnos a körülmények olyanok, hogy nem igényel az élet különösképpen olyan helyzetet, ahol meg kell járatniuk az agyukat. Épp ezért, mert hosszú évek során így élnek, hogy nem kell gondolkodniuk, valóban nem csak hogy ellustulnak, de sajnos le is épülnek (nem, nem Zombikra gondolok).


Az ilyen embereknek valóban nehezükre esik gondolkodni. Ez olyan, mintha azt kérnéd (figyelem, abszurd hasonlat következik!) egy tíz éve egy helyben ülő embertől, hogy most hirtelen kezdjen el ugrabugrálni. Vagy esetleg ha fognál egy ötven éves motort, megjavítanád, és megpróbálnád működésre bírni - egyhamar nem fog száguldani, be kell járatni rendesen =-)


Sajnos ezek az emberek ilyenek - buta (vagy önhibájukból vagy önhibájukon kívül) emberek között élnek, akik elnyomják őket úgy, hogy olyan körülmények és korlátok közé szorítják őket, hogy nem kell túlságosan gondolkodniuk. Nem hoznak stratégiai, egyedei ötleteket. Nem kell itt dramatikusan brutális dolgokra gondolni, elég ha csak egy egyszerű munka közre gondolsz, ahol nem hagyják érvényesülni az embert, s így csak egy szolga lelkű emberré válik, aki - mivel nem hagyják kibontakozni - nem érvényesülhet, így nem is járatja az agyát.


A hirtelen ihletek, a hirtelen rádöbbenések nem túl jók. Mármint agyvérzés, sokkot nem okozhatnak, de idő kell, míg az ember rá döbben arra, hogy sokkal több van benne, mint amit eddig hitt önmagáról.


Remélem kicsit segítettem =-)

2014. aug. 29. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Átvitt értelemben gondoltam,többször láttam embereken ha több dolgot is kérdezek egymást után.nem értik és idegesek lesznek.elkezdenek lehülyézni.vagy simán bután bámulnak maguk elé.


szerencsére ebben az írásban ismerős volt a dolog és

jó látni nem én vagyok ezzel egyedül.


[link]



Rajnai Lencsés Zsolt: A mély ember mindig többet szenved

2014. aug. 29. 09:00
 4/4 A kérdező kommentje:

ma is melóba beszéltem emberekkel és mondok jó dolgokat,semmi reagálás.nulla.nem várom mindenkitől ugorjon a nyakamba nyilván,de összes embernek annyi válasza legyen hogy elfordul vagy másról kezd el simán beszélni.az

számomra azt jelenti idióták közt élek. :)

kedvencem amit minden nap megkapok :

- mikor megyünk már haza ? és a

- rossz kedved van ?

- nem, gondolkodom,de te úgysem tudod mi az :)

ezzel el is rontja egész napod,de ha már ezt hallgatod 5 éve ? gyanús.

nincs értelme válaszolni rosszindulatú bugyuta nyafogásra.

undorító hogy valakinek ennyi legyen a napi programja.

2014. aug. 29. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!