Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan éljem túl ezt az...

Hogyan éljem túl ezt az időszakot?

Figyelt kérdés

Könyörgöm segítsetek, nem látom a kiutat!

19/L vagyok. Édesanyám depressziós és alkoholista. Ennek következtében kialakult egy pánikbetegségem. Féltem kimenni az utcára, stb., holott előtte egy életvidám ember voltam.

Anyu elől egy kapcsolatba menekültem, ami tovább vitt a leejtőn. A barátom miatt elvesztettem a barátaimat, állandóan szomorú lettem. Ki akartam lépni, de nem tudtam, úgy éreztem, hogy vele kell maradjak. Egyre jobban szorongtam, jött a pánikbetegség magasabb fokozata.

Már ott tartottam, hogy nem mertem iskolába menni, nem tudtam tanulni, a pszichológusom be akart fektetni kórházba. Nem tudtam aludni, 2 hét alatt lefogytam 5 kilót. RÁjöttem, hogy ez így nem mehet tovább, és egyre javult a helyzetem, de sose volt az igazi. Nem tudtam az lenni, aki vagyok, és elakartam hagyni a barátomat, de nem tudtam. A világot sötétnek láttam, a szüleimet terheltem.

Nyáron rengeteget javultam, egészen addig, amíg el nem jött az egyetem. Felvettek oda, ahova nem akarok járni, de látom, hogy a szüleim scalódnának, ha nem vállalnám el. Most ott tartok, hogy a pánik miatt egész nap itthon ülnék! Nem merek az egyetemnek kezdeni, mert nem ismerek senkit. Ráadásul a barátom is itt van, akit kiakarok dobni, de nem tudok. Úgy érzem ebből nincs kiút, csalódást okozok mindenkinek. Fogok pszichiáterhez járni, de ő se vett komolyan.

Úgy érzem ha nem megyek egyetemre se dolgozni, akkor egy senki leszek, cserben hagyom a szüleimet...de nem tudom megtenni! Úgy érzem elszúrtam az életemet, 4 éve van ez, és nem akar vége lenni. Könyörgöm írjatok nekem valami biztatót! Két napom van eldönteni, hogy elmegyek-e beiratkozni, vagy sem. És egy napom, hogy dobom-e a barátomat.

Nem értem, mit tettem, hogy ezt kell éreznem.

Januárban odáig fajult, hogy gyógyszert kaptam, de nem szedtem, mert beakartam bizonyítani, hogy nélküle is megtudom tenni. Ráadásul ebben az állapotban önző is vagyok, direkt sajnáltatom magam, hogy rám figyeljenek a szüleim, meg midnent rosszul látok...régen sose tettem ilyet. Nem tudom, mikor lesz ennek vége.

Pont, hogy ezeknek kellene lennie a boldog éveimnek.


2014. szept. 2. 20:44
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát ez sajnos ismerős helyzet, én 28 éves vagyok, és 8 éve van ez, illetve hasonló szitu, azzal a különbséggel, hogy én meg nem találok senkit, és rohadtul magányos vagyok. Ki akarok majd menni külföldre, mert jót tenne több szempontból is, de ahhoz előbb be kell fejeznem az egyetemet. Olyan egyetemet meg ne kezdj el, amihez nincs kedved. A szüleid sem fognak örülni, ha látják, hogy nem vagy boldog az egyetemtől. Én is váltottam egyszer, bár a mostani is nagyon nehezen megy, de az előző esélytelen volt. A barátodnak meg meg kell értenie, hogy ha jót akar neked, akkor békénhagy, mert neked az a jó mostmár, úgyhogy szerintem próbálj meg vele óvatosan szakítani. Amúgy ha elmész dolgozni egy évet, és jövőre felvesznek oda, ahova szeretnél, az szerintem jó megoldás, ha tudsz mellette készülni az érettségire, hogy megismételd, és több pontod legyen.
2014. szept. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!