Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan éljem túl ezt az...

Hogyan éljem túl ezt az időszakot?

Figyelt kérdés

Diák vagyok, 18 éves. A szüleim csak nagyon kevés anyagiakkal tudnak támogatni. Jelenleg albérletben lakok, de már nem fogom tudni sokáig fizetni, max még egy hónapot. Ételre nem igazán költök, konkrétan éhezés van. (És nem, nem vagyok roma származású, magyar vagyok)

Munkát keresek, de eddig semmi sikerrel. Ha nem találok valamit gyorsan, (megint) mehetek az utcára, a cuccaimat meg nem tudnám hova tenni.

Szerintetek milyen munkákat keressek? A diákmunkák elfogytak ahol eddig kerestem. Milyen munkák vannak, amihez végzettség nem szükséges? Vannak olyanok, amivel esetleg némi ingyen kaját(mint pl pincéreknél), vagy lakást (iskola miatt Budapesten belül lehetőleg) is lehet szerezni? Valaki nem tud ajánlani valami rendes munkát? 18/L


2013. szept. 4. 22:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
29%

18 éves vagy neked még nem ártana suliban lenned, miért nem tanulsz?

Miért nem élsz a szüleidnél? Miért laksz albérletbe ha suliba jársz? Miért nem vagy koleszos ha messze van?

Végzettség nélkül nem nagyon fogsz munkát találni én is amikor elvégeztem a tanfolyamot amit a munkaügyi központ szervezett fél évembe került mire munkát találtam.

2013. szept. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Én is ez kérdezném legelőször, hogy miért laksz albiban 18 éves..
2013. szept. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Hogy hogy miért nem tanulok??!! Tanulok.

Nem jöttem ki jól anyámmal, nem bírtam az ottani körülményeket, ezért inkább eljöttem. Inkább lakok az utcán, mint hogy vele veszekedjek.

Eddig még nem találtam jó koleszt, azért is fizetni kéne.



Mert nincs máshol laknom. Volt olyan is hogy tényleg csak az utcán voltam napokig alvás nélkül. Nem találok jobbat. Még mindig inkább ez mint ami otthon ment.

2013. szept. 4. 22:54
 4/20 A kérdező kommentje:
mennék metropolt osztogatni, de még arra sincs hely.
2013. szept. 4. 22:57
 5/20 anonim ***** válasza:
hát nem irigyellek. egyébként alapból is pesti vagy, vagy csak az albérlet végett vagy ott?
2013. szept. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ba$zki ezt nagyon durva olvasni.. :( Hiszen 18 évesen még gyerek az ember.

Mondjuk Pest az mindig kemény terep volt de, azt nem gondoltam, hogy ennyire.

2013. szept. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
már pesti vagyok.
2013. szept. 4. 23:46
 8/20 A kérdező kommentje:
6: az utcán is túl lehet élni, végül is arra jutottam mikor nem volt hol lakni, hogy igaz, hogy nincs semmi, a kaját is úgy kukáztam a legtöbbször, de legalább szabadság van. biztosan vannak nálam sokkal rosszabb helyzetben lévők, pl akik gyerekmunkások, és nem tudnak szabadulni sem. ehhez képest egy szerencsés ember vagyok. :)
2013. szept. 4. 23:49
 9/20 anonim ***** válasza:
De, hogy jársz be az utcáról suliba?
2013. szept. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Amikor az utcán voltam az nyáron volt, előtte még otthon voltam, de tényleg olyan, hogy rosszabb mint ha nem lenne. Hogy ez után mi lesz, ha nem maradhatok az albérletben, még fogalmam sincs. Cuccaimmal nem tudom mi lesz, de összeszedném a legfontosabbakat egy táskába, füzetet, könyvet is abba, aztán mindig vinném magammal
2013. szept. 5. 00:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!