Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kit nevezel divat rockernek?

Kit nevezel divat rockernek?

Figyelt kérdés
2014. szept. 16. 22:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%
Aki Hooliganst hallgat.
2014. szept. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Masked Magician ***** válasza:
48%

Első hülyeséget beszél.

Attól mert te azt nem szereted, még nem lesz divatrocker aki azt hallgatja (egyébként én se csipázom annyira)

Összeségében azt tekintjük divatrockernek aki olyan közösségbe kerül ahol tegyük fel sok rocker van, viszont ő neki fingja gőzje nincs arról mi az a rock, miről szól, miért van viszont felveszi azt a stílust úgy, hogy nem is szereti, nem is hallgatja.

Divatrockerséget arra szokták mondani amikor valaki úgy ÖLTÖZKÖDIK mint egy rocker, nem pedig az alapján amit hallgat.

Magyarán, aki rockernek állítja be magát, de rohadtul nem az.

2014. szept. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az amit az előző mondott meg az aki tetteti hogy hallgatja + szereti x bandát vagy előadót a rock műfajból csak mert a környezetében az a menő.
2014. szept. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
*csak mert a környezetében levők többsége azt hallgatja és ő is be akar illeszkedni, tetszeni nekik.
2014. szept. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi.
2014. szept. 17. 00:57
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Pl. akik Rolling Stones nyelves pólókat, szegecses (Zarás illetve H&M-es) derékig érő műbőr dzsekiket, meg Deichmannos bakancs utánzatokat hordanak, szeretnek feleselni anyucival, de nem tudják, mi az a Judas Priest. Vagy például azokat, akik 15-16 évesen Tankcsapdára vagy Paramore-ra ugrálnak, és rendkívül nagy lázadónak érzik magukat, de 1 csúnya nézéstől már sírva fakadnak. Van, aki a rockzenét (kinek mi a rock...) is felveszi divatból, van, aki csak az öltözködést, ez ma leginkább a kamasz lányokra jellemző.
2014. szept. 17. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
De pl. azok is divatrockerek, akik kiírják gyakorira, hogy "hogy kell öltözködni egy rockernek?" "milyen egy rocker outfit?" "rockerként felvehetek ilyen szoknyát/fülbevalót?" "milyen a rockerek frizurája?" "rocker vagyok de anyukám nem engedi hogy feketében járjak" és stb...
2014. szept. 17. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Amúgy ez a Rolling Stones nyelves dolog totál igaz.

Nagyon irritáló, mennyien hordják, de meggyőződésem, hogy fogalmuk sincs a Stones-ról :D :/

2014. szept. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ, nem volt időm a múltkor rendesen válaszolni.


Amivel egyetértek:

igen, szerintem az a legnagyobb divatrockerség, mikor valaki olyan pólót hord, aminek a zenekarát valójában nem is szereti. A nyelvet már programajánlón is láttam (tanfolyamot ajánlottak, nem zenés dolgot, de mondjuk ott szójáték volt). A nyelvre azt mondom, hogy oké, valaki nem tudja. De azt nem tudom megérteni, hogy valakinek rá is van írva a pólójára, hogy Guns n Roses, de nem szereti. Az nem mondhatja, hogy "ja, nem tudtam, hogy ez egy együttes jele". Nekem ez azért is furcsa, mert teljesen függetlenül a bandáktól, én alapból nem veszek fel olyan pólót, amiről nem tudom, mi van rajta. És furcsa nekem, hogy emberek képesek olyan dolgokban mászkálni, amikről nem tudják, mit jelent. Akár egy egyszerű feliratos póló angolul, és de cuki, rá van írva, hogy "kiss me", de fogadjunk, hogy magyarul nem írná ki magára, hogy "csókot kérek".

Én a Ramones-os pólókat szoktam megnézni. Az nem zavar, hogy Zarából, vagy akárhonnan van, Ramones-t pl a C&A-ban lehet venni. Ha olyasvalaki veszi, akinek való, vegye, ahol akarja. De biztos többen hordják, mint ahányan szeretik, egyszerűen mert nem járhat az utcán ennyi zenetörténetileg tájékozott ember (szerintem a Ramones az átlag zenehallgató szókincsében már nincs benne).

Én rockernek tartom magam, de én sem veszek fel Gunsos pólót, sem Ramones-osat. Utóbbit nem ismerem eléggé, csak néhány adatot tudok, meg el tudom őket helyezni műfajilag és időben, a Gunst pedig egyszerűen nem szeretem. Rockerektől sem értem, akik tényleg rock zenét hallgatnak, hogy miért hordanak néha MINDENFÉLE bandás pólót, amit nem is szeretnek. Van, aki tényleg ismeri a Gunst, és tényleg rocker, de pont őket nem szereti, de megvette, mert most divatos.


Amivel nem értek egyet:

miért baj, ha a Zarából van, és miért baj, ha műbőr? Ezt úgy kérdezem, hogy van igazi bőrdzsekim is, meg műbőr is. A Zarában vannak jól kinéző dzsekik, és én már jó ideje nem találok olyat, amilyet szeretnék, ha ott lenne, és műbőr lenne, megvenném. Sokaknak nincs rá pénzük. de mondom, nekem van ilyen is, olyan is.


A Paramore zenéjéről nem tudok nyilatkozni, kábé egy fél dalukat hallottam.


Ami istenigazából érdekelt - de mindenki válaszát köszönöm - abba az első válaszoló pont beletrafált. Zeneileg van valami határ szerintetek? Van olyan banda, amire azt mondjátok, hogy aki azt hallgatja, az divatrocker?


Én Avril Lavinge-ra azt mondom például. Nem azért, mert bajom van vele, az első 2 lemeze még tetszett is annak idején. Én hallgatok 2-3 pop előadót is, és nem bírom, amikor valaki vagy csak rockot hallgat (mármint nem ízlésből, hanem mert szíve szerint hallgatna mást, csak az nem menő...), vagy ha görcsösen próbálja bebizonyítani, hogy amit hallgat, az rock. Például én szeretem Pinket, szerintem nem rock, de most istenem, ha rockerként hallgatom néha, nem lesz tőle bajom. És szerintem Avrilnek vannak olyan rajongói, akik görcsösen próbálják bizonygatni, hogy ő punk. (Abba bele se megyek, hogy az, hogy gitár van valakinél, sokaknak egyből rock zene, pedig úgy is lehet pop zenét játszani.) De ugyanakkor nem tudom meghúzni ezt a határvonalat. Például engem már neveztek "nem is igazi rockernek", mikor mondtam, hogy a Bon Jovi a kedvencem, és a dallamosabb vonalat szeretem, na ezen azért meglepődtem.


Szóval erről mit gondoltok? Van a zenében bármilyen határvonal?

2014. szept. 17. 18:53
 10/16 Masked Magician ***** válasza:
100%

Most ha valaki Tankcsapdát vagy Paramoret hallgat lehet rocker.

Az ha ránézel és sirva fakad szituról meg annyit

rockerség nem egyenlő a keménységgel sem.

Ha tetszik ha nem a Tankcsapda és a Paramore is rock, ez van. Valakinek ez valakainek az, van akinek amaz tetszik. Ehez senkinek semmi köze nincs. És a divatrockerséghez sem.



ui: Tankcsapdát/Paramoret pl egy normális ember is meghallgat aki úgymondott "mindenevő" mert olyan kategoriát képviselnek hogy nem csak rockerek tudják élvezni. Ettől függetlenül semmi köze a divatrockerséghez.

2014. szept. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!