Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rossz emlék " törlése "...

Vidékibringás kérdése:

Rossz emlék " törlése " lehetséges?

Figyelt kérdés

Egy nagyon jo barátom mesélt magárol egy szörnyű dolgot amit átélt. Mivel nagyon szeretem őt igy eléggé megviselt ez a történet és az sem könnyitett a dolgon, hogy nagyon vizuális tipus vagyok.

Nyilván egy emléket kitörölni nem lehet, de tudtok e valami módszert, hogy ne járjon ez a fejembe naponta többször is .

Elfoglalom magam, nem unatkozom, mégis mindig felelevenedik a lelki szemeim előtt. Egy hete történt mindez, de álltalában 3 napog tartanak nekem a hasonlo dolgok.

Van valami ötletetek, hogy miként "felejtsek" ?



2014. szept. 18. 03:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez a jövőben lehetséges lesz.
2014. szept. 18. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Minél jobban próbálsz valamit elfelejteni, annál jobban bevésődik. Tapasztalat.

A lefoglalás sem jó, mert gondolom tudatosan azért foglalod magad, hogy ne gondolj erre a rossz dologra, így pedig akaratlanul is rágondolsz azért, hogy mire nem szabad gondolni.

Ülj le, és gondolkodj egy kicsit. Hiszen ami történt, megtörtént. Sajnos a múlton senki sem tud változtatni, és gondolom most az ismerősödnek már "jobb", mint akkor, mikor megtörtént ez a dolog vele. A jelenre gondolj, meg a jövőre, hogy már jobb neki, mert nem "szenved" a múltban történt esemény miatt, ha arról van szó.

Ha megnyugodsz, és beletörődsz, hogy a múlt az megtörtént, elfogadod, akkor az emlék egy idő után már nem fog előjönni. Megmaradni megmarad, de elhalványodik, vagy már nem fog gondot okozni, ha előjön. :)

2014. szept. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm kedves második válaszoló!

Igazán jólesett amit irt nekem!

Sokat segitett, hasznomra fog vállni ! :)

2014. szept. 18. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!