Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A rokkant, első sorban testi...

A rokkant, első sorban testi fogyatékkal élők közt, miért van annyi rosszindulatú?

Figyelt kérdés
Volt még anno,egy osztály társam,akinek az egyik keze teljesen elvolt sorvadva,és szinte csak az egyik kezét tudta használni. Az osztályban mindenki sajnálta,és segítette. De olyan kárörvendő,és néha rossz indulatú,és gonosz volt,hogy szinte már utálatossá vált. És a munkahelyemen is van két ugyan ilyen testi fogyatékkal élő,az egyiknek a bal keze,szinte használhatatlan,a másiknak meg az bal keze le van bénulva. Az idősebb,akinek a bal keze bénult,és epilepsziás,viszonylag egy normális ember,de néha kekeckedik,pimaszkodik,és olyan kárörvendő. Akárcsak,ezt tapasztaltam a kora szülött fejlődésben lemaradt embereknek egy jó 75%-ban hogy valahol bennük van,a rossz indulat,és a kárörvendés. Pedig ők ugyan olyan értékes emberek,csak magukról azt hiszik,hogy ők nem azok,és kisebbségi komplexusuk van. Egy öreg bácsi is van,akinek a mindkét lába van lebénulva,és eléggé szeret piszkoskodni,és kárörvendő is egyben.Én mindig ha beszélgetek,ilyen emberekkel biztatom,és bátorítom őket,hogy NE éljenek abban a tévhitben,hogy ők értéktelenek,és úgymond a társadalom terhei. Mindig beszélgetek velük,és bátorítom őket,és biztatom,hogy ők is értékesek,és nekik is ugyan olyan joguk van,és ugyanúgy hasznos elemei a társadalomnak. Mivel Pszichiátrián dolgozom,sok sérült emberrel találkozom,és nagyon sok értékes,és nagyon tehetséges van köztük. Csak azt nem értem,hogy egyesek köztük miért kíván másoknak rosszat. Én megértem az ő kis lelki világukat,és talán azért ilyenek,mert elvannak keseredve,vagy nagyon sok negatív élményben volt részük,és ezért ilyen a világnézetük. Volt egy bácsi,aki elvesztette mindkét lábát,és azóta teljesen megváltozott. A szerettei,majd végül maga ellen fordult. És sikerült lebeszélnem egy újabb öngyilkossági kísérletről. Elég sokszor sértegetnek engemet,és volt hogy belém is kötöttek,de elbeszélgettem velük,és mindig azt válaszolták gonosz nézeteik,és tettükre,hogy ők nem érzik magukat olyan embernek,mint a többi. Holott ez NEM így van. Mi előtt valaki fasisztának vagy nácinak nevezne,tudatom velük,hogy rengeteg ilyen beteg emberekkel foglalkozom,és meg is értem őket. A választ már leírtam,és csak arra vagyok most kíváncsi,hogy egyet ért e velem más is? Én együtt tudok érezni egy ilyen rokkant emberrel,és hálás vagyok az Istennek,hogy én !MÉG! nem vagyok ilyen. És tiszteletben tartom őket,mert nem csak a testük,de sajnos a lelkük is sérült. "Épp testben,épp lélek." Nagyon sajnálom őket,és volt olyan is hogy sírtam is,amikor az egyik beteg meghalt.

#Nem épp testben #nem épp lélek?
2014. szept. 18. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Társasházban tapasztaltam én is, hogy a rokkant vagy idős és már járókerettel járó lakó egyszerűen fittyet hány a társadalmi együttélés szabályainak. Például éjfél után és akár hajnalig teljes hangerővel bömböltette volna tévéjét ha hagytam volna. Szerinte más nem lakik ott akik a fárasztó munka után éjszaka aludni szeretnének.

De tudok olyan elhízott 60 év körüli hölgyről, aki a túlsúlya miatt elektromos kerekes székbe kényszerült és emiatt szinte átkozódott amikor kerékpáron meglátott engem. Mivel én a kevés túlsúlyomat is ledolgozom, ha kell akkor 100 vagy 200 km-t kerékpározva. Ő is tisztában van vele hogy túlsúlya nem végleges testi fogyatékosság, ahogy az orvosai is mondták neki, hanem önmagán múlna hogy hány kilós legyen.

2014. szept. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig mert pisilnom kell, de azért mert meg vannak keseredve és frusztráltságukból rosszindulatúak, illetve így próbálják meg leplezni fájdalmukat vagy csak így próbálják meg bemutatni, hiába is van egy gondjuk, ők is emberi élőlények, ugyanúgy mint más akinek niincs ilyen gondja.

WC-re mentem, szia

2014. szept. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem is van ilyen ismerősöm (az egyik lába) ... ők rajtunk törlesztenek a sors igazságtalansága miatt
2014. szept. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, leírtad a választ, szóval kb. úgy lehetnek, hogy "ha megdöglött a tehenem, dögöljön meg a szomszédé is."

Ez sajnos egy alapvető emberi tulajdonság, ne várj örömöt attól, akinek nincs öröme. Nem kell ehhez nyomoréknak lenni, ha épp valaki beteg és nyűgös, egyáltalán nem tud azonosulni a másik jókedvével, sőt féltékeny is a másik jó kedvére. Nem kell rájuk haragudni, többnyire akaratlanul akarják lehúzni a másikat a szintjükre, mert így érzik magukat biztonságban. Nem mintha ez nekik jó lenne, de sokkal könnyebb és kisebb erőfeszítéssel jár rátestálni valakire a bajukat, mint megpróbálni úgy viselkedni, mint a többi egészséges ember.

Ismerek fél karú nőt, aki teljesen optimista és vidám természet. Pedig Ő nem így született, hanem rákbetegség miatt veszítette el a karját már felnőtt korában. Ehhez borzasztó nagy lelki erő kell és teljes mértékben megértem azokat, akiknek nincs ekkora lelki erejük.

Én most csak megfáztam és szarul vagyok, de szörnyen érzem magam attól ,hogy nem vagyok napok óta teljes ember, ezért inkább kerülök mindenkit. gondold el, hogy ezeknek az embereknek egy életen át kell megküzdeniük ezekkel az érzésekkel. Én tudom hogy holnapra, holnaputánra jobban leszek, de nekik nem fog kinőni a hiányzó végtagjuk.

2014. szept. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt én is észrevettem. Nekem egy törpenövésű kollégám szólt be mindig, mindenért, csakúgy minden ok nélkül. Magas vagyok, gondolom a komplexusa miatt tette.
2014. szept. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy icipicit a társadalom is ilyenné tette őket. Mert az emberekre jellemző, hogy aki gyengébbnek tűnik bármilyen téren, ahhoz megpróbálnak úgy viszonyulni az emberek, hogy attól a saját egójuk nagyobb lehessen. Például megalázzák, senkinek nézik, kihasználják. Szélsőséges példa erre az, amikor időseket rabolnak ki éjszaka.

Tapasztaltam én is ezt, például ha beteg voltam vagy édesapámat gyászoltam, akkor a környezetem csicskának nézett. Érdekes, most mikor megerősödtem a gyászból és 100 km-eket kerékpározok erőnlét fokozása végett, egyik előember sem kezd ki velem, még az éjszakai útonállók is elmennek mellettem.

2014. szept. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem a barátaimnak mintegy 30.40-a él valamilyen testi fogyatékossággal. Öcsém mozgássérült, több barátnőm tolószékben ül, vannak, akik gyengén látnak és olyanok is, akik teljesen vakok. Némelyikükben van egy kis irónia, élcelődés, önsajnálat, stb... de ilyesmi testileg ép, egészséges embereknél is van.

A fogyatékkal élő barátaim többsége viszont kedves, jóindulatú, a legsúlyosabban fogyatékos barátnőm meg egy kész angyal.(Nem győzz dicsérni, valahányszor segítek neki valamiben, és nem adja fel: szájjal fest, lehetőségeket keres önmaga menedzselésére, egyesület-alapításban gondolkodik.)

Ami meg az öcsémet illeti, nála királyabb csávót nem ismerek. Egy végtelenül bölcs, végtelenül kedves, jó humorú fickó, aki vigasztalni is szokott, ha rossz napom van.

Summa summarum: úgy érzem, nekik szükségük van rám,. de nekem is rájuk mint barátokra.

2016. máj. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!