Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme a hazugságnak?

Mi értelme a hazugságnak?

Figyelt kérdés
Miért hazudnak az emberek?Miért nem lehet elmondani,hogy "b+,igy volt,ezt csináltam,ha nem tetszik kapd be!"Bármerre megyek csak azt látom,hogy mindenki hazudik.Ha nincs jelentősége,akkor is.Ma például rászóltam egy kamaszra,mert eldobta a csikket és kb egy lépésre volt a kuka.És szemrebbenés nélkül azt mondta,hogy nem ő dobta el! A saját szememmel láttam!Számtalan példát tudnék felsorolni.Titeket nem zavar hogy ilyenek lettek az emberek?
2014. szept. 18. 17:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Engem már rég nem érdekel az ilyesmi, nem akadok fel az ilyen dolgokon. Hazudni pedig azért hazudunk, hogy elkerüljük a büntetést, felelősségre vonást, vagy valami negatív következményt, ilyen egyszerű.
2014. szept. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
10%
Téged miért zavar?
2014. szept. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Miért?Mert utálom ha a szemembe hazudnak.Nem értem mi járhat a másik agyában ilyenkor.Most nem konkrétan erre a kis srácra gondolok,csak úgy általában.Ha semmi haszna belőle.
2014. szept. 18. 18:50
 4/14 anonim ***** válasza:

Te gondolom életedben nem hazudtál, hogy nem tudod miért hazudnak az emberek.

Valószínű.

2014. szept. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Túl egyszerű lenne az élet ha mindenki őszinte volna a másikhoz. Nem volna min megmérettesd a feltétel nélküli szeretetedet.
2014. szept. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves #4 !

Gondolom te is ezen példányok egyike vagy,akik mesterien űzik ezt.Csak el ne szakadj a valóságtól!

2014. szept. 18. 19:17
 7/14 anonim ***** válasza:

Én realista vagyok és rendes ember :D Van ennyi önbizalmam és önkritikám, hogy ezt tényként állítsam, amikor tudok segítek azokon az embereken akik véleményem szerint megérdemlik, de hazudni is szoktam, változó okok miatt, van hogy csak egy hosszabb beszélgetést akarom elkerülni van hogy csak magamat akarom menteni.

De sosem mások kárára teszem és itt van a nagy különbség.


Viszont azt nem tartom valószínűnek, hogy te életed során 1x sem hazudtál, de ha mégis akkor csak emlékezned kéne, hogy te milyen okból tetted és ennyi és nem pedig itt álszenteskedni.


Hozzátenném azt, hogy válaszod alapján, még ha keveset is hazudsz vagy csak ritkán, attól függetlenül, bunkó módon nyilvánulsz meg, és ezzel magadat minősíted. Légy büszke magadra, taps-taps :)

2014. szept. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mi volt ebben a bunkóság?
2014. szept. 18. 19:30
 9/14 anonim ***** válasza:

Én egy egy igen valószínű dolgot állítottam, amit a társadalom nagy része is így gondol (hogy "szinte" mindenki hazudik). Még egy felmérés is van arról, hogy egy átlagos ember naponta hányszor hazudik. (Ha jól emlékszem folyamatos beszélgetés során 3-4 percenként is előbukkanhat egy hazugság.)


"Kedves #4 !

Gondolom te is ezen példányok egyike vagy,akik mesterien űzik ezt.Csak el ne szakadj a valóságtól!"


Te meg alaptalanul alkotsz rossz véleményt másokról (ami még nem lenne nagy gond), de még szót is adsz ennek. Ez véletlenül sem rossz indulat, igaz?

2014. szept. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Te gondolom életedben nem hazudtál, hogy nem tudod miért hazudnak az emberek.

Valószínű." Te nem????

2014. szept. 18. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!