Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme a hazugságnak?

Mi értelme a hazugságnak?

Figyelt kérdés
Miért hazudnak az emberek?Miért nem lehet elmondani,hogy "b+,igy volt,ezt csináltam,ha nem tetszik kapd be!"Bármerre megyek csak azt látom,hogy mindenki hazudik.Ha nincs jelentősége,akkor is.Ma például rászóltam egy kamaszra,mert eldobta a csikket és kb egy lépésre volt a kuka.És szemrebbenés nélkül azt mondta,hogy nem ő dobta el! A saját szememmel láttam!Számtalan példát tudnék felsorolni.Titeket nem zavar hogy ilyenek lettek az emberek?
2014. szept. 18. 17:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Én nem alaptalanul.
2014. szept. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Én sem alaptalanul írtam ezt.Mindenki magából indul ki!
2014. szept. 18. 20:13
 13/14 anonim ***** válasza:
55%

"Mindenki magából indul ki"


Amikor írtam a válaszomat felmérésekből indultam ki, nem pedig magamból, ha ez nem tűnt volna fel, pedig írtam is.

Szerintem csak úgy állítani, hogy "mindenki magából indul ki" úgy, hogy azt se tudjuk igazán, hogy ez mit is jelent, nem számít hazugságnak? Véleményem szerint igen.

100% Bizonysággal állítani olyan dolgot, ami nemfeltétlen igaz, szerintem hazugság. Milyen érzés hazudni?

2014. szept. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Néha könnyebb lenne kimondani az igazat, de nem mindig van értelme. Inkább hazudunk, hogy ne okozzunk fájdalmat.

Vannak kegyes hazugságok is. Persze, néha nehéz hazudni is.

Nemrégiben felkeresett egy ismerős néni, akinek az unokája a kórházban az én kórtermemben halt meg.

Megkérdezte: sokat szenvedett? Igen, nagyon sokat.

Mondtam volna meg? Hazudtam, hogy nem. Hogy ne nehezítsem még én is a terhét, amit cipel. :(

2014. szept. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!