Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy kezelitek a folyton...

Ti hogy kezelitek a folyton panaszkodós embereket? Akik mindig mindenre rákontráznak?

Figyelt kérdés
Van olyan ismerősöm, akivel amúgy üzleti kapcsolatban vagyok, hogy ahányszor megyek, mindig elsőként arról beszél, hogy most front van, most fáj a feje stb. Vagy felhív és kérdezi, hogy mikor megyek, mondom, hogy mindjárt, csak most ebédelek. Erre megemlíti, hogy Ő még most akar enni, meg a Jóska még nem is ebédelt stb. Most közöm mi hozzá? Érezzem magam ezért szarul? Mert mondhattam volna azt erre, hogy én meg most eszem először ma, mert nem reggeliztem, mert ez az igazság. Azért akárhányszor megyek, állandóan lóg a szájukból valami kaja, most én is mondanám, hogy "De jó nektek, Ti esztek? Én ma még nem ettem semmit." Miért kell, hogy azt éreztesse, én érezzem szarul magam? De nem csak ővele van így, egy csomó emberrel így vagyok, én sosem panaszkodok, már a minimálisra szorítkozom a beszélgetésben, de folyton mások nyűgjeit kell hallgatnom, pedig nekem is van, de nem érzem, hogy bármit is elérnék, ha emlegetném.
2014. szept. 29. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Hát nehezen, tényleg idegölő.
2014. szept. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Én mindig visszakérdezek: Hogy akarod ezt megoldani? Csak pislognak nagy szemekkel:)
2014. szept. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Pár perc udvarias odafigyelés (ennek a hossza alapvetően függ attól, mennyire vagyok jóban az illetővel), aztán témaváltás.
2014. szept. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

én azt vettem észre, hogy aki szerint sokan panaszkodnak, az általában önző, beképzelt ember.

valószínűleg egyáltalán nem céloznak semmire, csak magadra veszed, talán okkal.

2014. szept. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4. Szerintem ezt nagyon rosszul figyelted meg, ennek a két emberi tulajdonságnak semmi köze egymáshoz.

Alapból az még nem zavarna, hogy valaki a nyűgjeit elpanaszolja, inkább az zavar, sőt rosszul esik, amikor úgy adja elő, hogy ettől én is érezzem rosszul magam. Kétlem, hogy önzőség lenne az, hogy én nem szeretem rávetíteni másokra a problémáimat és nem szeretem ha más is ezt teszi velem. Mint írtam, a csaj rossz megjegyzést tett arra a telefonban, hogy én eszek (13 órakor, aznap először) mert ők még nem ettek és elérte amit akart, rosszul éreztem magam ez miatt. Akkor nem ő az önző véletlenül? És nem egy helyen dolgozunk, semmi köze hozzá, hogy én mikor eszek.

2014. szept. 30. 08:26
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
szerintem akinek ilyen problémái vannak, hogy ki mit mond telefonban, az túlságosan unatkozik.
2014. szept. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire lehet kerülöm az ilyen embereket.

Ha mégis muszáj velük kapcsolatban lennem, akkor próbálom a lehető legrövidebbre fogni a beszélgetést. Ha aznap épp tele vagyok pozitív energiával, akkor próbálok hatni az illetőre, hogy ne úgy lássa a dolgokat. De legtöbbször rájövök, hogy semmi értelme. :/

2014. okt. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!