Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti panaszkodós család vagytok?...

Ti panaszkodós család vagytok? Sokat hisztiztek/elégedetlenkedtek?

Figyelt kérdés

A mi családunkban mindenkinek van munkája, mindenki boldog házasságban él, jó helyen lakik, vannak barátaink, szépek vagyunk.:))


Most néztem meg az nővéremmel folytatott fb beszélgetést (más városban élünk, ezért így beszélünk) és folyton azon megy a szócséplés, hogy "hát nem igaz, hogy nem tudnak megnyitni még egy pénztárat a boltban, oda kell érnem a jógára", én meg erre: "jaj, én meg alig érek rá, nem igaz, hogy nem lehet nyitva 8 után a posta":))) Írjuk ezt mindketten jó munkával, jó kapcsolatokkal és okostelóról.:D


Meg ilyen butaságok.


Ti panaszkodós, "magyaros" család vagytok, vagy inkább pozitív?



2014. jún. 30. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
én az vagyok, de a férjem nem. Van, amikor igazából mindenen kibukok, de van olyan, hogy semmi nem érdekel. VAn munkám, a férjemnek is, évek óta, de albérletben vagyunk, hiába gyűjtünk saját lakásra, nem vagyok elégedett semmivel. De ez csak néha jön elő :)
2014. jún. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én családom nagyon panaszkodós, sokszor én is. Nem jó dolog ez. Viszont apukámnak van csak állása, anyukámnak nincs. Nekem sincs, és még velük élek. A páromnak van munkahelye, viszont nem sikerült még annyit félretenni, hogy el tudjunk költözni együtt. Mindig van valami váratlan kiadás, vagy épp kölcsön kell adni,segíteni. Így sajnos az a helyzet, van ok panaszra. :( És ez csak az anyagi..
2014. jún. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Skorpió87 ***** válasza:
A környezetembe mindenki panaszkodik. Van olyan, akinek mindene megvan, de akkor is panaszkodik, hogy majdnem leesik az ég is. Vannak örök elégedetlenkedők, aki mindenbe a rosszat látja és nem a jót akarja. Én is szoktam panaszkodni, de én mindig joggal, inkább békés természetű vagyok és reményekkel teli. Más inkább csak a száját jártatja, értelmetlenül.
2014. jún. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos nagyon magyaros szokás az örökös panaszkodás, a családomban is vannak ilyen emberek. Éppen ezért én tudatosan próbálok pozitív lenne. Ha valami bosszantó dolog történik velem, akkor olyan dolgokra gondolok, amikért hálás vagyok és megbeszélem magammal, hogy tulajdonképpen nincs is semmi problémám: ) Sokkal jobb így élni, mint örök elégedetlenkedőként. Tenni kell érte tudatosan, mert szerintem mindenki hajlamos a panaszkodásra.
2014. jún. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sváb családból származom, mi nem igazán panaszkodunk, hanem kihozzuk a dologból a legtöbbet. Dolgozunk a panaszkodás helyett. Bár lenne nagyon is miért panaszkodni.
2014. szept. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

5/5- Nagyon tetszik a gondolkodásod.Több embernek kéne ezt elsajátítani.


Az én családom megtanulta azt, hogy nem panaszkodunk.Cserébe mások se panaszkodjanak nekünk.Ezt mi őszintén,de finoman,diplomatikusan az illető értésére szoktunk adni,hogy ne bántsuk meg az illetőt.Ha meg megsértődik,hát így jártunk.

Nem adjuk ki a magánügyünket ki senkinek.Mert az másra nem tartozik.Én már csak azért sem szoktam mutatni ha baj van,mert mások vissza élhetnek vele.Ezt több embernek kéne megtanulni,észrevennie azt,hogy senki nem hallgatja szívesen a panaszáradatát.Családon belül megbeszéljük a dolgokat,a barátimnak is ha tényleg v.mi nagy baja van meghallgatom,figyelek rá.De ők mind olyanok akik hasonlóképpen gondolkodnak és pozitívan állnak a dolgokhoz.Érdekes mód,szeretnek is az emberek a közelünkbe lenni,ha elmegyünk szórakozóhelyre bárhová.Az ok nélkül panaszkodás felesleges lelki teher.

2014. dec. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!