Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit szolnátok ahoz ha a...

Mit szolnátok ahoz ha a barátnotok egy sima beszélgetés kapcsán kiderul h nemtudja mi franciaország fovárosa, de még azt sem h Párizs fr. O. ban van?

Figyelt kérdés
2014. szept. 30. 09:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%

Francia.o. szerintem màr mindenki hallot mar de lehet a baratnod foldrazbol nem vol eross . Es akkor mi van??semmi. Nem lehet mindenki mindenben a legjobb. Lehet kerdezo te jo vagy foldrajzbol.. de a baratnod. Pl kemia vagy matek... igy kell felfogni.

baratnot,baràtot,rokont,nem ez allapjàn vàllogatjuk meg,hanem az emberi belso tulajdonsagaikbol!

2014. szept. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
6%
Azért odáig már eljutok mielőtt még barátnőnek nevezek valakit, hogy megtudjam buta vagy sem az illető. Aki egy ilyen alapkérdésre nem tud válaszolni, az eleve buta ember lehet, és én nem szívesen barátkozom üres agyúakkal. Nem kell, hogy zseni legyen (én sem vagyok az) de legyen már egy alapszintű tudása.
2014. szept. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Kedves első. Én is sík hülye vagyok földrajzból. De azért annyit tud az ember ha más nem filmekből emlékszik rá, hogy mi Franciaország fővárosa. Ehhez nem kell földrajz tudás.

Bár a rossz helyesírás jobban zavar.Nem árt neked is egy kis nyelvtan.

2014. szept. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%

Kedves 3. Attol hogy nem irok helyesen nem vagyok sik buta ember,ugyerzem. Lehet te helyesen is de masbol talan gyengebb vagy tolem,neked a hellyesiras megyen neked ez az erosseged:)

De ilyen dolgokbol aztàn vegkėp nem lehet valaki felett itelkezni

2014. szept. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire jó barát:))

Mert ha "legjobb barát"-közeli a helyzet, akkor az ember "nem veszi fel", és a pozitívumok maradnak előtérben.

Ha viszont "csak összefutunk" típusú az ismeretség, aki esetleg nem is túl szimpatikus, akkor persze megjegyzi magának az ember, hogy "még ezt sem tudta"...


De azt nem árt észben tartani, az, hogy ki miben jártas, illetve az, hogy kinek mi "alap", nagyon eltérő. A lexikális tudás egy dolog, de attól még senki sem lesz értékes ember, hogy tud dolgokat, legfeljebb "olvasott" és tájékozott - ami persze imponáló tud lenni:)

2014. szept. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
A baj akkor van, ha az intelligenciájával van a probléma. Bár ettől még akár lehet jó barát.
2014. szept. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%

Ha a barátnőm, akkor jól megszekálnám, hogy ezt sem tudka, meg poénból később is visszavágnék neki ezzel, ha esetleg én nem tudok valamit. Persze furcsálnám, hogy nem tudja, de nem csinálnék belőle nagy ügyet.

A kérdező meg gondolom telefonról ír, azért nem használ ékezeteket, meg nem foglalkozik nagyon a helyesírással.

2014. szept. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Baromira nem érdekelne.

Ha valakit szeretek, akkor nem a földrajztudásáért szeretem.

Ha meg már odáig eljutottam valakivel, hogy járunk, akkor azért annyi már nyilván kiderült róla, hogy jó társaság, jó vele beszélgetni, és jól kijövünk egymással.


OFF: azért az is elgondolkodtató, hogy ha bizonyos dolgokat nem tud az ember, azt mennyire égőnek tartják, de ha más, hasonló dologról fogalma sincs, az teljesen természetes. Persze, tudom, Franciaország azért mégis Franciaország, európai ország, történelemből és irodalomból is sokszor előkerült, meg általánosan ismert hely... viszont azon már kevésbé akadnak fenn az emberek, ha valaki szerint Brazília fővárosa Rio. Vagy ha Ausztrália fővárosának Sydneyt mondja. Ha Luxemburg fővárosára rákérdezünk, akkor is elég sokan elgondolkoznak, de pl. Törökország is sokaknak nehézséget okoz, az egzotikusabb országokról nem is beszélve. Az ugye egyáltalán nem ciki.

2014. szept. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Azt gondolnám, hogy nem ebben a kultúrkörben él, vagy buta, vagy a Marsról jött, esetleg egy kora gyerekkora óta tartó kómából ébredt fel. Sokféle emberrel szoktam találkozni, alul szocializált emberekkel is, nem lepődnék meg, de biztosan nem jutna el a kapcsolatunk a barátságig, vagy párkapcsolatig, ha ekkora közöttünk a szakadék.
2014. szept. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nevetnek egy jot es megmondanam neki, hogy rossz vicc volt.😂
2014. szept. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!