Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerethetünk valakit annyira,...

Szerethetünk valakit annyira, hogy a saját boldogságunk elé helyezzük az Övét?

Figyelt kérdés
2014. okt. 5. 23:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2014. okt. 5. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat, én nem kértem, hogy esetleg fejtsük ki amit gondolunk ezzel kapcsolatban. Esetleg saját tapasztalatokra is kíváncsi lennék.
2014. okt. 5. 23:11
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen, a saját boldogságunk múlandó, viszont ha mással tettünk jót, arra akármikor visszagondolhatunk, szóval újra és újra apró örömet tudunk vele okozni magunknak.
2014. okt. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen, ez egy szép gondolat! :)

Ez meddig mehet el, hol lép át egy határt?

2014. okt. 5. 23:22
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen. Normális esetben az embernek nem "énközpontú" önző gondolkodása van, hanem az okoz neki örömet, ha másokat boldognak lát.
2014. okt. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen. Mindkét párommal így voltam.

Kezdve a legapróbb dolgoktól, hogy a nagyobb szelet pizzát adod a másiknak, egy drágább dolgot neki veszel meg, adsz, ahelyett, hogy megtartanád. Egészen addig, hogy gondolkodás nélkül ugrassz a párod és a közé a férfi közé aki megpróbálja megütni. (Előfordult ilyen.)


Ha gyereke van az embernek ez fokozottan igaz lehet.

2014. okt. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Van, aki igen, van, aki nem.

Én kifejezetten önző vagyok, magam számára én vagyok a legfontosabb, így én ezt nem ismerem. Viszont nem is tartom rossznak, hogy ilyen vagyok, inkább roppant természetesnek.

Olyan van, hogy több sütit adok a páromnak vagy valami, de csak ha nekem elég a saját adagom. Megvan benne a másik iránti szeretet, de a saját magam felé irányuló nem sérül. Egy időben sokat gondolkodtam azon, hogy van-e önzetlenség? Még ha valami annak tűnik, akkor is azért csináljunk, mert nekünk az a jó, különben nem csinálnánk... Bizonyára akad kivétel, mint kb. minden alól, de az nagyon speciális eset lehet. Vagy túl önzetlen személyiség, amit sokszor veszélyesnek tartok, mert az emberek jelentős része nem egészségesen önző, mint én, hanem empátia és mások kellő tisztelete nélkül önző, s emiatt úgy viselkedő, hogy az igazságtalan és elszomorító lesz... :(

2014. okt. 6. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
De még olyan is van, s az tényleg nem jó, hogy nem is kell nagyon szeretni ehhez a másikat. Van, aki nem szereti önmagát és a saját boldogsága kb. az utolsó még önmaga előtt is. Elég szerencsétlen helyzet ez :(
2014. okt. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én így éltem 36 évig!Annyiszor megégettem a számat,hogy most már senki nem fontos csak ÉN!A saját boldogságom!
2014. okt. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Igen, sőt azt gondolom az igazi szeretet épp erről szól. Ha boldognak látjuk, boldoggá tudjuk tenni a szeretett személyt úgy, hogy közben számunkra a másik boldogsága okozza a legnagyobb örömöt.
2014. okt. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!