Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerethetünk valakit annyira,...

Szerethetünk valakit annyira, hogy a saját boldogságunk elé helyezzük az Övét?

Figyelt kérdés
2014. okt. 5. 23:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem létezik altruizmus.


"Igen, a saját boldogságunk múlandó, viszont ha mással tettünk jót, arra akármikor visszagondolhatunk, szóval újra és újra apró örömet tudunk vele okozni magunknak."


Magunknak. Örömet okozunk vele magunknak. Akkor helyeznéd más boldogságát a sajátod elé, ha az neked vagy nem okozna semmilyen érzelmet, vagy fájdalmat okozna.


Szerintem ez direkt úgy lett kitalálva, hogy ha mással jót teszel, te is jól érezd magad. Különben senki sem csinálná.

2014. okt. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Igen, ezek az apró gesztusok akár azért mert szeretnénk mosolyt látni a párunk arcán, akár azért mert ez számunkra is felemelő érzés, mindenképp fontos egy kapcsolatban. Ugyanakkor én leginkább arra lennék kíváncsi, hogy van ennek egy olyan mértéke, amire akár az ember önérzete is rámehet? Van itt esetleg olyan valaki, aki visszagondolva úgy érzi, hogy átlépte a még normálisnak mondható határt? Amikor már olyan mértékben a másiknak akart megfelelni, hogy azzal elvesztette önmagát, kellemetlennek kezdte érezni a helyzetet? Hogyan cselekedett? Hálás vagyok a válaszokért, de örülnék ha még sokan írnának, hiszen mindenki véleménye érdekel.

Ha gyereke van valakinek, akkor nyilván Ő kerül minden elé, de azt hiszem, az egészen más kategória. :)

2014. okt. 7. 19:06
 13/14 anonim ***** válasza:

én a barátomat szeretem annyira, feltétel nélkül, hogy igazából mindig neki akarok jót.

kedveskedek neki meglepetésekkel. nem felejtkezem el a férfinapról pl.

amit írt valaki, hogy neki adja az utolsó szelet pizzát.

ezen jót mosolyogtam, ugyanis nálunk mindig ez ment, hogy neki adtam az utolsót. aztán ő meg rászokott, hogy adogat nekem sütit/gyümölcsöt a számba filmezéskor pl. és észrevettem, hogy mindig nekem adja az utolsókat.

ha nincs sok pénze, akkor inkább nem eszik, vagy csak egésznap egy kiflit, hogy hagyjon a buszra pénzt, hogy tudjon jönni hozzánk.

de már az első találkozásunk óta ilyen, nagyon önzetlen, és ha valahova nem szívesen megy, pl bulis hely, de én nekem fontos lenne, akkor eljön velem.

ugyanígy én is.

nagyon jó a kapcsolatunk, szerintem emiatt is.

az előző barátomnál ilyen fel se merült egyikőnk részéről sem.

nem is volt jó kapcsolat, mindkettőnknek a saját dolgunk volt a fontosabb. pl ha 20 perccel hamarabb keltem volna, tudtunk volna reggel találkozni. de ritkán történt ez meg.

most meg volt hogy első busszal mentem, hogy reggel tudjunk még találkozni a mostani barátommal.

ha beteg vagyok is meglep, vesz citromot , főz nekem teát, neocitránt. kérés nélkül

ezek apró dolgok, de nagyon jól esnek.

2014. nov. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szeretem olvasni, hogy van még ilyen! :) Remélem nagyon sokáig és nagyon boldogok maradtok együtt! :)

Szerintetek van olyan, amikor ez már nem jó? Mármint nem egészen arra gondolok, amiket Te, - kedves utolsó,- írtál hanem amikor már szinte csak azért vagy együtt azzal a másikkal, hogy Őt boldognak lásd. Vélemények?

2014. nov. 23. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!