Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki nagyon zárkózott,...

Ha valaki nagyon zárkózott, határozatlan és önbizalomhiányos, akkor nem gyerekek között a helye?

Figyelt kérdés
Kisgyermeknevelői végzettségem van, de már több mint egy éve nincs munkám, mert nem alkalmaztak sehol. Próbanapon egyszer voltam, de pont,hogy ennyire zárkózott és határozatlan vagyok nem vettek fel. Most újra jött egy ilyen ajánlat, de nagyon félek, hogy megint nem fognak alkalmazni, hiszen nem tudok hirtelen határozottságot mutatni. Még soha nem dolgoztam, pályakezdő tapasztalatlan vagyok. Szeretnék változtatni, de nagyon nehéz. Ráadásul már a húszas éveim elején vagyok. Az a baj, hogy ha valami új lehetőség feladat adódik én elkezdek pánikolni szorongani és nem tudok rendesen felkészülni rá. Nem szeretem ha új helyre kell beilleszkedni, ha kizökkentenek a megszokott komfortzónámból. A beilleszkedés soha nem ment suliba se ezért nincsenek barátaim. 22/L
2014. okt. 6. 14:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Kérlek ne vedd sértésnek, amiket írni fogok, mert segítő szándékkal teszem.

Az általad leírt tulajdonságok bizony elég rossz pontok. A bizonytalanságot, de a legkisebb hangulatváltozást is egyből megérzik a kicsik, így egy pillanat alatt a "fejedre nőnének". Nagyon fontos, hogy a szülőkkel bizalmi kapcsolatot tudj kiépíteni, hiszen a legtöbben életükben először bízzák idegenekre a gyermeküket. Valószínűleg nehezen bíznának meg egy ennyire zárkózott, szorongó fiatalban. És végül: a kisgyerekekkel nap, mint nap történhetnek olyan dolgok, amikor a Te lélekjelenlétedre, határozott fellépésedre van szükség. Ha bepánikolsz ilyen helyzetben az nagy baj.

Szerintem próbáld meg fejleszteni magad (a személyiséged) valahogyan. Ha ezt nem akarod vagy nagyon nem mersz kilépni a komfortzónádból, és nem ez a foglalkozás az álmod, akkor tanulj valami mást, ami jobban passzol az egyéniségedhez. Az is lehet, hogy közben megjön az önbizalmad, és visszatérsz ehhez a hivatáshoz.

2014. okt. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!