Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet látni valakin az...

Hogyan lehet látni valakin az utcán hogy önbizalomhiányos, vagy szociális fóbiás?

Figyelt kérdés
Milyen jelek utalnak arra valakin?
2014. okt. 16. 13:08
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Személyes tapasztalatot tudok írni (tehát hogy én hogy közlekedek szerintem külső szemmel)


- szemkontaktus kerülés

- lehajtott fej (minél kevesebb külső tényezőt lásson)

- gyors járás (minél előbb hazaérni)

- nem szabályos, egyenes testtartás, hanem kicsit vállat lehúzó, enyhén görbe (önbizalomhiányból fakad)


Valami ilyesmi. De biztos ki lehet még egészíteni valamivel.

2014. okt. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

szociális fóbiást nehéz felismerni, sokszor szituációhoz kötött a megjelenése (pl nyilvános beszéd, felelés a suliban, közös étkezés, illemhelyhasználat) A látható tünetek izzadás, remegés, elcsukló dadogó hang, stb.


Önbizalomhiányos emberek testtartása, testbeszéde más. Önbizalomhiányos emberek általában behorpasztják a melkasukat, a hátuk nagyon görbe. mintha direkt kisebbek akarnának lenni, nehogy észrevegyék őket. Szemkontaktust nem keresik,beszélgetés közben kevesebbet néznek partner szemébe. gyakran elnéznek, ha a tekintetetük találkozik valaki máséval. Általában a földet nézve járkálnak.

2014. okt. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

- kisugárzás

- testtartás (nem olyan szép, egyenes a tartása, összehúzza magát, lehajtja a fejét, "rejtőzik" napszemüveg, kapucni)

- járás (bizonytalanabb, szaggatottam a mozgása)

- zavarba jön, ha szembekerül valakivel, elkapja a tekintetét

- nem mer leszólítani, kérdezni pl. ha útbaigazítást kéne kérnie

2014. okt. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Rólam beszéltek? :D:D:D:D

Na jó kb ez amit előttem leírtak, magamra ismertem. No ezentúl odafigyelek erre is.

Annyit fűznék hozzá, hogy nem jár olyan ruhákba amiből kilátszik a dekoltázsa vagy ha mégis felveszi kényelmetlenül érzi magát. Na én kényelmetlenül érzem magam, ha bizonyos ponton túl van vágva a ruha. Ilyenek. Bár mondjuk az utóbbi időben nem érzem magam olyan kényelmetlenül ezekbe a ruhákba. :)

26/N

2014. okt. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb tükröződő felületbe belenéznek, hogy hogy áll a hajuk van-e valami az arcukon meg ilyenek. Ez egyszer megfigyeltem, amikor sok időm volt. A végén már meg tudtam mondani, hogy ki fog belenézni a lépcsőház ajtaján lévő üvegfelületekre. Persze a többiekkel mind egyetértek.
2014. okt. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia, én szociális fóbiában "szenvedek", de nem szoktam tükröződő felületbe nézni nyilvánosan, mert félek, hogy valaki meglátja, és azt hiszi hogy el vagyok telve önmagamtól.


Tudom hülyén hangzik és senki le sem szrná, de pont ezért fóbia...

2014. okt. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
67%
Magamra ismertem. :( Elegge egyedul vagyok, az osztalytarsaim folyton cikiznek. 'streber' meg ilyenek. Pedig napi 30-50 percet tanulok az atlagom 5,00. Szerintem szimplan okos vagyok, de ez nem ad nekik okot hogy ne hivjonak igy. Akarhogy magyarazom nekik hogy mit jelent, szerintem fel sem fogjak. Total egyedul vagyok. :( Egy haverom van, ovele jol megvagyok. Szerintem ezmiatt vagyok onbizalomhianyos. Nem szeretem a tarsasagot, csak az unokatesomeket, es az egy haveromet. :( lehet ezt orvosolni??
2014. okt. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A tükröződő felületet inkább az önbizalomhiány jeleként írtam, nem a szociális fóbia jegyében.
2014. okt. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A tükröződő felületben nézi magát tényleg igaz az önbizalomhiányosokra.
2014. okt. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

# 8


Oké, bocs. :)

2014. okt. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!