Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jobbkezesként mennyi idő...

Jobbkezesként mennyi idő alatt lehet megtanulni bal kézzel írni?

Figyelt kérdés
Normális írási sebességgel, olvashatóan, nem amolyan kriksz-krakszokkal gondolom.

2014. okt. 16. 19:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyan 3 hónap, ha mindennap gyakorlod egy órát... De közben a jobb kezedet se hanyagold.
2014. okt. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Én már lassan egy éve gyakorlom, és azt hiszem, hogy már szépen meg is tanultam, viszont nem egyforma a két kezem írása. Mondhatni teljesen más.

Ráadásul még mindig azt érzem, hogy ráfér a gyakorlás a bal kezemre (habár összességében jelenleg azzal írok szebben, mert a jobb kezemmel már borzasztó sietősen, kapkodósan írok sajnos).


Csak kíváncsi vagyok, hogy lassan haladok-e, hogy pl. az általad említett 3 hónap alatt el kéne érni azt, hogy ugyanúgy írjak vele, mint jobb kézzel?

2014. okt. 16. 20:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem 100-200év lenne
2014. okt. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hallottam már olyanról, akinek muszáj volt írnia és amíg a törött keze gyógyult, használta a másikat. Őstehetség lehetett, én annyira jobbkezes vagyok, hogy a ballal ennél sokkal durvább dolgokat sem tudnék csinálni, az írás szinte lehetetlennek tűnik, bár ahogy most megpróbáltam, rondán s lassan máris tudok írni. Nem is gondoltam volna. Nyilván erősen egyénfüggő, az átlagértéket nem ismerem.
2014. okt. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért akarsz megtanulni? O.o

Én balkezes vagyok egyébként. :)

2014. okt. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azért szeretnék megtanulni, mert én az íráson kívül abszolút kétkezes vagyok, sőt: üveget kinyitni pl. csak bal kézzel tudok. Ha csak egy evőeszközzel eszem (pl. levest vagy desszertet, amihez nem kell kés-villa), azt mindig bal kézben fogom.

Főzésnél felváltva kavargatom az ételt, ollónál/borotvánál is mindkettőt használom... Szóval nekem elvileg nem rosszabb a bal kezem, mint a jobb.


Viszont írni csak jobbal tanultam meg, ami idegesít, mert miért? :) Tudom, butaság, de eldöntöttem, hogy megtanulom ballal is.


Most már megy amúgy. Ugyanolyan gyors, rendesen olvasható... Egyszerűen csak tök más, mint a jobbkezes írásom. Fura. :)

De majdnem egy év volt megtanulni, míg olvastam olyanokat, hogy valakik hetek alatt megtanultak...

2014. okt. 17. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!