Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mondják, hogy ne menj...

Miért mondják, hogy ne menj pszichiáterhez, inkább pszichológushoz?

Figyelt kérdés
Miért jobb a pszichológus, miért mondják sokan, hogy inkább oda kellene menni?
2014. okt. 16. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam ilyet. Annyi a különbség, hogy a pszichiáter írhat fel gyógyszereket a problémádra.
2014. okt. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Lehet hogy azért mert az ilyen problémákra elsösorban nem gyogyszert kellene adni, mert az csak átmenetileg oldja meg a problémát és vannak mellékhatásai...
2014. okt. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg a magyar ellátó rendszer sajátosságai miatt.A kórházakban dolgozó, tb által is támogatott pszichiáterek nagyon leterheltek, és futószalagon mennek náluk a páciensek. Így az, aki elmegy hozzájuk azt érzékeli, hogy egy pszichiáter 5, mx 10 percet "szán" rá, felírja a gyógyszert és kész, addig ha elmegy egy pszichológushoz, az egy óra beszélgetés. Holott a pszichiátereknek is lehetnek egyéb segítő módszereik a gyógyszereken kívül. És talán a másik, hogy a köztudatban a pszichológus úgy él, mint aki a hétköznapi dolgokban tud segíteni, addig a pszichiáter már tényleg a súlyos esetekkel foglalkozik. Pedig ez egy tévedés.
2014. okt. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én voltam mindkettőnél, az volt amit az előző leírt. A pszichiáter nagyon rövid idő után már telenyomott volna gyógyszerekkel (magán dokinál voltam, tehát még az ellátórendszert se lehet hibáztatni), a pszichológus pedig kezelt.
2014. okt. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A pszichológus emberi lény, emberi érzésekkel. A pszichiáter meg egy robot, érzések nélkül, akinek az a dolga, hogy felírjon olyan bogyókat, amik után pénzt kap.
2014. okt. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8%
Lásd, mint az orvosok 98%-a. Azok se törődnek a betegséggel, és azok se tudják átérezni más problémáját. Felírják azt, amiből nekik pénz van, és vagy jobban leszel tőle, vagy rosszabbul. Utóbbinak csak örül, mert akkor több szart írhat fel.
2014. okt. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
Azért mert a pszichiáter egy csicska aki meg kérdezi mi a problémád, mondassz 2 mondatot aztán már írja a gyógyszert fel.
2014. okt. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én pont fordítva szoktam mondani. A pszichológushoz hónapokig-évekig járnak az emberek és én nem tudok olyanról akinek ez segített volna. Nekem sem segített semmit. Max a pénz elcseszésében segített.

Pszichiáter legalább ad gyógyszert és az segít is.

2014. okt. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

De a gyógyszert nem lehet örökké szedni, és lehet, hogy egy problémádat helyrehozza, de mellette még 100 másikat okoz...

Nem egy olyan emberrel találkoztam már, akit pszichiáter miatt kellett kezelni, mert tönkrecseszte a gyógyszereivel.

2014. okt. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja ad gyógyszert és az mire jó?? Gyógyszerezed magad azzal meg nem törődsz hogy ha meg nem lenne gyógyszer egy roncs lennél.. gratulálok.. sok eszű lehetsz akkor szedjed a gyógyszereket életed végéig, nehogy véletlen szembe nézz a problémáiddal, ha meg ennyi eszed van ne írd ki hogy mást is ilyenekre vegyél rá hogy ez a helyes pf
2014. okt. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!