Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz vagy pszichiát...

Pszichológushoz vagy pszichiáterhez forduljak ezzel?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok, folyamatosan szorongok, állandóan rosszul vagyok, lassan már utcára se tudok menni, mert mindig rosszul leszek. Nem tudok enni, ha megpróbálok van, hogy már az első falatot visszaöklendezem, ha sikerül megennem mondjuk egy fél kiflit akkor utána nagyon teltségérzetem és úgy érzem, hogy ki fogom hányni (de nem szoktam). Van, hogy muszáj bevennem valami nyugtatót, mert úgy érzem, hogy anélkül meghalok. A szüleim nem nagyon foglalkoznak vele, azt mondják, hogy hiszti. De én ezt már nem bírom és tenni szeretnék ellene, de egyedül nem megy! Az okok is megvannak nagyjából, ami miatt kialakulhatott ez nálam. Szóval az lenne a kérdésem, hogy ha már elég súlyosnak érzem, és lassan kezd átmenni depresszióba akkor ezzel pszichológushoz vagy pszichiáterhez forduljak?

15/L


2014. aug. 13. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Házorvosnál voltál már? A teltségérzet miatt kérdezem. A többivel pszichológushoz.
2014. aug. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Említettem már neki, azt mondta, hogy azt is az ideg okozza
2014. aug. 13. 16:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha teheted, olyan pszichológushoz fordulj, aki kiképzett terapeuta, másként csalódhatsz!
2014. aug. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Neked pszichoterápiára lenne szükséged. Ezt pszichoterapeuta, pszichiáter és pszichológus tudja elvégezni.

Javaslom, hogy keress fel egy gyermekpszichiátriai szakrendelést. Az állapotodon lehet segíteni gyógyszeres kezeléssel, de pszichoterápia KELL, és nem folyamatos gyógyszerszedés. Csupán egy-két hónapról lenne szó, és nem olyasmi, amire rá lehet szokni (nyugtató).


dr.

2014. aug. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
mindenkepp pszichiater kell neked.hasonlo problemaim voltak,gyogyszer segitett amit pszichiater irt fel.
2014. szept. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!