Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen okból indokolt valakine...

Milyen okból indokolt valakinek pszichológushoz vagy pszichiáterhez fordulnia?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!:)

2014. szept. 25. 15:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológushoz bármilyen olyan dologgal mehetsz, ami nyomja a lelkedet, nyomaszt, vagy úgy érzed, hogy egyedül nem vagy képes megoldani/feldolgozni. Pszichiáterhez háziorvos, vagy pszichológus ajánl be akkor, ha ő indokoltnak találja.
2014. szept. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2014. szept. 25. 16:17
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
Valószínűleg egy jó barát, szülő, vagy rokon, többet ér...
2014. szept. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%

Utolsó, nem értek egyet.

Aki szeret minket, az elfogult lesz, nem fog objektív véleményt mondani. Mindamellett nem szakember, és én például nem is szeretném, ha miattam aggódnának a szeretteim.

2014. szept. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Aha persze, nézd meg, itt milyen válaszokat kapnak az emberek, ha kiírják, hogy valami bajuk van. Ne rágd ezen magad, koncentrálj a jövőre, ne nyafogj, koncentrálj a pozitív dolgokra, szedd össze magad. Kb ennyiben kimerül az emberek hatalmas tanácsadása, aztán még meg is sértődnek, ha azt válaszolja valaki, hogy de hát attól nem fognak elmúlni a pánikrohamaim meg a rémálmaim, ha pozitív dolgokra koncentrálok. Az átlagembereknek fogalmuk sincs, hogy hogy lehetne segíteni valakinek és nemhogy nem segítenek, ezzel még ártanak is.
2014. szept. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:) Amúgy a szülő,rokon,baráttal én se nagyon értek egyet. A szüleim kiröhögnek és csesztetnek a problémám miatt,és ezek után félek,hogy mit szólna a legjobb barátom..egyszerűen félek neki elmondani,és hogy mit szólna hozzá.
2014. szept. 25. 18:27
 7/14 A kérdező kommentje:
Amugy az utolsónak szerintem nagyon igaza van,egyetértek vele.
2014. szept. 25. 20:52
 8/14 anonim ***** válasza:
28%

Az a helyzet, hogy az idegen hogy adhat felelős tanácsot amikor nem ismer sem téged, sem azokat akikkel esetleg gondod van. Legfeljebb meghallgat.

Szomorú, hogy a mai világban nem igazán akad olyan társunk, testvérünk, rokonunk, aki ráérne türelmesen meghallgatni és akivel át lehetne beszélgetni problémánkat...

2014. szept. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
45%
És esetleg fizetnünk kell azért hogy valaki meghallgasson.
2014. szept. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszöm a válaszod,amugy szerintem az a baj,hogy akinek meg elmondanák megsértődik,ha róluk is van szó benne.
2014. szept. 27. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!