Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a japán nők titka?

Mi a japán nők titka?

Figyelt kérdés

Olyan fiatalosak, üdék, 40 évesen is huszonévesnek tűnnek, szóval genetikán kívül mi lehet még meghatározó?


Nem kapkodnak? Miket esznek / isznak? Sportolnak?

Vagy mi más még a titok?



2014. okt. 21. 08:06
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Igen, tényleg sokáig élnek, meg a férfiak is.

De szerintem ez minden ferdeszemű emberkére igaz lehet, hogy pl a magas hegyekben sokáig élnek, az a ritka levegő miatt van.

Meg a népszokások miatt is, nagyon más, mint az európai, ami megfigyelhető, hogy a teljes alázat bárkivel szemben, a maximális odafigyelés, ott nincs meg az, hogy én, vagy te, én ezért vagyok több nálad, meg azért, stb...

Bár ilyen lenne a kultúra Magyarországon is.

De itt csak egyre rosszabb. :(

2014. okt. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag az étkezésük is meghatározó. Nagyon változatosan esznek, de sajnos nem ismerem a gasztronómiájukat.
2014. okt. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A fentieken kívül:

Hús helyett halat esznek.

2014. okt. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

nagyon sok halat, zöldséget esznek, sokkal változatosabban, egészségesebben étkeznek, mint mi

a közvéleménnyel ellentétben a japán ételek nem mesterséges színezékanyagokkal vannak megfestve, mint mondjuk a világ nyugati részén

2014. okt. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A japánok várható élettartama hasonló, mint a nyugati országokban, és ez elsősorban az életmód függvénye.

#1: ez egész egyszerűen nincs így. Kínában, Mongóliában, Észak-Koreában 10-15 évvel kevesebb a várható élettartam, mint pl. Japánban vagy Németországban. Sőt, a két Korea között is óriási különbségek vannak, szóval nem a genetika, és nem is a klíma okozza.


A fiatalos kinézet már más kérdés. Nem, nem arról van szó, hogy "nem kapkodnak", a szervezet attól még öregszik. Csak ennek a rassznak a jellegzetessége, hogy jóval feszesebb az arcbőr, illetve másabb némileg az arc felépítése, ezért tűnik úgy, hogy ők sokáig fiatalok.

2014. okt. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
[link] ^^
2014. okt. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%

Egyértelműen a társadalmi elvárás. Ha fiatalon ronda és kövér egy nő, az fix, hogy nem talál rendes férjet és akkor mehet dolgozni. Házasság után a nők feladata az volt, hogy otthon vezessék a háztartást és neveljék a gyerekeket. Manapság persze változik a helyzet, sokan dolgoznak házasság után is, de ettől még a társadalmi elvárás magas. Ha ott túl magas vagy kövér vagy, nem fogsz találni rendes ruhát magadra (sok külföldi panaszkodik erre LOL). Mint mindenhol a világon ott is vannak ott is ocsmány nők.


Tudom, egyértelműen a genetika is közrejátszik, de azért manapság az értendjükben sok a nyugati kaja és a nagyobb városokban nem olyan tiszta a levegő se.


Végül, ott az ideális nő nem 180 centi, nagycsöcsű, nagypofájú iszákos-dohányos nőstényférfi mint itt nyugaton (már bocsánat). Amíg az ideáljaink ilyen Kim Kardashian-ok, kigyúrt nők, meg hasonló állatok, ne is csodálkozzunk semmin. Nálunk is szépek lennének a nők, ha lenne bennük elegancia és nőiesség, mint régen. Ha nálunk is hasonló lenne a társadalmi elvárás és lenne még egy kis erkölcsünk, akkor most is lennének olyan szépségeik, mint az 1930-as 40-es évekbeli magyar színésznők (és ők is igen sokáig éltek, szóval ez nem egyedi Japán dolog).


...bocs ha túl nyers voltam, szerintem a japán nőknek nincs igazán titkuk a szépségre.

2014. okt. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

+De szerintem ez minden ferdeszemű emberkére igaz lehet, hogy pl a magas hegyekben sokáig élnek, az a ritka levegő miatt van. "


Na de várj, azok is ugyanilyen fiatalosak, akik nem a hegyekben élnek, hanem koszos-büdös nagyvárosokban...

2014. okt. 21. 20:13
 9/10 A kérdező kommentje:

"Nálunk is szépek lennének a nők, ha lenne bennük elegancia és nőiesség, mint régen. "


Igen, ez is eszembe jutott, van benne igazság. Sok nyugati nő valóban túl fiús-férfias, nem túl elegánsak.


Bár igaz, ennek pl. a feszes bőrhöz nem sok köze van, talán a fiatalsághoz sem túl sok, hiszen attól, ha valaki szép nőiesen kanalazza a levest, vagy csinosan-nőiesen öltözködik még nem tagadhat le az arcából 20 évet :)

2014. okt. 21. 20:27
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintetek a japánok elégedettebbek is az életükkel, vagy csak egyszerűen elfogadják, hogy náluk igahúzás van a pasiknál, a nők meg háziasszonyok-anyák lesznek, és punktum?
2014. okt. 21. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!