Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is rosszul tettem,...

Szerintetek is rosszul tettem, hogy adtam pénzt a srácnak?

Figyelt kérdés
Nem szokásom a hajléktalanoknak sem adni pénzt,de most este nemrég egy srác megállított és mondta,hogy kérhet egy nagy segítséget tőlem és mondta hogy bajba van elhagyta a pénztárcáját amiben iratai minden benne volt és nem tud hazamenni. Azt mondta,hogy egyetemista és megsajnáltam ugyanis én is egyetemen tanulok és rögtön gondoltam hogy egy egyetemista ember nem lehet rossz ember biztos felhív és tényleg megadja a pénzt. Ugyanis aki egyetemre jelentkezik az nem kis teljesítmény aki egyezemrte akar járni az komolytalan szélhámos ember nem lehet. Én sem vagyok komolytalan az évfolyamtársaimmal együtt. És gondoltam mivel 1000 ft-ot kért,nem akkora összeg,adok,és adtam neki egy ezrest. Azt mondta,hétfőn ha jön vissza a városba mert hétfőn már órája lesz,akkor felhív,hogy ideadja a pénzt. Adjam meg neki a számom,megadtam. Azóta gondolkodtam,hogy lehet nem kelett volna,hazudhatott is,ki tudja lehet nem hagyott el semmit csak egy trükkel egy ilyen másodállás neki egyetem melett,hogy egy nap leszólít 50 ember és ha 50-ből 3 ad neki egy ezrest akkor keresett három ezret és ha minden nap igy csinálja akkor jó kis összeg összejön neki egy hónap alatt. Ilyenre gondoltam. Lehet hiába várom azt a hívást majd. Szerintetek hülye voltam hogy adtam neki?

2014. okt. 25. 21:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hétfőn kiderül, de tanulópénznek jó:D
2014. okt. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát mivel semmivel sem tudta bizonyítani, hogy valóban egyetemista lenne és te sem kérted meg erre, ezért szerintem se volt okos dolog, amit tettél.
2014. okt. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
28%
Majd hétfőn kiderül. Meg aki foglalkozásszerűen űzi ezt, az úgyis gazdagabb ügyfelet keres és többet kér.
2014. okt. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
48%
Ezer firintot meger egy proba....
2014. okt. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, egyetemistáknál aljább társaság nem nagyon van és ezt úgy mondom, hogy én is az vagyok.

Ami a dolgot illet, hát neki kellett volna az ő számát megadni, és ott helyben meg kellett volna csörgetni. Ha igazi számot adott meg, akkor én is adtam volna neki pénzt. Most csak reménykedhetsz, de szerintem átvert. De kívánom neked, hogy ennél jobban soha ne csapjon be senki!

2014. okt. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

" Ugyanis aki egyetemre jelentkezik az nem kis teljesítmény aki egyezemrte akar járni az komolytalan szélhámos ember nem lehet."


Az ugye megvan, hogy a politikusaink többsége is egyetemet végzett? :)

Ezt hívják tanulópénznek. Ha valóban bajban lenne akkor csoporttársaktól, szobatársaktól kérne segítséget. Nem hittem volna, hogy van aki bedől ennek az ezer éves szövegnek. Készülj fel a különböző variációkra is.

2014. okt. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
"Klasszikus" forgatókönyv. Ezt velem is eljátszották pár éve. Én is bedőltem (pedig amúgy engem is nehéz átrázni). Sajnos le merném fogadni, hogy nem látod viszont sem a srácot sem a pénzed... Bosszantott, hogy hagytam magam átrázni, de ez van...
2014. okt. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt bebuktad.

Ott borul az egesz, hogy ezer forintbol sehova sem jut el, ahova gyalog ne tudna.

2014. okt. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ne érezd magad rosszul, lehet, hogy nem volt okos dolog, de ezer forint nem a világ vége, fogd fel úgy, hogy csak kisegítetted.
2014. okt. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, csak nálunk a szüleinknek szoktak szólni hogy "anya apa, küldenétek pénzt, mert elittam, elbuliztam és nem tudok hazamenni" :D
2014. okt. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!