Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is rosszul tettem,...

Szerintetek is rosszul tettem, hogy adtam pénzt a srácnak?

Figyelt kérdés
Nem szokásom a hajléktalanoknak sem adni pénzt,de most este nemrég egy srác megállított és mondta,hogy kérhet egy nagy segítséget tőlem és mondta hogy bajba van elhagyta a pénztárcáját amiben iratai minden benne volt és nem tud hazamenni. Azt mondta,hogy egyetemista és megsajnáltam ugyanis én is egyetemen tanulok és rögtön gondoltam hogy egy egyetemista ember nem lehet rossz ember biztos felhív és tényleg megadja a pénzt. Ugyanis aki egyetemre jelentkezik az nem kis teljesítmény aki egyezemrte akar járni az komolytalan szélhámos ember nem lehet. Én sem vagyok komolytalan az évfolyamtársaimmal együtt. És gondoltam mivel 1000 ft-ot kért,nem akkora összeg,adok,és adtam neki egy ezrest. Azt mondta,hétfőn ha jön vissza a városba mert hétfőn már órája lesz,akkor felhív,hogy ideadja a pénzt. Adjam meg neki a számom,megadtam. Azóta gondolkodtam,hogy lehet nem kelett volna,hazudhatott is,ki tudja lehet nem hagyott el semmit csak egy trükkel egy ilyen másodállás neki egyetem melett,hogy egy nap leszólít 50 ember és ha 50-ből 3 ad neki egy ezrest akkor keresett három ezret és ha minden nap igy csinálja akkor jó kis összeg összejön neki egy hónap alatt. Ilyenre gondoltam. Lehet hiába várom azt a hívást majd. Szerintetek hülye voltam hogy adtam neki?

2014. okt. 25. 21:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
76%

# 8

1000ft-ból megteszek ~70km-t és még marad is pénzem egy kis kajára.

2014. okt. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Én már estem pofára majdnem ugyanígy :/ Ő egy üzletembernek adta ki magát, akinek ellopták a táskáját.. aranyóra, zakó, szimpatikus külső, teljes kétségbeesettség, nagyon jól játszotta. Kétezer forintot kért, és esküdözött, hogy kamatostul visszafizeti, ha adok pénzt, hogy hazajuthasson Székesfehérvárra. Megadta a mobilszámát. Tini voltam még, naiv, megkockáztattam - és hát jól pórul jártam :(

Úgyhogy ha nálad is tanulópénz, akkor fogd fel úgy, hogy nálam olcsóbban megúsztad :D

2014. okt. 25. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ugyanaz a sztori akik busz vagy vonatállomáson szoktak kéregetni, hogy csak pár forint hiányzik a jegyhez... de ha rendes akarsz lenni és felajánlod, hogy megveszed a jegyet, akkor már nem kell...

Tanulópénz, ez van... legközelebb nem veszed be.

2014. okt. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Ez van,szerintem is átvert. Köszi a válaszokat.
2014. okt. 26. 01:00
 15/19 anonim ***** válasza:

Találkoztam én is hasonlóval, ketten voltak és azt mondták: egyetemisták és elbulizták az összes pénzüket nem tudnak hazajutni már csak egy kicsi kellene a jegyhez.

1. befele jövet is láttam őket reggel, amikor leszólítottak akkor meg du. 5 volt

2. láttam, hogy az előttem levő papír pénzt adott nekik és szerintem nem ő volt az első, mivel rengeteg emberhez mentek oda

3. elég jó emberismerőnek tartom magam és ránézésre ilyen drogos, lecsúszott fiatalok voltak

4. ha elbulizták a pénzüket akkor meg is érdemlik, hogy így jártak, az én pénzemet meg nem fogják elbulizni

miután nem adtam haverjának azt mondta, hogy szedd le a vonatról és adj neki egy nyakast

ennyit arról, hogy mennyire rászorulók

kár, hogy a haverja nem próbálta meg szívesen börtönbe juttattam volna őket

így utólag sajnálom, hogy nem fordultam vissza és beszélgettem el velük komolyabban

2014. okt. 26. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Visszakaptad a pénzed?
2014. okt. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem kaptam,átvert. Soha többet nem adok senkinek pénzt,bárhogy könyörög,hogy milyen bajban van. Idegennek soha többet nem.
2014. okt. 29. 07:42
 18/19 anonim ***** válasza:
undorito mocsok keregetok. raadasul ha nem adsz nekik hirtelen nagyon agressziva valnak.
2017. jan. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ha egy művelt ember elhagyja az iratait, pénztárcáját nem a járókelőktől fog kéregetni. Átvert mint a franc.
2018. márc. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!