Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit kezdjek azzal a helyzettel...

Mit kezdjek azzal a helyzettel, hogy rájöttem, hogy lopott tőlem?

Figyelt kérdés

Cserediák-programon vettem részt, és egy spanyol (15 éves, mint én) lány nálunk aludt egy hétig.

Egyik este meg volt még a nyakláncom, kikészítettem az asztalra, hogy másnap azt veszem fel. (nagyobb darabról van szó, szóval az nem tűnik el csak úgy)

Másnap viszont már nem volt ott, amikor felakartam venni.

Akkor tűnt el valószínű, amikor lementem a földszintre este, lefekvés előtt mondjuk egy 10 percre, gondolom addig bement a szobába és egyszerűen elvitte onnan.

Már mindenütt megnéztem, anyummal együtt. Eltűnt. Más nem volt otthon rajta és a szüleimen kívül.

Most az oké, hogy elvitte, egy bizsu nyakláncról van szó, nem is volt drága. (mondjuk én imádtam)

Hanem, az hogy így hogy megyek jövőre hozzájuk? Anyumék tuti nem engednek el hozzájuk.

Kiderülni meg nem fog, mert nem fogja bevallani. Meggyanúsítani sem fogom, mert csak rosszul jövök ki belőle, úgyse vallja be, hogy ő vitte el.

Mellesleg mi nagyon jófejek voltunk vele, én is segítettem neki mindenben, jó kajákat adtunk, sosem unatkozott stb. Nem hinném, hogy ezt érdemelném.



2014. okt. 26. 14:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Hát ha nekem lenne 15 éves lányom, én tuti nem merném elengedi, ilyen messzire :D


Amúgy halvány gőzöm nincs mit lehetne csinálni. Én tuti meglopnám őt xd

2014. okt. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben egyszerűen nem foglalkoznék veled.


Tudom, tudom, most menjek a p*csáb@. De komolyan. Majd amikor elmész hozzájuk, egyszerűen ne vegyél tudomást róla. Tudni fogja, hogy: Te tudod, hogy ő meglopott téged, s noha látni fogja, éppen ezért nem szólsz hozzá, annyi értelem szorul majd belé, hogy felfogja: ez a legkisebb büntetés, amit kaphat tőled. Hogy nem szólsz hozzá, ahelyett, hogy meggyanúsítanád. Akár jól, akár rosszul jössz ki belőle.

2014. okt. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezen kívül semmi más nem tűnt el, egyéb ékszer vagy akármi? Én a helyedben ki nem hagynám egyébként ezt a csereprogramot, te csak jól jársz vele, utazol, nyelvet tanulsz, jól érzed magad meg minden. Én a helyedben amikor náluk vagyok, és épp fürdik vagy valamit csinál, tehát teljesen egyedül vagyok, belepillantanék az ékszeres dobozába, fiókjába, szekrény meg ilyesmik, szép apránként, hátha megtalálom. :D
2014. okt. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Előbb győzödj meg róla teljesen, hogy tényleg meggyanúsíthatod-e.

A cserediák programban általában nem az alulszocializált emberek gyerekei jutnak el külföldi országokba, így nem gondolom, hogy egy leendő börtöntöltelékről lenne szó ez esetben. Persze nem szép, amit tett. Olyan kamasz lány lehet, mint te. Elképzelhető, hogy nincs ilyen jó kapcsolata az anyukájával, ki tudja, talán szembesült valamivel, miközben nálatok olyan jól érezte magát. Mielőtt ítélkezel, gondold végig milyen lehet az ő élethelyzete. Túlzás lenne emiatt nem elmenni hozzájuk.

2014. okt. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#2: Oké, csak én ott kiszolgáltatott helyzetben leszek, rájuk leszek hagyatkozva.

Szóval nem játszhatom a sértődötett, mert akkor lehet pl nem kapok kaját, vagy nem tudom. :D

Nem ismerem annyira őt, a családját meg főleg nem, hogy ilyen helyzetben mit reagálnának.

2014. okt. 26. 14:22
 6/11 A kérdező kommentje:

#3: Annyit tudnék még róla mondani, hogy tehetősebb családról/lányról van szó, iPhone5, meg ilyenek azért megvoltak.. :D

Nem értem, miért kellett annyira neki az én 3000Ft-os nyakláncom.

Ennek ellenére cigizik, bulizik, piál, szóval nem olyan probléma mentes a csaj... szüleimnek sem volt róla mindig jó véleménye, szóval ők annyira nem csodálkoznának, ha ez kiderülne.

2014. okt. 26. 14:28
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Mi van ha anyud vette el, gyanuba keverve a lanyt, hogy legyen uruge arra, h ne engedjen el? Ha elejetol ellenezte a dolgot, mert felt elengedni, akkor ez egy remek indok lehet arra, miert ne engedhessen el
2014. okt. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 Ez kizárt.
2014. okt. 26. 14:37
 9/11 anonim ***** válasza:
3as vagyok újra. Igazság szerint reálisan belegondolva, fel kell mérni, hogy te a saját helyzetedben mivel veszítesz a legkevesebbet. Most mínuszban vagy egy 3ezres lánccal, ez tény, de ha emiatt nem mész te ki hozzájuk, akkor bukod, hogy 1 hétig eltart a családja meg visznek mindenhova+ bukod azt a pénzt is, amit ti viszont elköltöttetek rá+ amit gondolom előre be kellett fizetned az egészre (gondolom kellett nektek is, nekem legalábbis anno kellett), és nem tudom azt visszakapod-e vagy hogy megy nálatok. Szóval még mindig az a legjobb, ha "csak" a lánc ugrik :)
2014. okt. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Menj el nyugodtan, csak nagyon vigyázz minden értéktárgyadra, mert megint meg fog lopni, ha alkalom adódik rá.


Nem számít, hogy mennyi meg milyen iPhone-ja van, egyes emberek egyszerűen szeretnek lopni, függetlenül társadalmi státusztól.


Sajnálom, hogy ellopta a kedvenc nyakláncodat, de viszonylag olcsón szereztél egy nagyon hasznos leckét az életre - nézd így, a jó oldaláról a sztorit.

2014. nov. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!