Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor kezdenek a gyerekek...

Mikor kezdenek a gyerekek lázadni? Megelőzhető?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam-láttam róla, és nem tetszett :// őszintén szólva félek ettől a kortól. Mikor jönnek a "tünetei" és hogy előzhető meg?
2014. okt. 29. 19:03
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Egy jól irányzott és időzített pofon mindig elgondolkodtató:)
2014. okt. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Ez hülyeség! Nem előzhető meg :D

13-16 éves kor amikor a kezd kialakulni a gyerekek személyisége, stílusa.. ilyenkor kezdi megérteni, hogy mi történik körülötte, a világban.

2014. okt. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Már egy évesen is akarják érvényesíteni az akaratukat.

Úgy lehet megelőzni, hogy következetesen csak azt engeded meg nekik, amit mindig szabad, amit tiltasz, azt később se engedd.

Kamaszkorukban már beszélgess el velük, értesd meg velük, hogy mit miért tiltasz meg, vagy miért nem kaphatja meg, amit akar.

2014. okt. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Ez a normális fejlődés része, ha kimarad, az nagy baj! (Nem a szélsőséges lázadásról beszélek.)
2014. okt. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan törjük le a gyerek szárnyai, már az elején. Első lecke.


Természetes, hogy minden fiatal feszegeti a határokat.

De ha valakit normálisan nevelnek (ezt nem 14 éves korban kell csinálni, hanem "kicsit" előtte), az később is felelősség teljes lesz.

Egy tinit már hiába próbálsz nevelni.

2014. okt. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hú, elég rossz vagyok fogalmazásból ://. Hát, én vagyok a 13 éves, aki fél :D
2014. okt. 29. 19:58
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz, nekem lejött, hogy gyerek vagy. Nem mondom nem egyszerű a kamasz kor, de túl kell ezen is lenni. :) Nincs semmi baj azzal, ha majd lázadni fogsz, érvényesíted a saját akaratod kicsit, kialakítod a saját véleményedet a dolgokról, kipróbálod, mi az, ami neked való hobbi, később munka, barátokat szerzel, idővel majd fiút is (valahogy azt gondolom lány, ha mégsem, akkor helyettesítsd batárnővel az előbbit). Szóval van sok nehézsége, de rengeteg szépsége is ennek a kornak.
2014. okt. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy fogsz lázadni. Én sem lázadtam semmi ellen, most vagyok 16. Szeretik a lázadásnak hívni, ha: Visszabeszélsz, nem akarsz tanulni, esetleg nagyon elhivatott vagy valami felé.

A felnőttek pont ugyan ilyen tüneteket produkálnak, csak ők azonnal elkönyvelik hülyének a másikat.

Aztán figyelj arra kivel barátkozol. Kismillió gyereket láttam aki egy másik hatására vált azzá amivé. Szerencsére rám nem hatott ez az egész dolog, rajtam valahogy mindig "csodálkoztak".

2014. okt. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálam ez az egész kimaradt, viszont helyette volt egy fél éves depresszióm, amiből végre igazi személyiségként kerültem ki.
2014. okt. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!