Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg a gazdagok lennének...

Tényleg a gazdagok lennének az érzéketlenek mások gondjaival szemben? Más sem ért ezzel egyet?

Figyelt kérdés
NEM provokatív kérdésnek szánom, szóval nem kérek gonosz válaszokat meg ilyesmi. A minap olvastam egy cikket valamelyik bulvároldalon egy magyar színésznőről. Tartalma röviden: a férje ott hagyta őt és a gyereket, alig tudnak most megélni. Én nagyon megsajnáltam a szegény nőt. Bevallom, mindig átlagon felüli anyagi körülmények között éltem. Ezzel szemben a kommentek nagy része utálkozó volt, pedig a kommentelők saját bevallásuk szerint szintén napról napra élnek meg. Olvastam olyat, hogy "minek sajnáljuk?", "csomóan élnek így, nem kell sajnálni", valamint "minek szült gyereket". Szerintem ez elképesztő, hogy emberek, akik maguk is keresztülmennek ezen, nem tudnak együtt érezni egy szegény, nincstelen anyával. És akkor még olyanokat olvasni, hogy a gazdagok felületesek meg nem érdekli őket a szegények baja. Már meg ne haragudjon senki, de ez borzasztó nagy csúsztatás. Másnak erről mi a véleménye?

2014. nov. 7. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg az a tapasztalatom, hogy a szegényebbek, bármennyit is segitesz, annál többet akarnak az emberbõl kiszivni.Sõt az,hogy segitesz még köszönet sincs érte, mert valahogyan ez természetes.Pontosan az,hogy nekünk sem pottyan a pénz az ölünkbe.
2014. nov. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem érzéketlenek, csak pontosan tudják, hogy aki önmagán nem tud segíteni, azon más sem fog tudni.

A szegényekre sokkal inkább jellemző a rosszindulat és az utálat. Ez nem mindig azt jelenti hogy gonoszak, inkább csak a saját nyomorúságuk miatt érzett stressznek kell egy céltábla. Viszont az, hogy valaki egy válás miatt nehéz anyagi helyzetbe kerül... hát istenem, nem ő vált el? Tudta hogy mit vállal. Azt is, hogy ez mivel fog járni.


Ha személy szerint felelősséget érzel a nővel szemben, rendezz egy gyerekzsúrt, és hívd el fellépni, vagy ilyesmi.

2014. nov. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Különben meg ha én tudok 16 órát dolgozni egy nap, akkor más is tud. Ha ő inkább mást csinálna, szíve joga.
2014. nov. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a szegényebb emberek a rosszindulatúabbak, de nem szeretnék általánosítani, ismerek teljesen jószívű embereket is, akik szegények, de olyanokat is, akikben annyi gyűlölet és frusztráció van a saját sikertelenségeik miatt, hogy képesek lennének egy náluk sikeresebb ember torkát is elvágni. :/ Szerintem ez szomorú.
2014. nov. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, ez inkább a szegény emberekre jellemző, és innen átragad a módosabbakra is.

Mi nem vagyunk milliomosok, de az átlagosnál jobban élünk, bár mostanában már nekünk is sokkal nehezebb. Szóval, pár éve többször előfordult, hogy egy idegen férfi megvárta az apám a házunk előtt, és kétes igazságtartalmú történettel pénzt kért. Kapott egy nem túl nagy összegeket, ezután többször visszajárt, hétvégénként zaklatott minket. Ilyenkor aztán nyilván begőzöl az ember, és rácsapja az ajtó az ilyenre, akkor is, ha az már egy másik ember.

Inkább az a jellemző szerintem, hogy a szegény irigy a gazdagra, mintsem, hogy a gazdag megalázza a szegényt.

2014. nov. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!