Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ők érzéketlenek vagy én...

Ők érzéketlenek vagy én vagyok túl érzékeny?

Figyelt kérdés

Szingli vagyok, egy baráti társasággal rendszeresen összejárunk és beülünk vhova beszélgetni. Úgy alakult, hogy a társaságban én vagyok egyedül szingli, a többiek párkapcsolatban élnek - ráadásul egymással. Tehát van két pár a társaságban plusz én - így vagyunk öten.

Amikor találkozunk, ők ketten-ketten "összenőve" mennek, egy percre se engednék el egymás kezét az utcán, úgyhogy én a két pár között lavírozok, sokszor a járda szélén. Aztán amikor beülünk vhova, akkor is egymás nyakán ülnek, fogják a párjuk kezét, stb-stb.

Én úgy érzem, toleránsabbnak kellene lenniük velem szemben, de bennük látszólag fel sem merül, hogy én kirekesztettnek érzem magamat. Szerintetek elvárható ilyen esetben, hogy ne csüngjenek egymáson vagy én vagyok túlérzékeny és mást ez nem zavarna?



2014. jan. 4. 08:26
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
81%

Tényleg fura, és udvariatlan, sőt éretelen viselkedés, amit leírsz... nekem az jön le, mintha tüntetnének a kapcsolatukkal.

Vagy így akarják tudtodra hozni, hogy fölösleges vagy ott (ezt Te tudod megítélni az alapján, hogy mik a találka megbeszélésének körülményei), vagy avval kérkednek, hogy van valakijük, és pont a megbántás a céljuk irányodba....

2014. jan. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Az a fura, hogy biztosan tudom, hogy nem akarnak kirekeszteni, tehát nem szándékos a dolog. De pl. az egyik pár olyan szinten van összenőve, hogy amikor pár hete beültünk vhova, és az egyik kiment elszívni egy cigit, a másik automatikusan vette a kabátját és ment utána szó nélkül(még én kérdeztem rá, hogy hová megy, magától nem mondott volna semmit), nehogy két percig egyedül legyen a párja. Minket meg otthagytak hármasban.
2014. jan. 4. 08:35
 3/41 anonim ***** válasza:
25%

Ő dolguk mennyire vannak összenőve, ha nekik így jó szerintem senkinek nincs ebbe beleszólása.


Ha láthatóan nem tudatosan szorítanak ki a dolgokból, akkor szerintem túlérzékeny vagy, na meg néma gyereknek anyja se érti a szavát.

2014. jan. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Akkor rákérdezhetnél, tedd szóvá, hogy milyen rosszul esik Neked egy bizonyos gesztus vagy cselekedet, vagy csak hogy kirekesztve érzed Magad ettől vagy attól. Amíg nem voltak párban, nem így viselkedtek, gondolom... ?
2014. jan. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ mióta van ez így...

Alapvetően igazad van, nincs veled semmi baj, nekik kellene kulturáltabban viselkedniük. Jó kérdés, hogy miért nem teszik... Abban az esetben még elmegy a dolog, ha nagyon "friss" párok, és csak rövid ideje van ez. Vagy ha a párok egy-egy tagja épp csak a párjuk miatt került közétek, és neki nincs annyi beszédtémája veletek, vagy épp túl félénk/gátlásos, s csak a párja miatt van veletek... De ez esetben is, ha hosszútávon ez van, akkor elég gázos egyének...

2014. jan. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Kettővel inkább haverok vagyunk, nem olyan a viszonyom velük, hogy ezt szóba tudnám hozni. De egyébként is, hogy nézne ki, ha szóvá tenném, és legközelebb tartanák a három lépés távolságot? NEKEM lenne kellemetlen, mert tudnám, hogy miattam fogják vissza magukat.

Tudom, hogy ebből nem tudok semmiképpen jól kijönni. Csak érdekelne, hogy szerintetek is érezniük kellene-e, hogy ez túlzás, vagy én fújom fel a dolgot?

Semmi nem változna, akármit is válaszoltok, csak érdekel, hogy ki mit gondol erről, hogyan illene viselkedniük a pároknak, ha van között EGY DARAB szingli. (Mert ha többen lennénk, az szerencsésebb lenne...)Amúgy mióta a második pár összejött és ilyenek, csalódtam bennük.

2014. jan. 4. 08:49
 7/41 A kérdező kommentje:
Negyedik válaszolónak: mindenki ismer mindenkit régóta, de a az egyik pár csak féléve jött össze nagyjából. A pár egyik tagja a csapat része volt mindig is, de akivel összejött, azt "csak" ismertük (ezer éve), viszont nem tartozott a társaságunkba, és csak most csatlakozott. Ettől függetlenül nem vagyunk számára idegenek, szóval nem kellene a párján csüngenie. (Bár sztem ha idegenek lennénk, akkor sem.)
2014. jan. 4. 08:53
 8/41 anonim ***** válasza:
89%

Én ilyen helyzetben nem értek egyet a valaki által fentebb említett "néma gyereknek, anyja sem érti a szavát" mondással.

Tegyük fel, hogy szólsz nekik, hogy ez neked rossz. Akkor mi lesz azután? Lehet, hogy nem veszik az adást, és semmi nem fog változni. Vagy épp megsértődnek. Vagy megértik, rájönnek, hogy tényleg hülyén viselkedtek, és utána odafigyelnek. Csak ekkor meg fennáll a veszély, hogy épp az lesz neked kínos, hogy hirtelen majd túlzottan veled fognak foglalkozni...


Én úgy gondolom, hogy ilyen esetben legjobb őket elkerülni, és csak akkor találkozni velük, ha nagyon akarják, ha direkt ők hívnak.

Ráadásul én a te helyedben már akkor se nagyon járkálnék velük, ha ők hívnak, és még mindig hosszútávon ilyenek... Rendszeresen lemondanám az ilyen találkákat, és ha nagyon hívogatnak, csak akkor mondanám meg nekik, de csak közölve nem támadóan, hogy kirekesztve érzem magam veletek, mióta csak párosával léteztek, feleslegesnek érzem magam a társaságotokban, blabla... Ha fontos vagy nekik mégis, akkor ezután már csak tesznek valamit...

Ha nem, akkor kár erőltetni.

2014. jan. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként én alapvetően utálom azt, amikor a párok annyira "jelzik" utcán és nyilvános helyeken, hogy párok... Addig oké, hogy kéz a kézben mászkálnak, de amikor már nyalják-falják egymást, meg taperolják egymást, vagy mások füle hallatára beszélik ki mindezt verbálisan, akkor az nemhogy érzéketlenség, hanem egyszerűen undorító kulturálatlanság. Ezek csak rájuk tartoznak. Baráti körben éppilyen a szitu, de itt még az állandó összeragadás is ciki.


Sosem értettem miért ilyenek az emberek, ennyire gátlástalanok, vagy direkt akarják megbotránkoztatni az embereket, passz.

2014. jan. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

Mindig ők hívnak, és vagy három találkozót már lemondtam, úgyhogy a következőn illene ott lennem, mert a jó viszonyt meg akarom őrizni... Bár összetört bennem valami :S , de hát mindegy, sok barátban csalódtam már, igaziból ez az "összeragadás" a legkevesebb, mert legalább nem rosszindulatúak, és már ez is valami. Csak hát én is úgy gondolom, hogy legalább akkor, amikor szingli is van közöttük, viselkedhetnének kulturáltabban.

(Amúgy nyalás-falás nincs szerencsére, csak kézen fogva járás, ülés közben egymás átkarolása, a másik kézfejének simogatása, néha egy-egy puszi, egymás fülébe sugdosás olykor, ilyesmik. De ez is elég.)

2014. jan. 4. 09:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!