Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vannak olyan dolgok amiért...

Vannak olyan dolgok amiért jobb nőnek lenni mint férfinak? Vagy van olyan tulajdonság amit a férfiak "irigyelnek" a nőktől?

Figyelt kérdés

2014. nov. 8. 11:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
69%

Hú milyen dolgok fognak jönni :D

"A nőknek sokkal könnyebb, a férfiak meg el vannak nyomva, lehetetlen elvárások stb stb."

2014. nov. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
65%
A nőknek könnyebb pasit találni
2014. nov. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%
Esetleg a szülés élménye miatt. Bár én személy szerint szívesebben születtem volna férfinak, mint nőnek, ... olykor, pl. a férfiak fizikuma miatt. :) Mondjuk az ember mindig azzal elégedetlen, amije van, lehet ha férfi lennék, akkor meg azt sírnám, hogy miért nem nőnek születtem! :D Igaz, a nők sok minden miatt hajlamosak sírni! :D :P
2014. nov. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 piriiiiii ***** válasza:
45%
Szerintem mindkettőnek lenni ugyanolyan jó, bár még nem voltam férfi, vagy legalábbis nem emlékszem rá.
2014. nov. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
65%

Mivel én nemet váltottam, van tapasztalatom a dologban.

Társadalmilag férfiként jobban megbecsülnek, kb. egymilliószor többet érsz mindenki szemében.

Férfiként az elnyomókhoz tartozol, nőként az elnyomottakhoz.

És ebben semmi sarkítás, túlzás nincs.

2014. nov. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
72%

Ha úgy igazán őszinték akarunk lenni, szerintem a nőknek sokkal több, jobb és szebb ruhája/cipője lehet. (:D)

Komolyra fordítva a szót (és tovább fűzve az első bekezdést), ha a "kelleténél" többet foglalkozik egy férfi a külső megjelenésével, homoszexuálisnak fogják titulálni az ostoba, homofób embertársaik. Nekik nem lehet erős, élénk színeket felvenni, nem lehet végtelenül variálható mintájú ruhákat magukra ölteni, nem (vagy csak alig) használhatnak sminket, szépítőszereket. Nekik nincs virág/gyümölcsillatú sampon, parfüm és tusfürdő. Nincs szoknya nyáron. Nincs sokféle ékszer. Nincs sokféle hajstílus és hajszín. Nincs körömlakk.


Nem lehet - igazából lehet. De nagyon nem ajánlott. Mer' hát az homokos. Ammeg nem férfias. És ha nem férfias, az rossz. Nagggyon rossz.

2014. nov. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
59%

Csak akkor jobb nőnek lenni, ha imádsz rіbanc módra öltözni, rázni magad, kurvаlkodni, mert ezt a társadalom nőktől elfogadja, férfiaktól nem.


De ha nem szeretsz így viselkedni, hanem normális vagy, akkor minden más szempontból sokkal jobb férfinak lenni.


Én is szívesebben lennék férfi, amúgy is a nőket szeretem, de sajnos jelenleg nőből férfit csak úgy tudnak csinálni, hogy egy érzéketlen krumpliszerű bőrzsákot varrnak fel, ami csak úgy nagyjából hasonlít egy péniszre, és az úgy nekem nem pálya.

2014. nov. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%
de egy ferfi minek sminkelje magat?! En no vagyok de inkabb sportosan szeretek oltozkodni de asportos is lehet noies az apukam mindig azzal nyuzott h nezzem mar meg xy -t h felvezsi a magassarkut, meg stb.. En szoknyat SOHA nem vennek fel idegesit. A kerdesre pedig a valaszom, neha konnyebb lenne ferfinak lenni. A ferfi hazamegy a munkabol aztan csak van ki van szolgalva, de a no munja utan meg foz , takarit , mos , gyerekkel tanul, jatszik. Ezen felul meg orul ha magara jut egy kis ideje . Amugy azt mondjak a nok kenyesebbek a fajdalomra mint a ferfiak. Hat nem tudom hany ferfi szulne meg rezzenestelen arccal egy gyereket!
2014. nov. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
köszönöm azoknak akik tényleg a kérdésre válaszoltak, de azzal én is tisztába vagyok hogy miért jobb férfinak lenni, de azt kérdeznem miért jobb nőnek lenni mint férfinak, nem fordítva
2014. nov. 8. 13:19
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

#8 Ha a férfiaknak is olyan szépség sztenderdet állítanának, hogy csak sminkkel csinosak, elbűvölőek, ők is ugyanúgy sminkelnének. Alapozó a tökéletesebb bőrárt, szempillaspirál és tus a nagyobb szemekért, rúzs a szép ajkakért, szemhéjfesték pirosító, szempillagöndörítő, szemöldök csipesz, bajusz csipesz, tonik, ránctalanító - soroljam?


Nem az állítottam, hogy rossz vagy nőietlen, aki sportos. De nem illik bele a társadalom által idealizált Nő képébe - ezért akarják rád erőszakolni a szoknyát, a magassarkút, a szőrtelenítést, a hosszú hajat és a többit, és a többit. Ezzel semmi gond sincs, ahogy más stílusokkal sem, önmagában... de nem illesz a szépen összebuherált, magazinokban, reklámokban, ruhaüzletekben, kifutókon, plakátokon mutogatott eszményi női képpel. Adnak egy példát, hogyan kéne kinézned, és dönthetsz úgy, hogy Te nem követed, de azért /nagyon/ szeretnék, ha Te úgy néznél ki, ahogy nekik tetszik.

És ez nem csak a nőkkel történik - csak velük nagyobb mértékben.

2014. nov. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!