Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Neked van olyan dolog, ami ha...

Neked van olyan dolog, ami ha bekövetkezne, akkor nem látnád tovább értelmét az életednek?

Figyelt kérdés

2014. nov. 18. 02:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

Ha jönne értem a Kaszás.

2014. nov. 18. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha meghalnának a szüleim és a testvérem. :( 19/l
2014. nov. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
ezen már én is elgondolkodtam de mának kell élni nem a holnapnak mindig változhat
2014. nov. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ha tolószékbe kerülnék és sehogy nem tudnék kommunikálni a világgal...tehát valami durva baleset/betegség következtében...
2014. nov. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha az életem hátra lévő részére lebénulnék.

Nem tudnám elviselni a kiszolgáltatottságot, másokra utaltságot, ráadásul szinte életem a sport, ebben a helyzetben nem látnám értelmét a folytatásnak.

2014. nov. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Uhh, közben eszembe jutott még pár dolog... ha elveszíteném a látásom, vagy a hallásom, akkor begolyóznék. Zene nélkül nem tudnék létezni. Ha nyaktól lefelé lebénulnék, akkor sem akarnék tovább élni.
2014. nov. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én más most se látom az életem értelmét, sőt tovább megyek. Kb 18 éves korom óta nem látom az életem értelmét. Mégis élek.



25F

2014. nov. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 I.B.T. ***** válasza:

Ha úgy öregednék meg, hogy nem tudom lefagyasztatni magam , hogy majd mikor feltalálják az örök életet felébresszenek.

Komolyan írom nem viccelek, akkor tényleg elkeserednék. Nem akarok meghalni.

2014. nov. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Időnként én is érzem úgy, hogy értelmetlen az életem, de ilyenkor felülkerekedik a filozófus alteregóm, és azt mondja: attól, hogy még valaminek nem látjuk az értelmét, nem jelenti azt, hogy nincs is értelme. Szemléljük objektívan a dolgokat! Itt van például az univerzum, benne sok millió galaxissal és megszámlálhatatlan égitesttel. Mi értelme van ennek az egésznek? És akkor itt vagyunk benne mi, porszemnyi emberek, éljük a kis életünket, közbe' azt se tudjuk, mi van... Ennek az élővilágnak mi lehet az értelme? És akkor nekünk egyenként, személyre szabottan mi értelme van az életünknek? Hát arra éppen nincs hatalmunk, hogy csillagokból építsünk rendszereket, úgyhogy ez kizárva, valami más értelmet kell neki találni... Van kb. 70-90 évünk arra, hogy valamit itt véghez vigyünk, valami értelmeset. Hát az eszünk az azért van, hogy valamit felfogjunk a dolgok értelméből, szóval érdemes megerőltetni kicsit, és kiderül, hogy nem hiába vagyunk itt. Attól még, hogy láthatatlan számunkra, hogy mi miért van, az nem jelenti, hogy az értelmetlen, vagy nincs is. Magának az ember életének a célja az, hogy szeretetben, és önzetlenségben éljenek. Lehet, hogy ez közhelynek tűnik, de ez így van. És hogy mi értelme van az emberiségnek ebben a végtelen univerzumban, azt vagy elfogadja most az ember és elhiszi a Szentírás alapján, vagy majd egyszer megtudja.
2014. nov. 19. 01:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Vannak helyzetek, amikben az ember úgy érezheti, nincs értelme az életnek, de soha nem szabad feladni, minden helyzetből van olyan kiút, ami után jobb lesz. Vagy a körülmények vagy az ember hozzáállása, de valami mindig változik, változhat, ebbe a reménybe kell kapaszkodni. Ha valaki úgy érzi, szüksége van segítségre, az IFJÚSÁGI LELKI ELSŐSEGÉLYT a 137-00 ingyenes hívószámon. Hétfőtől szombatig 9-21 óra között érhető el Telekom vagy T-mobile szolgáltatótól, utcai fülkéből is.
2014. nov. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!