Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Rám írt egy régi ismerős a...

Balta apó kérdése:

Rám írt egy régi ismerős a facebookon, hogy kölcsön kell neki. Kissé gyanús a helyzet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy általános iskolai évfolyamtársam, akivel egyébként kb. 10 éve nem is találkoztam, rám írt, hogy tudnék-e neki kölcsön adni... Kissé gyanús a helyzet. Azt se kérdezte meg, hogy hogy vagyok, mi van velem, stb., csak így letámadott, hogy tudnék-e kölcsön adni. Nincs közelebbi ismerőse, aki tudna kölcsönt adni neki? Ráadásul nem így ismerem őt... Szerintetek mit írjak vissza? Lehet, hogy valaki feltörte a facebookját, és igazából nem is ő írt nekem?

2013. dec. 21. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! nekem is kéne kölcsön, kamat és törlesztő részlet nélkül. :-)
2013. dec. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 szervo01 válasza:
100%
Tiltsd le mert ez a rovásodat fogja 100%-ban okozni(szerintem):D
2013. dec. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
96%
Nekem is gyanus, de ha megdobod egy 5000-sel nem döl össze a világ.Vagy nem?
2013. dec. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1: Oké, ha legalább 120 éves vagy, és a szüleid lesznek a kezesek, akkor már jöhetsz is :)

#2: A rovásomat? Ezt hogy érted? :)

#3: Ha tényleg ez az ismerősöm írt nekem, és tényleg valami nagyon fontos dologra kell neki pénz, akkor adnék, de mint írtam, nem úgy ismerem ezt a tagot, mint aki csak úgy 8-10 év után rátör valakire, hogy szevasz, adj már kölcsön... Ráadásul van állása, az apja pedig vállalkozó, úgyhogy gondolom nem kenyérre kellene az a bizonyos kölcsön... És összeget nem írt, de a fentiekből kiindulva nem hiszem, hogy 5000 kell neki.

2013. dec. 21. 19:59
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Dédnagyapám esküvőjére kell.

Tudom 98 évesen nem divat a házasodás, de nem tehet mást a szülei erőltetik, mert nagyszülei ki tagadnák az egész családot az örökségből, ha a dédapám vad kapcsolatban van a barátnőjével...

2013. dec. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

jaj istenem...

miből tart megbeszélni, hogy találkozzatok, vagy felhívni telefonon? egyébként ez mitől internet topik? inkább kultúra&közösség vagy ilyesmi

2013. dec. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tibor, sajnos a szépapámnak vettem egy konditermet Karácsonyra, úgyhogy per pillanat egy fityingem sincs ;)

Utolsó, felhívni nem tudom, mert nincs meg a száma. Találkozót nem akarok megbeszélni vele, mert ha valaki esetleg tényleg feltörte a facebookját, és nem vele beszélek meg találkozót, hanem 3 db kétajtós szekrénnyel, az káros lenne az egészségemre... És ez a kérdés attól internet, hogy szerintem itt felmerül a webbiztonság kérdése. Oké, lehet, hogy a kultúra és közösségbe jobban illett volna, de érdekes, az eddigi válaszadókat nem zavarta, hogy ide írtam...

2013. dec. 21. 22:26
 8/9 anonim ***** válasza:
jaj ugyanmár...1000 más sokkal egyszerűbb, és biztonságosabb módszer van arra, hogy valaki pénzt csaljon ki másoktól...tiltsd le akkor, és aztán majd amikor egyszer véletlenül összefuttok, és nem fog köszönni, akkor tudod miért van.
2013. dec. 24. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Ne adj neki biztos nem fogja visszaadni!
2015. márc. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!