Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan, aki megunta...

Van itt olyan, aki megunta hogy mindig későn fekszik le, másnap sokáig alszik, a nap hátralevő részében meg hullafáradt? Hogy sikerült változtatnia? Mik voltak az eredmények? 20/F

Figyelt kérdés
2014. nov. 21. 00:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudtam változtatni, de én is így vagyok vele. Korábban gyógyszert szedtem ez miatt (is) és az használt. Cirkadiánritmus zavarnak nevezik ezt a szakemberek.
2014. nov. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

SOHA - ismétlem - S.O.H.A. !!! nem szabad AZONNAL változtatni!!! Ez akár az ÉLETEDBE is kerülhet!!!


Szépen, fokozatosan kell elkezdeni a változást, mert az idegrendszer és maga a teljes rendszer hirtelen felborulása kimerültséget, fáradtságot és legyengülést okozhat!


A legelső dolog, amit megtehetsz, hogy reggel nyolckor felébredsz, és este nyolckor alszol el. Nem szabad aludnod aznap, amikor ez megtörtént.


Ez az első alkalom hihetetlen mód fárasztó lesz számodra, de ezt a menetrendet meg kell tartanod és meg kell szoknod, szépen, fokozatosan, amíg rendbe nem jön a keringésed, amíg vissza nem kerül a normál kerékvágásba.


Ha hirtelen állsz neki dolgozni, iskolába járni, stb, úgy, hogy teszem azt, lefekszel hajnali tökömtudjamikor és délben kelsz fel, s ezután hirtelen elkezdesz egy olyan életmódot, ahol korán kell kelni, egész nap emberek között kell légy, pörögnöd kell, rengeteg inger, élmény, miegymás ér, minek során súlyosan kimerülsz, és fokozatosan leépülsz.


Amíg csak megteheted, és van szabadidőd, szépen, fokozatosan kell újra elkezdened a normál, megszokott "reggel kelek, este alszok" életmódot, és így visszazökkensz a normál kerékvágásba.

2014. nov. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Most érettségiztem, és az utóbbi időkben tavasszal le sem feküdtem éjfél előtt, 6-7 órakor meg keltem. Nyáron is éjszakáztam, de akkor volt időm aludni délutánig. Most szakmát tanulok, és mindig sokáig vagyok fennt, mert van hogy nincs első pár órám, meg nem tudok korán lefeküdni. Viszont volt pár alkalom, hogy képtelen voltam bemenni, annyira fáradt voltam reggel 6-kor, így visszaaludtam, délután keltem...


Most sikerült valamennyire kipihennem magam, tegnapelőtt 16-20-ig aludtam, majd éjjel 2-13-ig. Ma a szokottnál éberebb voltam, hazautaztam és azért vagyok most meg megint fennt... De megyek is aludni, nem tesz jót hogy állandóan ezt csinálom már belátom. Csak nehéz változtatni.

2014. nov. 21. 02:02
 4/4 anonim válasza:

nekem úgy sikerült, hogy a beállt ébredési időhöz képest állítottam ébresztőt másfél órával korábbra. akármilyen álmos is voltam nem fekudtem le x óráig

utána másnap még másfél órával hamarabb keltem (addig amíg nem érsz el egy életvitelhez közel álló időpontot).

annyi, hogy a legalább 7 óra pihenés legyen meg.

2014. dec. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!