Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyenge ember vagyok? (hosszú...

Gyenge ember vagyok? (hosszú leírás)

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, végzős egy közgazdasági iskolában. Életem eddigi legrosszabb döntése volt gazdasági iskolába jelentkezni. A 12.-et másodszorra kezdem. Sose voltam jó tanuló, viszont a gazdasági tantárgyakkal olyannyira bajban vagyok, hogy volt már rá példa, hogy elsírtam magam tanulás közben. Próbáltam már segítséget kérni, próbáltam az alapoktól kezdeni az egészet.. Nyilván képes lennék kifacsarni magamból valahogy egy kettest, de annyira elkeserített és megviselt ez az egész, hogy nincs erőm.. Régen a lustaságról szólt, most már inkább a makacsságomról. Nem akarom megtanulni, mert egyszerűen eszem ágában nincs gazdasággal foglalkozni, teljesen más az érdeklődési köröm.


Ez az egyik fele a dolognak, van ennél húzósabb..


A másik a családom. Nem igazán szeretném, meg értelmét se látom annak, hogy túl mélyen belemenjek a témába. Körvonalakban:

Édesanyám 6 éves koromig nem foglalkozott a létezésemmel, a nagymamám nevelt. 6 éves komorban megjelent, aztán az utóbbi 4 évben szintén volt rá pár alkalom amikor eltűnt, aztán újra felbukkant, mintha mi se történt volna.

Édesapám alkoholista és minden lehetséges rossz jellemző rá, ami az alkoholistákra. Bántalmazza anyukámat, elissza a pénzünket.


2 éve újra együtt van a "család".


Történt ma, hogy édesapám befizette az ittas-vezetés miatt kapott büntetését. A nagymamám küldött nekem pénzt postán, amit csak délután tudtam meg. Anyukám elújságolta, hogy azt édesapám már rég zsebre rakta.


Kiemelném, hogy nem ezen az összegen van a hangsúly. A hangsúly azon van, hogy italra van pénz, viszont nem tudok elmenni a saját szalagavatómra, mert ezt ő nem tudja finanszírozni. A 8.-as ballagásomon sem voltam, ugyanezen okból, sose voltam osztálykiránduláson.


Amikor anyukám ma megemlítette, hogy édesapám kérdezés nélkül elvette a nagymamámtól ajándékba kapott pénzemet, azt hiszem valami elszakadt bennem.


Úgy döntöttem, hogy abbahagyom az iskolát, megszakítom a kapcsolatot a családommal és bármilyen munkát elvállalok, ha kell, minimálbérért, de önállósodni akarok. A nagymamámnál fogok lakni amíg talpra nem állok anyagilag annyira, hogy elmehessek albérletbe.

Tudom, hogy ha valaki egyszer abbahagyta a tanulmányait nagyon nehéz visszaállni a tanulásra, de nekem igenis vannak terveim, tudom, hogy mivel akarok foglalkozni és nem hagyom ezt veszni. Érettségizni bármikor lehet, a főiskolára pedig mindenképpen nekem kell összegyűjtenem a pénzt, ugye.


Tudom, hogy ez nem egy olyan dolog amit a gyk-n vitat meg az ember, de jól esett kicsit kiírni magamból, és egy kis bátorítást szeretnék kérni.. :)


2014. dec. 10. 21:34
1 2
 1/11 Evergrey válasza:
Nem lehetett könnyű, de a leírtak alapján szerintem helyes döntést hoztál, és eléggé át is gondoltad a dolgot. Mindenesetre kitartást, és sok sikert! Nem lesz egyszerű, nyilván, de az elhatározás talán a legnehezebb része, és ez nálad már megtörtént.
2014. dec. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az érettségit azt azért csináld meg! Teljesen mindegy, hogy milyen eredménnyel, de legyen meg. Ha később tovább akarsz tanulni akkor majd újra megcsinálod (jobbra). Munkát nem fogsz kapni érettségi nélkül (még azzal sem).

Nem kell a gazdasági vonalon maradnod, tanuld azt amit szeretnél.


Ha kell valami, akkor írj! (bármi!)

2014. dec. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az érettségiig még tarts ki.Utána kalap kabát.Kitartás.Esetleg nem tudsz a nagymamádhoz költözni?
2014. dec. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 piriiiii ***** válasza:

Az érettségit szerintem is csináld meg.

Tudom, hogy az csak egy hülye papír a semmiről, de fontos attól még, és biztosabb vele az élet.

Meg aztán, először ingyen van, aztán már nem...

2014. dec. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
En is kozgazdasz suliba jartam en se szerettem egy idoutan tulsagosan foleg az eggyik tanarno miatt (legy atkozott palne). De a tarsasag miatt ott vittem vegig a sulit. Ez csak egy kis feles info volt akkor most a batoritas meg a tanacs. Jol teszed hogy a sarkadra akarsz allni azonban erettsegizz le nem muszaj gazdasz targybol (emelt uzletis voltam de dobtam a fenebe es tesibol erettsegiztem) csak legyen erettsegid hogy emiatt se baszogathassanak sehol. Es ha majd tovabb tanulsz es nem tetszik valamelyik erettsegi jegyed javitozol meg ismetelsz es ennyi. Nem lessz konnyu dolgod de ha a cel a szemed elott lebeg nincs olyan akadaj amit nem tudsz lekuzdeni hogy elerd. Es nagyid is biztos tamogat nem ugy mint azok a szulo nevet viselo valakik a multadban. Hajra sok sikert, erot egesseget. Es ha egyszer sikerultek a dolgaid vissza irhatnal erre a kerdesre hogy milett veled mert nem szeretem a veg nelkuli tortenetek. :)
2014. dec. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem a sulit igenis vegezd el makacssagbol. Nagymamadat hivd fol menj el hozza (milyen messze lakik?) es mond el mi tortent a kuldott penzzel. Ha olyan helyen el, akkor esetleg koktozhetnel hozza is, igaz? Arrafele is csak van iskola, ahova atiratkozhatnal? Persze amig nem vagy 18. (de ha jol olvastam mar betoltotted), akkor nem olyan egyszeru a mas suliba iratkozas.

Az eretsegi nagyon fontos...nem azert mert abbol lesz penzed, hanem mert alap a mai vilagban. Minnel kesobb szerzed meg, annal nehezebben fog menni (munka mellett nem lehet ugyanolyan intenziven tanilni, raadasul akinek erettsegije sincs annak kevesebb fizestest is adnak, egyszeruen jobban kihasznaljak a munkaadok vagy valahova el se mehet dolgozni).

Nagyon nehez idoszakodat eled es a leirasod alapjan eddig se volt konnyu eleted, de lassan mondhatni igy is ugy is felnott leszel es az ugazi felnottseg szerintem a felelossegvallalasrol szol, amibe a te esetedben a tanulasod is beletartozik. Most vagy legkozelebb ahhoz, hogy elerd az erettsegit es papirod legyen szakmarol is, es a te felelosseged abban van, hogy kibirod-e meg addig es megcsinalod, higy utana szabadon elmehess otthonrol.

Nagymamad talan tudna meg penzt adni (csak ne a sajat cimedre kuldje, hanem pl. egy baraznodere? akkor apad nem tudja elvenni, sot nem is fognak tudni rola, hogy kaptal penzt...vagy kuldje ugy, higy a postan neked kelljen szemelyesen felvenned (ezt a postan megmondjak hogyan lehet)), es akkor el tudsz menji a szalagavatodra. ez ugyben osztalyfonokodnek is szolhatnal vagy olyan tanarnak akit kedvelsz, akiben megbizol, higy ez van otthon. Es legalabb abban segithet, higy a szalagavatora eljuss + tanulasban tamogatna vagy adna otleteket, higyan tudnal kettesre megtanulni valamit, ami ennyire nem megy.

Ne futamodj meg vagy ne pont most. Es nem vagy gyenge, legyel kitarzo es eros! Lesz ennel jobb is neked remelem!

2014. dec. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek :) a nagymamám sajnos az ország másik felében lakik, ezért is akarom abbahagyni az iskolát. Váltani már nem érdemes(/hiszem hogy lehetséges), és talán mégis gyenge vagyok, mert egyszerűen NEM, nem és nem fogok velük maradni egy percet sem. Még ha ennek az is az ára, hogy halogatnom kell a sulit.
2014. dec. 10. 22:20
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne hagyd a sulit. Már nem sok van hátra. Esetleg a koliba nem vennének fel? Vagy valami közelebbi rokon/barát? Valami?

Ne hagyd ott a sulit, mert nem fogsz munkát kapni!

2014. dec. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nem ápolunk jó a kapcsolatot egy rokonnal sem, a kollégiumra gondoltam már, de annak az elintézése sem megy egyik napról a másikra. Őszintén szólva, már döntöttem és van is egy állás kilátásban. Igaz, gyárban fogok dolgozni, de nem szégyen ez a munka sem, és mindennél jobban vágyom rá hogy valami teljesen újba kezdjek, bármi legyen az.
2014. dec. 10. 22:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor sok sikert az élethez! :)
2014. dec. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!