Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kell fokozatosan...

Hogyan kell fokozatosan életmódot váltani? (hosszú leírás)

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, és nem tudom, hogy hány kiló, mert a kórházban a mérleg 150 kilóig mér, de annál több vagyok.

Tudom, hogy ez veszélyes, és kockázatos sok szempontból. Nem vágyom arra, hogy ez a probléma 2 hónap vagy fél év alatt oldódjon meg, hiszen hosszú évek vezettek idáig

.

Az a problémám, hogy soha életemben nem fogytam. Amióta élek, csak egyre nagyobb vagyok. El sem tudom képzelni, hogy milyen lehet fogyni, hogy milyen lehet, ha a tested azt csinálja, amit szeretnél.

Teljesen lehetetlennek érzem. Nem tudom, hogy ezzel mit lehetne tenni. Valaki esetleg el tudja mondani, hogy milyen érzés?

Próbálok mozogni, de a sétálás is nehezen megy néha.


Voltam orvosnál pár éve a problémával, de azzal kezdődött, hogy az asszisztens nő megmért minden irányban és mindenből többet írt be mint a valóság, és azt mondta, ezt azért csinálja, mert ha visszamegyek kontrollra, és nem fogytam eleget, akkor az orvos kiabálni fog velem és ő ezzel próbál segíteni, hogy a kiabálásával ne vegye majd el a kedvemet.

Aztán amikor a doki elolvasta a naplót, hogy mikor mennyit és mit eszek, akkor nagy cinikusan azt mondta, hogy "miért jó az, hogy ha hazudok magának?", pedig mindent őszintén írtam le, még azt is, ha ettem csokit.

De alapból úgy állt hozzá, hogy összevissza hazudozok. Ebből a próbálkozásból nem lett semmi.


Világéletemben, már kisbabának is kövér voltam, pedig nagyon szegények voltunk és nem ettem többet a testvéreimnél, akik mind nagyon soványak.


Az is baj, hogy rosszul eszem, nem bírok reggelizni, általában ebédelni sem szoktam, egyszer eszem egy nap, délután vagy este, amikor már nincs több dolgom és egyfajta szertartás lett belőle és a nyugalmat jelenti. Ezen sem tudom hogy kellene változtatnom.

Hogy lehet érzelemmentesíteni az étkezést?


Az is nagy baj, hogy az édességek szinte mindennaposak, és nagyon fontosak. Tudom, hogy ez hülyeség, de akkor is fontosak.



Látom itt, hogy szoktak csoportosan fogyni az emberek, de én a biztatást csak szégyennek érezném, és ezt szeretném úgy csinálni, hogy ne kelljen beszélni róla másokkal. Vagy ez lehetetlen? Csak segítséggel sikerülhet?



Szeretnék változtatni, de annyi mindenen kell, hogy nem tudom mihez kezdjek.

Hogy induljak el?

Félek, hogy csak egy nagy kudarc lesz.

Hogy tudnék tartósan változtatni?


2014. aug. 18. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el, a fahéjasméz elvette a kedvem mindentől.


Egészséges,kiegyensúlyozott táplálkozás + sport

2014. aug. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

... kórházban a mérleg 150 kilóig mér, de annál több vagyok!


A legjobb helyen vagy ahhoz, hogy az orvosok segítségét kérd, egyrészt ekkora súlynál már valami gyomorszűkítő műtéttel szokták kezdeni, ill. szakképzett táplálkozási tanácsadó = dietetikus veszi kezébe az étkezésedet.


Ekkora súlynál felejtsd el, hogy akármelyik közösségi oldalon, majd bármilyen tanács alapján fogj bele valami fogyózásba.

Szakemberek kellenek neked oda, nem is egy!!!

A kórházban érdeklődj, majd visznek vagy odahívják az ágyadhoz a megfelelő dokit!!!!

2014. aug. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A dietetikus azt mondta hogy két szelet kenyér helyett csak egy szeletet egyek.


Azért köszi.

2014. aug. 18. 13:28
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus nem jönne rosszul, mert szerintem kajával kompenzálsz valamit, különben nem lennének az édességek nagyon fontosak.
2014. aug. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2-es fogalmazott jól! Fórumokon nem fogod összeszedni az ehhez kellő infót. Ide szakemberek segítsége kell.

Amúgy mi az, hogy a doki kiabál veled, mert nem fogysz eleget? Ilyen nincs...Vagy keress másik dokit! De tényleg tedd azt, mert az életed függ tőle. Ez a súly már elég súlyos terhet ró a szívedre, érrendszeredre, minden szervedre.

2014. aug. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Épp azon gondolkodtam, ha lettem volna valaha 150 kg vagy annál több, és fogytam volna, akkor valószinüleg most tudnék segiteni, de max 75 kiló voltam, 173 cm magass. És igen...tudom milyen amikor kell az édesség...gondolom számtalan betegséged van, ami nagyrészt belgyógyászati.Nem is tudom elképzelni milyen életed lehet.

Itt egy link, olvass bele. [link]

2014. aug. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

nincs semmi bajom

se koleszterin se cukor, se semmi

a mandulámat kellett volna kivenni, de azt mondták, a műtőasztal csak 120 kilót bír el.


Köszönöm a linket és a válaszokat.

2014. aug. 18. 23:05
 8/10 anonim ***** válasza:

Én őszintén nagyon sajnállak, tudom milyen teher ez milyen rettenetes érzés, olyan mintha az ember saját magába lenne bebörtönözve. Én is voltam már 120 kg 28 évesen, emlékszem néha az is nehezemre esett h felüljek az ágyban, de volt olyan is h úgy fájt a térdem h alig bírtam felmenni a lépcsőn is.

Most 83 kg vagyok (164 cm) 34 évesen, pár kilót felszedtem az utóbbi pár hétben, mióta visszajöttem nyaralásból, de sebaj, majd lemegy megint ha komolyan veszem magam. :)

Kissé olyan vagyok mint a jojó, egyszer fent egyszer lent. Most július elején ahogy kimentem Finnországba 87 kg voltam, mikor visszajöttem aug. elején pedig 78 kg, majdnem egy 10-es lement 1 hónap alatt. Igyekeztem a napi bevitelt 500 kalória alatt tartani (ami nem nehéz arrafelé, ismerve a horrabilis élelmiszerárakat), bár néha én is bűnöztem én napi 1500-ra is felmentem, de mellette napi 18-20 km-t sétáltam, mert a sátram 8 km-re volt Kiteetől és ha be akartam menni a városba, muszáj volt 2x megtenni azt a távot egy nap.

Egyébként jól írod, neked nem fogyókúra kell, hanem életmód váltás, ehhez a gondolkodásmódot kell megváltoztatni. Az interneten nagyon sok ösztönző sikertörténet és inspiráló írás van a témáról, ezt pl. mindenképpen ajánlom elolvasni!

[link]

Nem csodálom, hogy ekkora túlsúllyal nem tudsz sétálni se, ha csak arra gondolok h egy hatalmas 20 kg-os hátizsákot vittem magammal, én még az alatt is majdnem összeroskadtam, alig bírtam menni alatta, amikor hazafelé fel akartam szállni a vonatra és fel akartam venni a hátamra, guggoló helyzetből amikor fel akartam állni, egyszerűen nem bírtam, a nehéz hátizsák miatt hanyatt vágódtam, ott a közelemben meg állt 2 fiatal és elkezdtek röhögni és meg el kezdtem magyarul k.anyázni, egyből mufurc pofát vágtak utána. :))

Most ha nem 20 kg-os hanem mondjuk 80 kg-os lenne a hátizsákom (akkor kb. olyan nehéz lennék mint te), meg se bírnám mozdítani, nemhogy még cipelni magammal egy életen át. Ezzel csak azt akartam írni, elhiszem h ez mekkora teher a lábadnak és így gyakorlatilag sportolni/mozogni se lehet, ami segítené a fogyást. Ez meg máris egy ördögi kör, hiszen ha nem tudsz nagyon kimenni se, akkor az ember vagy elmegy dolgozni és ott ücsörög, vagy otthon ücsörög a TV/szgép előtt és közben kínjába nassolgat. Írásodból kitűnik, hogy neked is - mint sok túlsúlyos embernek - az evés az örömforrásod, ha már nincs más, legalább együnk valami finomat.

És itt a másik csapda, manapság a boltokban olyan finom kajákat árulnak, hogy nem nehéz a csapdájukba esni, ugye a gyártóknak az az érdeke h minél ízletesebb élelmiszerrel minél több vevőt magukhoz láncoljanak, nekik ebből van a lóvé. Ezért szépen mindent telenyomnak cukorral és fűszerrel - végül is ezzel a kettővel bármilyen értéktelen szar kaját el lehet adni, még a vizes fűrészport is. A cukor meg közismerten függőséget okoz. Plusz állandó éhséget. Megeszel egy tábla csokit (cukor), az mivel magas glikémiás indexű (GLI), gyorsan (!) megemeli a vércukorszinted. A szervezeted meg üzeni a hasnyájmirigynek, gyorsan-gyorsan kérek egy hatalmas dózis inzulint, hogy vissza tudjam állítani a vércukrot a normális alá. Ilyenkor annyi inzulin termelődik, hogy a normál szint alá megy a vércukorszint ami megint alacsony lesz és mi történik ilyenkor? Nem érted h most ettél édességet de már megint éhes vagy és muszáj enni valami "laktatót"... Ismerős?

A te esetedben a sportolás ajánlásának egyelőre nincs értelme, hiszen ahhoz először le kell adni valamennyit, tegyük fel 150 kg vagy, mondjuk 130-nál szerintem elég könnyű leszel, hogy jobban tudj mozogni, bár azt úgy is csak te fogod érezni hogy mennyi leadott kg után van az a határ, hogy könnyebbnek érzed magad. Az elején mindenféleképpen a súlyleadásra kell koncentrálni, testmozgás híján az étkezéssel kell valamit kezdeni. Kezdjük tényleg életmódváltással, kijelented hogy a mai naptól én ilyen meg ilyen kajákat nem fogok enni!

Te is tudod mik azok a kaják, amik zsír formájában rátapadnak az emberre. Tehát ha fogyni szeretnél, ezeket kerüld, mert amíg fogyasztod őket, esélytelen h bármi is lemegy !!!! Vagy elhagyod őket és lefogysz, vagy tovább fogyasztod őket és semmi nem változik, ugyanúgy szarul érzed magad később is, vagy még többet szedsz magadra.

- Kenyér, tészta, péksütik, kekszek gyakorlatilag minden amibe LISZT van. Csupa magas GLI dolog, ami csak ideig-óráig laktat, de inkább csak még éhesebb lesz tőlük az ember. A fehérliszt ráadásul üres kalória, nincs benne semmi értékes dolog, csak hizlalásra jó.

- CUKOR, az igazi börtönőr, aki építgeti a téglát körénk. Joghurtok, csokik, sütik garmadája. Ez is csak üres kalória, vitamin nuku, csak zsírgyarapításra jó.

- SÓ. Az egyik legnagyobb mumus. Jó magyar ember elmegy enni, meg se kóstolja az ételt, de már nyúl a sótartó után. A sónak van egy olyan fantasztikus tulajdonsága, hogy vízért kiált. Eszel valami jó sósat, szervezeted egyből utasít, vizet gyorsan, hígítani kell a véren, mert sós lett. Megiszol pár liter folyadékot (rossz esetben vmi cukrosat), mire a szervezeted megnyugszik, hogy a só arányához megfelelően lett a testfolyadék hígítva. Mivel terjedelmesebb lesz a vér, az érhálózat meg marad ugyanakkora, nagyobb feszülés éri az ereket, megnő a vér sebessége, nagyobb lesz a vérnyomás, amiről interneten rengeteg helyen olvasni, h miért nem jó és miért veszélyes főleg akinél koleszterin lerakódása is van. Ha csak mellőzöd, vagy minimalizálod a sófogyasztást, már attól lemegy egy csomó kg azáltal, h a feleslegesen megkötött víz távozik.

- FINOMÍTOTT OLAJOS, OLAJBAN sült kaják. Minden olajban sült dolog, de a margarin is egészségtelen. 1 dl állatzsír vagy növényi olaj átlag 900 kcal! És sütögetéshez azért 1 dl-rel semmit nem lehet kezdeni. Kerülj lehetőleg mindent ami olajban sült: sült krumpli, bundás kenyér, rántott ez-az-amaz. És ide tartozik a kukicsemege meg a chips, pattogatott kukorica is. Az ilyen olajban sült dolgok is nagyon alamuszik, mert minden zsíros-olajos dolgot finomnak érez az ember, ami ugye nagyon hizlal (és ide tartozik a csoki, a sós mogyoró meg az aszalt datolya is).

Azt hiszem ezek a fő-fő gonoszak, főleg a szénhidrátos dolgok. Akkor mit lehet enni és mennyit? Majdnem minden mást és bármennyit. Szereted az édeset? Hát ki nem, én is. :)

A természetben is van sok finom édesség, sok finom gyümölcs formájában, bár fogyózásnál ebből se kell túlzásba vinni, meg pl. a banán itt se ajánlott magas kalóriatartalma és GLI-e miatt (1 banán 100 kcal). Fogyáshoz le kell mondani bizonyos dolgokról, h eredményt érj el, különben semmi nem változik! De ez az életmódváltás lényege. A gyümölcsöt is inkább nyersen magába ajánlom, most olcsó a finom szilva, használjuk ki, vagy a görögdinnye, de abból is csak legyen fél dinnye a max. Gyümölcsöket is csak csínjával, mert szénhidrát, és fogyás a szénhidrát minimalizálásával érhető el.

Zöldségből is vannak egész jó édesek, egyik kedvencem az a jó mélypiros kápia/pritamin paprika, piacon 200 Ft alatt is beszerezhető kilója, és ebből korlátlanul lehet belapátolni, finom, tele vitaminnal, nem fogsz tőle elhízni. Az is fini, ha hosszában ketté vágsz egy kápiát és megtöltöd túróval. De azok a kis fürtös uborkák is finomak, lehet őket nassolgatni korlátlanuk, szinte 0 kalóriásak. A paradicsom most szintén elég olcsó és abba is vannak finom édesek, ráadásul 1 kg paradicsom kevesebb mint 200 kcal! A legtöbb zöldség alacsony kalória tartalmú, nem véletlen ajánlják a fogyni vágyóknak. Ha szeretsz enni, maga az élvezet miatt, próbálj ki egy hatalmas tál salátát: paradicsom, ubi, paprika, saláta, hagyma, bármit amit szeretsz, de figyelj arra, hogy ne sok hizlalót tegyél bele, pl. kukorica konzerv, ami cukros, babkonzerv, olajbogyóból is csak keveset. Tehetsz bele mini mozzarellát vagy krémfehérsajtot, hogy ne csak zöldség legyen. Ilyen salátástálból nyugodtan "bezabálhatsz", zöldségben nincs sok kalória, viszont mivel élő táplálék, sok benne a rost és a vitamin, ami a testednek nagyon jót tesz! A sajtokról annyit, h általában azoknak is magas kalóriájuk, arra oda kell figyelni.

Az olajos magvakban is sok jó dolog van, viszont magas a kalória tartalmuk, 10 dkg 600-700 kcal és 10 dkg az nem sok...

Én vegetáriánus vagyok, gondolom te nem, ezért ha húst készítesz, ha sült húshoz ragszkodsz vagy diétás grillsütőn készítsd, amihez csak annyi olaj kell h a teflont bekenni vele, vagy párold, vagy főzd a húst. Pl. olyan húslevest készíteni amibe nincs tészta, viszont telerakhatod bármilyen/bármennyi zöldséggel. A zsíros és vörös húsokat inkább mellőzd, esetleg a csirkét, de annak a bőrét is inkább add a kutyának (tudod 1 dl zsír 900 kcal, a bőrben meg sok a zsír) és úgy készítsd el, de még a halat is szokták ajánlani. A tojás is jó fehérjeforrás lehet, de ha úgy döntessz h te 10 db tojást akarsz megvacsizni, akkor abból a 10-ből legalább 5-nek vedd ki a sárgáját (és add a kutyának :)), mert ott inkább a sárgában van az érték, de a kalória is.

Ha komolyan gondolod a fogyást, nem csak fejben ábrándozol h bárcsak lemennének a kilók, akkor tényleg kezd el most rögtön, ennél jobb időpont nincs, mert ha csak holnap akarod elkezdeni, a holnap sose jön el. Nincs mérleged, nem tudod hány kg vagy? Nem gond, fogsz egy centit, leméred: mell- derék és csípőbőség, szépen vezesd egy füzetbe a számokat a mai dátummal egyetemben, és 2-3 naponta méricskéld magad és írd fel, már ebből tudni fogod hogy híztál-e vagy fogytál. HA NEM ESZEL SZÉNHIDRÁTOSAT, 100% HOGY FOGYNI FOGSZ!

Tűzz ki egy célt magad elé, mondjuk napi 1000-1500 kalóriás limitet, akármikor veszel-eszel vmit, figyelj a kalóriákra, a feldolgozott élelmiszerek általában magas kalóriatartalmúak. Hidd el semmi se jobb és egészségesebb mint amit maga a természet teremtett. Majd ahogy könnyebb leszel, a mozgás is könnyebb lesz, ahogy hozzászoksz valamihez, a gyaloglás (éhgyomorra!) nagyon jó kalóriaégető lesz, nem tudom dolgozol-e vagy milyen messze, de ha 10 km-en belül, akkor jó szívvel ajánlom a célpont gyalogos megközelítését napi szinten, még akkor is ha ez napi több órás művelet. Nagyon hatásos.

Mivel erősen túlsúlyos vagy, te könnyebben és előbb le tudsz adni mondjuk 10 kg-ot, mint én, mert nagyobb súlyból könnyebben lemennek a kilók. Nekem most célom jövő tavaszra lefogyni 12-15 kg-ot, mert megyek Nightwish koncertre és addigra meg kell csinosodnom. Igazándiból ez már nem olyan sok, csak elszántság kell, meg akaraterő ellenálni bizonyos csábításoknak. :) Azt a fenti linket nézd meg feltétlen, ha én nem győztelek meg, remélem az meg fog.

2014. aug. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azt már kevesen hiszik el hogy ennyi kilóson nincs semmi bajod, de igy legyen.Én egész életembe sportoltam, ettem mindig mindent.Aztán jött egy baj, nem tudtam sportolni, de ettem továbbra is mindent, felszedtem plusz tiz kilót, és véranalizis(hormon, cukor, koleszterin, stb.stb)során magass koleszterin szintet állapitottak meg, ráadásul húst sem eszek, és a cukrom is magasabb volt a kelleténél...És csak 10 kiló plusszom volt.70 kiló plusztól már a levegővétel is nehezedre kéne essen, de ha semmi bajod, annak csak örülni tudok, igy csak arra kell odafigyelj hogy fogyj le, bármi áron.


Elküldeném a leveled neked, hogy olvasd el...Hogy olvasd el azt hogy folyamatosan a negativ dolgaidról beszélsz:Idézlek:-soha életemben nem fogytam,-Amióta élek, csak egyre nagyobb vagyok,-Teljesen lehetetlennek érzem,-a sétálás is nehezen megy ,-Voltam orvosnál .....Ebből a próbálkozásból nem lett semmi,-nem tudom mihez kezdjek,-Félek, hogy csak egy nagy kudarc lesz...

Most érted miről beszélek?

Nem akarlak oktatni, nem akarlak megbántani, csupán segiteni szeretnék, csak nem tudom mivel.A youtubon találsz egy videót, a cime, A titok.Nézd végig. Én nagyon szeretem, és hiszek benne.:-)

2014. aug. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Na sikerült már elkezdeni az életmód változtatást, vagy még mindig csak a "majd egyszer" nevű terv része? :)

Én tegnap ettem egy csomó pritamin paprikát (nyersen), meg 1 kukorica- és 1 babkonzervet. Ma szilvát a kinti fáról, meg megint kukoricakonzervet. Most elterveztem h vegánoskodok, ha majd nagyon megkívánom, főzök tojást is. :) Fogyjunk lányok, hajrá. :)

2014. aug. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!