Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehetne levetkőzni azt...

Hogyan lehetne levetkőzni azt a szokást, hogy rengeteg cucc és kacat gyűljön fel otthon? Más emberek hogy csinálják? Kidobtok mindent amit már nem használtok?

Figyelt kérdés
Valahogy úgy nőttem fel, hogy szüleim mindent elraktak, soha semmit nem engedtek kidobni, mert majd úgy is jó lesz vmikor. Aztán persze mindig minden csak gyűlik. Sajnos ezt a szokást én is átvettem és néha azon kapom magam, hogy nem férek el a lakásomban, viszont sajnálom kidobni a dolgaimat, sok mindenhez sok emlék köt. Igyekszem szelektálni a dolgaimat, de vannak dolgok amiket nem szívesen dobnék ki. Mások hogyan csinálják ezt? Képesek vagytok megszabadulni a régi könyveitektől vagy az egyetemi jegyzetektől, vagy akármilyen más régi tárgytól?

2014. dec. 12. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is "gyűjtögető" vagyok :S

Időnként persze "nagytakarítok": pl. költözéskor, lakás átrendezésekor vagy ha egyszerűen túl sok dolog kezd felhalmozódni...

Inkább újabb és újabb pakolófelületek besuvasztásával igyekszem a problémát megoldani - egyelőre.

Könyveket ritkán dobok ki, ráadásul az a típus vagyok, aki sokszor olvassa a kedvenceit, az e-book meg nem az esetem, szóval a könyvek elhelyezése probléma.

Viszont az egyetemen már szinte egyáltalán nem jegyzeteltem, a vizsgákra is különféle elektronikus anyagokat állítottam össze, azokat elmentettem, minden egyetemi jegyzettől, tankönyvtől megszabadultam.

Sok emlékem van, de valahogy azért az újaknak is mindig találok helyet.

Tipp: amiről úgy érzem, hogy már "nem olyan fontos" vagy régen nem nyúltam hozzá vagy egyszerűen nem fér el, azt első körben bedobozolom és "száműzöm" a gardróbszekrény aljába vagy a pincébe. Egyrészt így kiderül, hogy tényleg felesleges-e már, másrészt a következő lomtanításkor onnan már könnyebb szívvel válok meg végleg tőle.

2014. dec. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Időnként muszáj selejtezni. Erre persze ritkán veszi rá magát az ember, mert baromi nagy munka, de át kell nézni az egész kacatgyűjteményt és kidobni mindent, ami tényleg felesleges, mert bizony a többségük az. Amit lehet, szelektíven gyűjtök, hogy legalább legyen valami másodlagos hasznuk; a szívemhez nőtt, de valójában haszontalan dolgokat nem dobom ki, tömörítem, bedobozolom, egymásba rakom, valahogyan elteszem szem elől. Lehet belőlük eladni, ajándékozni, dekorációt készíteni is.
2014. dec. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én hírtelem felindulásból elkövetett nagytakarításoknál válok meg sok cucctól. Bár otthon van kb raktárunk erre, oda kirakom, aztán később ha hiányzik visszaviszem, mert emlék.


Amúgy nem kell kidobálni, ami olyan azt oda lehet adni, vagy családsegítő, szeretetszolgálat, stb helyeken is örülnek neki.


De pl egyetemi jegyzetek. Gépen van vagy 20 gigányi cucc, ennek 99%-át sosem fogom elővenni. Meg van vagy 6 nagy mappányi jegyzet, azok most tök jól elvannak, jól is mutatnak, de azt se fogom a büdös életbe használni többet valószínűleg. De alapvetően úgy vagyok, amíg fér addig elvan a helyén, meg kedvem sincs nekiállni meló és tanulás mellett még fél évtizednyi jegyzetet válogatni.

2014. dec. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én mindig úgy csoportosítok ( ha neki állok selejtezni) hogy: használom

kedves nekem ezért megtartom

nincs szívem kidobni ezért kiteszem a garázsba

kidobom

De mindig megpróbálom elkerülni azt a csoportot hogy még jó lesz valamire. Amúgy én sem tudom hogy lehet megválni a sok kacattól. Nekem is rengeteg van...

2014. dec. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen képes vagyok megszabadulni tőlük, de nem dobom ki a használható dolgokat. Régi könyveket, jegyzeteket ellehet adni. Ruhákat is, vagy mehetnek jótékony célokra.

Nagytakarításkor mindig megszabadulok pár holmitól.

2015. jún. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!