Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Túlságosan szeretek itthon...

Túlságosan szeretek itthon lenni? Ez beteges?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, és nagyon szeretek itthon lenni. Nem unatkozom, mindig lekötöm magam valamivel, szeretek vendégeket fogadni, jól érzem magam családi körben. A suli 15 percre van a háztól, ahol lakunk, és mindig hamar itthon vagyok. Hetente egyszer-kétszer kimozdulok pár órára, erre van igényem de aludni mindenképpen hazajövök (kivéve ha a barátomnál alszok de inkább nálunk szoktunk lenni). Viszont ha több napra kell mennem valahova, főleg ha egyedül már napokkal előtte rosszul vagyok, stresszelek, keresem a kibúvókat, hogy hogy ússzam meg. Most is egy utazás előtt vagyok, amit szülinapra kaptam egy rokontól, úgyhogy nem illene lemondani, de egy hétre szól, és az ország másik felére megyünk, ráadásul ismeretlenekkel kell mennem. Ha már ott vagyok, biztos feloldódok, meg nem lesz rossz, de mit csináljak, hogy addig ne szenvedjek? Perpill nagyon nem akarok menni. Nem mondanám magam magánakvaló emberkének, de szerintetek ez normális, hogy ennyire ragaszkodom az itthon léthez?

2014. nov. 3. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hallotad azt a kifejezest, hogy "introvert"?


Te, meg en, meg a tobbi hozzank hasonlo ember jol erzi magat a 4 fal kozott. Kepesek vagyunk szorakozni, de szuksegunk van egyedulletre hogy ujratoltodjunk :)


Fejben dol el az egesz. Ha elhatarozod, hogy igeins jo lesz, akkor az is lesz. En mindig teszek magamnak egy konyvet, amit imadok, es az valahogy megnyugtat. Az otthonra emlekeztet, es barmikor nekifoghatok olvasni, ha egyedulletre vagyom.

2014. nov. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudtam hogy van ilyen, de most utánaolvastam, és szerintem én is ilyen vagyok :O Köszönöm a válaszodat, nagyon hasznos volt, ment a zöld kéz! Jöhetnek még tippek ha tud valaki :)
2014. nov. 3. 19:20
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem esetedben egy kicsit beteges.

Azzal nincs baj, hogy szeretsz otthon lenni és mindig elfoglalod magad, nem unatkozol.

Az viszont baj, hogy félsz attól, ha máshova el kell menned.

Valószínűleg csak otthon érzed magad biztonságban.

De ez lehet, hogy csak azért van, mert még fiatal vagy. Ha majd többet tapasztalsz a világból, az életből, akkor biztosan nem fogod majd ilyen rosszul érezni, ha el kell utaznod valahova.

2014. nov. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
nerm az a kerdes hogy minek nevezheto az amilyen vagy hanem az hogy MIERT vagy ilyen. Milyen tapasztalataid voltak gyermekkent? Akkor hogyan elted meg?
2014. nov. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Gyerekként se szerettem elmenni itthonról hosszú időre, pl a nagyszülőkhöz is csak 1-2 hétre mentem nyáron, mert utána már haza akartam jönni... Táborban egyszer voltam, de nem volt jó élmény, nem leltem örömömet azokban a dolgokban amiket ott csináltunk, sokszor azon ábrándoztam az 5 nap alatt hogy most mit csinálnék a szobámban vagy a kertben. A szüleim nem erőltették hogy menjek, eleinte próbáltak rábeszélni hogy jó lesz, de mikor kipróbáltam és nem tetszett nem erőltették többet.
2014. nov. 3. 19:38
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
Egyáltalán nem beteges, te így érzed jól magad, de ki lehet lépni ebből a konfort-zónából, persze csak fokozatosan. Sok sikert:)
2014. nov. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem ez még nem beteges. Szereted a komfortzónádat és nem mozdulsz ki belőle szívesen, ennyi. Ez nem feltétlenül az introvertáltság miatt van, mert én is introvertált vagyok, de emellett szeretek utazni.


Az tekinthető betegesnek, ha tényleges rosszullét tör rád akkor amikor kimozdulsz. (Pl. pánikbetegség vagy agorafóbia jele.) De úgy látom nálad nem ez a helyzet, simán csak nem szeretsz kimozdulni. Van ilyen.

2014. nov. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem fizikailag leszek rosszul, hanem csak nem akarok menni, és ez nyomaszt, sokszor eszembe jut és elrontja a kedvem. Ha magamtól döntök úgy hogy megyek valahova, ahova szeretnék akkor nincs semmi baj, egyáltalán nem is gondolok rá vagy csak örömteli várakozással. Most tudom, hogy tök jó helyre megyek, meg mások örülnének neki, de nekem nagyon nyögvenyelős. Köszi a válaszokat, sokat tanultam belőlük!
2014. nov. 3. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!