Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt más is, aki pocsékul...

Van itt más is, aki pocsékul kezeli az ismerősei, barátai rossz hangulatát, nem tudja megvigasztalni őket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azon gondolkodtam, hogy a környezetemben lévő emberek általában tudják, hogy mikor mit kell mondani, ha valaki épp padlón van valami miatt. Én ennek szöges ellentéte vagyok. Bármi van, akár csak annyi, hogy egy barátom levert egy rosszul sikerült doga miatt - egyszerűen nem tudom, mit kéne reagálnom. Éppenséggel együtt tudok érezni az emberekkel, de az agyam teljesen leblokkol, mikor egy igaz barátom kiönti nekem a lelkét és látszik rajta, hogy ráférne egy kiadós, szavakból képzett vállveregetés. Én jobb híján annyit tudok kinyögni ilyen helyzetekben, hogy "biztos jobb lesz", vagy "ó", amik valamilyen csoda folytán nem hangzanak túl biztatónak. Azt főleg nem tudom kezelni, amikor sikerül kipréselnem magamból néhány bátorító mondatot, ami kivételesen teljesen logikus, de a másik emberről már kétségeim támadnak, mikor hevesen tiltakozni kezd: ez most azt akarja, hogy megvigasztaljam, vagy azt, hogy belássam a közel sem reménytelen helyzet reménytelenségét és én is zuhanjak a sajnálkozás mély mocsarába?

Tehát csak azt szeretném kérdezni, hogy más is jár hasonló cipőben, vagy én vagyok az egyetlen ilyen balek? :D Esetleg tudnék ezen változtatni?

A válaszokat előre is köszönöm!


P.s.: tizennégy éves lány vagyok, ha valakit érdekel. Mert mostanában divat nem válaszolni semmire, amíg az ember nem tudja a koromat, nememet, lakhelyemet, szüleim foglalkozását, kedvenc vécépapírmárkámat, vércsoportomat, usw.



2014. dec. 23. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%
ne durrogj, írj ki egy kérdést normálisan
2014. dec. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem szerettem volna bárkit is provokálni vagy durrogni. Elismerem, visszaolvasva ellenségesnek tűnik az egész írásstílus, ezért bocsánatot kérek.
2014. dec. 23. 17:30
 3/11 anonim válasza:
Nem vagy ezzel egyedül. Màsok szomorúsàgàval nem tudok mit kezdeni. Egyszerűen nem tudok mit mondanki olyankor, csak hogy sajnàlom. Ez elèggè rossz tulajdonsàgom . Mèg a hozzàm közel àllòknak sem tudok mit mondani.
2014. dec. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, eléggé hasonló a helyzet. Mindig próbálok valami bátorítót mondani, vagy csak éreztetni az illetővel, hogy mellette állok, de a valóságban sajnos nem egészen úgy történnek a dolgok, mint az elképzeléseimben.
2014. dec. 23. 17:46
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is gyakran vagyok így, de amúgy - nem meglepő módon - ahogy egyre többet tapasztalok a világból, egyre inkább tudok használható, vagy legalábbis részben vigasztaló mondatokat kierőltetni magamból, és minél többször próbálkozom ezzel, annál könnyebben mennek az ilyenek. Mondjuk nem mellékes infó, hogy érdekel a pszichológia, tehát gyakran figyelem az emberek reakcióit bizonyos helyzetekre, és ezekből is tanulok :)
2014. dec. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így vagyok

14/L

2014. dec. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én általában rossz vicceket mondok, amikben szerepel a buldózer szó

nem tesz jót a baráti kapcsolatoknak

2014. dec. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Hagyd hogy kibeszéljék magukból az egészet, hogy megkönnyebbüljenek, ne szólj közbe, és ha a végére értek csak öleld meg őket.
2014. dec. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

(Azokra a viccekre azért kíváncsi volnék, mert még egy buldózereset sem ismerek. :D)

2014. dec. 25. 21:43
 10/11 anonim válasza:

Szia, regebben, egy ket evvel ezelött, en is ilyen voltam, egyszerüen nem tudtam mit kezdeni ilyen helyzetekkel...

Szerintem az segit, ha tapatsztalatokat szerzel, en ugy voltam vele, hogy szabalyosan rettegtem az ilyen lelkizös beszelgetesektöl, mert nem tudtam mit mondjak utana meg csak egtem, hogy uristen, remelem ez a "segitö" szo nem lesz annak az oka, hogy soha többe nem allunk szoba egymassal.

Nalam, mind mondtam, az segitett, hogy tapasztalatot gyüjtöttem.

Neha reszese voltam (teljesen veletlenul) beszelgetesekben ahol 1-2 ember plusz en beszelgettünk a problemainkrol (ök beszeltek en meg szomoruan mosolyogtam, es halalosan gondolkoztam valami segitö tippen, de semmi sem volt megfelelö szerintem)

de az ilyen beszelgeteseknel feltünt, hogy masok sem adnak jobb tippeket. Meghallgatjak a problemazot, mondanak neki par batorito szot, vagy hogy szerintük mi a helyes, de "eletmentö" tippje senkinek sincs..

aztan, nalam az is volt a baj, hogy nem nagyon beszeltem a problemajimrol, ez, ert nem tudtam, hogy fogadnak az emberek azokat, e következeteben en meg nem tudtam hogy fogadni masok problemait.

Nekem az nagyon segitett, hogy atgondolom, en minek örülnek a legjobban a problemas helyzetben, es megprobalok ugy cselekedni. Te nem is tudod megoldani nekik a problemait, az mar teljesen rajtuk mulik, te csak meg tudod hallgatni azokat, es esetleg hozzafüzni a velemenyed. az illetö altalaban attol jobban erzi magat, hogyha beszelhet. Te csak hallgasd meg, es gondold magad az ö helyzetebe, szerintem ugy bizotsan eszedbe jut valami, ami segit!

Hidd el, naprol napra jobb leszel az ilyen beszelgetesekben, itt a tapasztalat a kulcs, en is abbol beszelek! :)

Remelem, tudsz valamit kezdeni ezzel a szövegemmel, es erted, hogy mit szeretnek mondani, ha valami kerdesed van, irjal nyugottan, privatot is :)

2014. dec. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!