Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt más is, aki pocsékul...

Van itt más is, aki pocsékul kezeli az ismerősei, barátai rossz hangulatát, nem tudja megvigasztalni őket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azon gondolkodtam, hogy a környezetemben lévő emberek általában tudják, hogy mikor mit kell mondani, ha valaki épp padlón van valami miatt. Én ennek szöges ellentéte vagyok. Bármi van, akár csak annyi, hogy egy barátom levert egy rosszul sikerült doga miatt - egyszerűen nem tudom, mit kéne reagálnom. Éppenséggel együtt tudok érezni az emberekkel, de az agyam teljesen leblokkol, mikor egy igaz barátom kiönti nekem a lelkét és látszik rajta, hogy ráférne egy kiadós, szavakból képzett vállveregetés. Én jobb híján annyit tudok kinyögni ilyen helyzetekben, hogy "biztos jobb lesz", vagy "ó", amik valamilyen csoda folytán nem hangzanak túl biztatónak. Azt főleg nem tudom kezelni, amikor sikerül kipréselnem magamból néhány bátorító mondatot, ami kivételesen teljesen logikus, de a másik emberről már kétségeim támadnak, mikor hevesen tiltakozni kezd: ez most azt akarja, hogy megvigasztaljam, vagy azt, hogy belássam a közel sem reménytelen helyzet reménytelenségét és én is zuhanjak a sajnálkozás mély mocsarába?

Tehát csak azt szeretném kérdezni, hogy más is jár hasonló cipőben, vagy én vagyok az egyetlen ilyen balek? :D Esetleg tudnék ezen változtatni?

A válaszokat előre is köszönöm!


P.s.: tizennégy éves lány vagyok, ha valakit érdekel. Mert mostanában divat nem válaszolni semmire, amíg az ember nem tudja a koromat, nememet, lakhelyemet, szüleim foglalkozását, kedvenc vécépapírmárkámat, vércsoportomat, usw.



2014. dec. 23. 17:25
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Igen, megértettem. Azt már én is tapasztaltam, hogy sokan szeretik kibeszélni magukból a bánatukat. De amikor a végén nekem szegeznek egy halomnyi kérdést, szeretnék rajtuk segíteni, csak nem tudom, hogyan tegyem. Bár az utóbbi időben kezd javulni ez a képesség. :)
2015. jan. 2. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!