Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez mi lehet? Talán valami...

Ez mi lehet? Talán valami betegség? Tünet? Ez rossz?

Figyelt kérdés

Furcsa..azt se tudom,hogy írjam le de megpróbálom.A barátnőm egyszer elmondodt nekem egy olyan problémát ami nagyon zavarja.Mégpedig azt,hogy ha hallgat füllhalgatón zenét akkor sosem magára a dallra koncentrál hanem beleéli magát a zenébe és ahogy ő elmondta" elképzel egy teljesen más világot.Beleképzeli magát is de sokkal másabbként." Így pl: a fejét rázza összevissza mert azt képzeli,hogy fut vagy rángatózik ha gyors a zene üteme. A kezeivel is van mikor mutogat csak mert annyira beleéli magát,hogy észreseveszi közben mit csinál.De zavarja mivel órákat csinálja ezt és pazarolja az idejét de nem tud leszokni róla.Kéztetést érez,úgy érzi,hogy csak így tőltödik fel meg dolgozza le a feszűltséget...

Tanácsot kért de nem tudtam mit mondani.Kérlek segítsetek..köszönöm előre is!



2014. dec. 23. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Bárhogyan is nézzük ez egy függőség. Ha nincs meg az ereje ahhoz, hogy leszokjon róla, akkor kell keresnie valami más tevékenységet ami által ugyanúgy fel tudja dolgozni a feszültséget.
2014. dec. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ez miért lenne függőség? Ő így töltődik fel,ahogy írtad. Mit jelent az, hogy órákat csinálja? Napi rendszerességgel?
2014. dec. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szeretném én is gyakrabban átélni ezt, de csak néha jön elő hogy rohadtul beleélem magam a zenébe, és egy nyomott hangulatból pillanatokon belül istenkirálynak érzem magam a zene hatására. Ritkán jön elő, de pont amikor szükség van rá, ilyenor én is vágom a fejeket, hadonászok a zenére ültömben. Kb miután 20x egymás után meghallgattam a számot többször nem működik, új jó számot kell keresni:) A barátnőd érdekes jelenség ha nála ez akármikor van és órákig, elvileg ilyenkor más hullámokat kelt az agya, pl mint mikor valaki álmodik?
2014. dec. 24. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és nem nem tudom,hogy ez nála hogy működik. Megkíséreltem ezt a " jelenséget" én is ,hogy hátha valamivel okosabb leszek ezzel kapcsolatban,de nem ment.Most mit csináljak? A zenében éljek egy más világban és rázkodjak zene ütemre agy..mi? Mindegy.

Utolsó ,ebben igazad van ez tényleg " érdekes" .Csakhogy félek ,hogy ez egyáltalán normális-e?

2014. dec. 24. 08:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez teljesen normálisnak mondható, én is teljesen beleélem magam a zenébe, és egy nagyon nyugalmas helyre képzelem magam, ahol egymagam vagyok. Igazából az a probléma, hogy túlságosan beleéli magát, és túl sokáig. Azt javaslom, hogy próbáljon meg valamilyen hangszeren játszani, és így levezetni a feszültséget, illetve valamilyen tevékenység (pl. utazás, olvasás, főzés...) közben hallgatni zenét, így muszáj valamennyire itt a földön maradnia. Nekem ez a két dolog segít, hogy ne szálljak el. Remélem segítettem.
2014. dec. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez nem rossz, hanem éppenséggel teljesen normális. A zenét éppenséggel arra találták ki, hogy az ember hangulatát, tudatállapotát megváltoztassa. Jobb kedvre derít, vagy épp elringat, feldühít, megnyugtat, satöbbi. Ha ez a zeneszerző-előadó szándékainak megfelelően történik, akkor semmi gond.


Ha van ritmusérzéke, tehetsége a tánchoz, hát rajta!

Te meg nyugodtan gyönyörködjél benne, hiszen annál nem sokk szebb látvány van, mint amikor egy nő átadja magát a zenének. Vagy táncolj te is vele, akár... ;)

2014. dec. 25. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:) Megnyugodtam végre. :)
2014. dec. 25. 08:46
 8/8 anonim válasza:
Olvass utána a maladaptive daydreaming nevű jelenségnek, nekem ez ahhoz tűnik hasonlónak. Az interneten magyar nyelvű oldalak még nemigazán vannak róla, inkább csak angolul, mivel ez még egy elég friss területe a pszichológiának.
2014. dec. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!