Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen egy átlagember?

Milyen egy átlagember?

Figyelt kérdés

Régóta foglalkoztat a kérdés, hogy milyen is egy átlagember. Én szinte mindig szembe megyek az árral, szöges ellentéte vagyok a legtöbb embernek. Fogalmam sincs hogyan gondolkodik az átlag, mit szeret, milyen az ízlése, mit akar elérni az életben, milyen célokat tűz ki magának, mit vár el másoktól. Milyen volt a gyerekkora, akkor mit szeretett, hogy gondolkodott? És tinédzserként? Felnőttkorban? Hogyan változott (ha változott) a gondolkodásmódja?


Lehet furcsának hathat a kérdés, de én tényleg meg akarom érteni a többi embert. A válaszokat előre is köszönöm.



2014. dec. 24. 10:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%

Mindenki más egyforma, csak te vagy egyéniség :)


Ugyanolyanok vagyunk mint te, kisebb-nagyobb eltérésekkel. Együtt pedig mi vagyunk az átlag :)


De szívesen válaszolunk bármire, csak tegyél fel picit konkrétabb kérdéseket.

2014. dec. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Szürke kisegér a nyájban.
2014. dec. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Nincs olyan, hogy átlagember. Ez inkább egy statisztikai fogalom, mint valós tartalommal bíró személyiség. A statisztikában persze biztos a legtöbb dologra megvan az átlag (végzettség, jövedelem, külföldi költés évente, stb.) amiből össze lehet gyúrni egy átlagot, és megnézni ki az aki a legközelebb áll hozzá, de lehet, hogy az éppen egy pszichopata gyilkos vagy egy dubajózó prosti lesz. Ők átlagemberek?


Egyébként hagyd abba ezt az "én egyedi hópihe vagyok, mindenkinél különb!" retorikát, mert inkább nevetséges, mint... bármi aminek szeretnéd láttatni magad. Elég sokan vagyunk akik valóban izgi életet élnek, és ez a kérdésfelvetés inkább hangzik emó tizenöt évesnek, mint valami világmeghágó kalandozónak vagy innovátornak.

2014. dec. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ettől féltem, hogy mindenki arra fog reagálni, hogy én valóban egyedi vagyok-e. Ez lényegtelen, engem az érdekel, hogy aki nem érzi magát különcnek az milyen. A válaszokból jobban látom, hogy valójában mennyire is vagyok különc. És nem csak én mondom magamról, akik ismernek azok szerint én tényleg teljesen másképp gondolkodok, viselkedek, stb. Tudom, hogy nincs két egyforma ember, de vannak tulajdonságok, amik a legtöbb emberre igazak, és ezek közül rám szinte semmi sem jellemző. Fogalmazzunk úgy, hogy azok az átlagemberek, akiknek a tulajdonságaiknak legalább a fele megegyezik. Nekem ez az arány, jó ha 1%-ot elér. 2 ellentétes tulajdonság közül rám az jellemző, ami kevesebb emberre igaz, így igazán nem lehet rám mondani, hogy átlagos vagyok. De mint mondtam, mindegy, hogy én különc vagyok vagy hétköznapi, a kérdés az, hogy a többi átlag ember milyen.


#1-es Bármilyen apróságot leírhatsz. Olyasmire gondolj, amit nem tartasz említésre méltónak, mert úgy gondolod, hogy ez mindenkinél így van/volt. Elég olyasmi, is hogy mit szerettél csinálni óvodásként. Milyennek láttad a világot kicsiként és hogy látod most. Szeretted-e a meséket. Mi a célod az életben. Mit akarsz elérni (pl. szerető család, jó állás…; vagy megmászni a Mount Everestet; esetleg eljutni a Holdra stb.)


Tudom, hogy elég béna kérdésnek tűnhet, de nem nagyon lehet másképp feltenni, amire kíváncsi vagyok.


AKI VÁLASZOL, AZT KÉREM, HOGY ÚGY TEGYE, HOGY AZT FELTÉTELEZI, ÉN TELJESEN EGYEDI VAGYOK, AKI MEG AKARJA ÉRTENI, HOGY MILYEN A TÖBBI EMBER (MINTHA EGY MARSLAKÓNAK MAGYARÁZNÁ, MILYENEK AZ EMBEREK)

2014. dec. 24. 12:13
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért nehéz elhinni, hogy nagyon más lennél mint bárki más, mert alapvetően uyganazok az alapvető pszichológiai folyamatok alapján él mindenki, és mi mind magyar környezetben szocializálódtunk.


De mint írtam, szívesen válaszolok konkrét kérdésre, szóval mndjuk mi az ami mindenkinél ugyanúgy van?

- Pasiként szerintem biztosra vehető, hogy szeretünk szexelni.

- Óvodásként katonákkal játszottunk.

- Szerettem a meséket, főleg a külföldieket, amik széepn voltak megrajzolva.

- A célom boldognak lenni egy biztos egzisztencia és boldog párkapcsolat által.

2014. dec. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem annál semmi sem támasztja alá jobban az átlagosságodat, hogy egyedinek gondolod magad, és ezt nem győzöl minden fronton bizonygatni. Gyakorlatilag pont ezt csinálja az összes átlagos tini, ki akar tűnni, de ezzel lesz pontosan átlagos. Mindenki egyéniségnek gondolja magát. Ettől még nem vagy az. Inkább azt írd le, hogy szerinted miben vagy annyira más, mint az átlag. Kíváncsi vagyok, és előre várom, hogy megcáfolhassam.


Mint mondtam, nincs olyan, hogy átlagember, tehát a saját magam által elfogadott kereteken belül nem tudok válaszolni a kérdésedre. Én 25 vagyok, sok év nemzetközi projekt- és kutatásvezetői tapasztalattal, szakmai tanácsadóként dolgozom a rangos világszervezeteknél, saját technológián alapuló cégem van, heti szinten utazom külföldre. Szerinted átlagos vagyok? Márpedig valószínűleg a belső tulajdonságaim 50%a megegyezik a házam előtt kukázó csövesével.

2014. dec. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"

De mint írtam, szívesen válaszolok konkrét kérdésre, szóval mndjuk mi az ami mindenkinél ugyanúgy van?

(1) Pasiként szerintem biztosra vehető, hogy szeretünk szexelni.

(2) Óvodásként katonákkal játszottunk.

(3) Szerettem a meséket, főleg a külföldieket, amik széepn voltak megrajzolva.

(4) A célom boldognak lenni egy biztos egzisztencia és boldog párkapcsolat által."

1-es rám annyira nem jellemző, én meg vagyok nélküle, nem azt mondom, hogy nem szeretném, de kibírom nélküle

2-es én szerettem dokumentum filmeket nézni óvodásként, tulajdonképpen a legnagyobb örömet az szerezte, ha új információhoz juthattam

3-as sosem szerettem a meséket, mindig túl irreálisak és agysorvasztóak voltak, csak néhány volt, amit úgy meg tudtam nézni, de azok nagyobbaknak is szóltak.

4-es nekem van néhány célom, pl. körbeutazni a világot, a tudományos élet számára hasznossá válni, stb.

2014. dec. 24. 13:28
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Értjük, tehát te egy racionálisabb, tudomány világa iránt érdeklődő arc vagy, akinek a hobbija nem a diszkóba járás, hanem az utazás (lenne). Szerinted ettől egyedi vagy? Szerinted nincsenek még milliók rajtad kívül, akik a tudományos életben dolgoznak? Rögtön itt vagyok én. Ráadásul idén két hónapot utazgattam DK-Ázsiában. Világjárás pipa. Na, még mindig egyedinek érzed magad? Lehet, hogy a mostani kulturális közegedből kilógsz, de nagy átlagban (!!) teljesen normális hozzáállás, amit képviselsz. Továbbra is mondom, hogy hagyj fel a sznoboskodással, mert csakis negatív érzelmeket vált ki másokból, te pedig nem leszel tőle több. Magabiztosan csináld a dolgodat, és tűnj ki a sikereiddel, ne a nagy pofáddal.
2014. dec. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem értem az, hogy egyedi valaki az mitől lenne pozitív vagy éppen negatív tulajdonság? Olyan mintha azt mondanám, hogy a kék szem egy jó tulajdonság, míg a barna szem rossz. Az egyediség csak egyediség, nem takar semmi mást, hiszen lehet valaki úgy egyedi, hogy emellett ő a világ legnagylelkűbb adományozója, és úgy egyedi, hogy egy pszichopata sorozatgyilkos. Ezek után csak, arra tudok, gondolni, hogy aki átlagos az ki akar tűnni a tömegből, így irritálja, ha más kitűnik, de abba nem gondol bele, hogy lehet a másik meg be akar illeszkedni.

Mindenesetre őszintén örülök (ez nem szarkazmus, tényleg örülök neki), hogy válaszoltál #8-as megerősítettél abban, hogy milyenek az átlagemberek (vagy ha én is az vagyok, akkor a többi ember).

Már csak arra lennék kíváncsi, hogy szerinted nem is létezik olyan ember, aki nem átlagos? Különben, hogy lehetsz ilyen biztos abban, hogy én sem vagyok az. Ha csak egy fikarcnyi esélyt is látsz arra, hogy én nem vagyok átlagos, akkor nem adtál volna ilyen választ, pedig ez sok mindent megmagyaráz. Mindenesetre nagyon köszönöm a válaszod.

2014. dec. 24. 14:05
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Van egy mondás:

Az átlagember azt hiszi magáról, hogy nem az.

2015. szept. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!