Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon a vidékiek (kivéve a Budapest körüli agglomerációt) nem szeretik a budapestieket? De ennek ellenére a vidéki fiatalok szinte kivétel nélkül Budapestre akarnak menni tanulni és dolgozni?

Figyelt kérdés

2015. jan. 6. 22:53
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
Én Bp-n nőttem fel, elég csendes helyen viszonylag. Pár évig laktam Törökbálinton(családi okok miatt), de Pestet nem ajánlom azoknak, akik tényleg vidékiek(nem lenézésként). Sokan írták, hogy koszos és büdös. Igen, ez az egyik, amiért én is szívesen elköltöznék innen. A másik az, hogy vidéken/falun vagy akárhol nagyobb a közbiztonság, mint Bp-n. Undorító, hogy mi megy itt. Gusztustalan az egész. Elég sokat mászkálok a belvárosban, éjszaka is, és nagyon jól ismerem azt az érzést, hogy bármikor történhet veled bármi rossz. Bp-n kívül maximum éjszaka látsz pár kölyköt akik bandába verődve iszogatnak(az ilyenek is lehetnek veszélyesek, ilyen bárhol előfordulhat, találkoztam már ilyennel Pesten kívül). Szóval én azt mondom, hogy nem jó hely a Budapest annyira. Mindig figyelni kell mindenre. Főleg tömegközlekedéssel járóknak kell(ene?) nagyon szemfülesnek lenniük, sok a zsebtolvaj, sok az alkoholista csöves(akik nem restek beszólogatni és zaklatni az embereket). Kicsit ilyen túlélőtúra szerű éjszaka a belvárosban mászkálni. :D
2015. jan. 7. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
88%

És miért van az, hogy a fővárosiak meg lenézik a vidékieket, különösen a falvakban élőket, az alföldieket és a nyírségieket?



U.i.: azért a "szinte kivétel nélkül" elég erős túlzás.

2015. jan. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim válasza:
hehe szóval azt hisszed h magyarországon két rész van? Budapest és vidék? Számtalan megye és város van Budapesten kívűl.. de ha te már át léped budapest határait nem lehetsz máshol csak csak vidéken jó h nem azt mondod h pangeai de hívj úgy az legalább fasza és nem lenéző... amúgy meg nem is tudom valaki írjta h a pestiek leszarják a vidékieket nincs idejük velük foglalkozniuk na láttod itt a példa
2015. jan. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Figyelj nem hiszem azt, hogy az országnak két része van: Budapest és nem Budapest.

Azonban ez a magtartás forma, amit megírtam a kérdésben igenis létezik! És érdekelnek az okai.

Valóban a "szinte kivétel nélkül" talán egy kicsit erős megfogalmazás volt, de ha lecsekkolod a KSH honlapján található vándorlási térképeket, illetve megnézed a nem rég megjelent Otthontérképet, h hogy építenek házakat stb., akkor nagyon is ez a tendencia igaz: a vidéki fiatalok inkább Budapestre költöznek és nem maradnak otthon (még akkor is, ha amúgy otthon is lenne nekik munka! Ismerek is néhány ilyen esetet!).

Figyelj, én tudom, hogy a pestiek (nagyobb része) nem nézi le a vidékieket. Eleve indulj ki abból, hogy a budapestiek nagyobb részének van nem budapesti = az az vidéki felmenője.

2015. jan. 7. 22:20
 15/28 anonim ***** válasza:
23%

"Miután végeztem az egyetemmel (ami ide köt), húzok is vissza vidékre. :-)"


Ahogy azt Móricka elképzeli....

2015. jan. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
28%
Nem haza indulsz majd, hanem kifele.
2015. jan. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Tegyük hozzá, bár már említették páran: a legtöbben nem önszántukból mennek a fővárosba. A statisztikai adatok nem fogják megmondani, hogy valaki miért költözik a fővárosba, ők csak a statisztikailag mérhető adatokat teszik közzé.

"Ismerek is néhány ilyen esetet!"

Néhány nem egyenlő a többséggel. Képzeld, én meg olyat is ismerek néhányat, akik Ausztriából költöztek Magyarországra. Vagy akik Győr-Moson-Sopronból Hajdú-Biharba meg Szabolcsba. Vagy Vasból Csongrádba. Attól, mert valamire látunk példát, még nem fogja azt jelenteni, hogy az általános érvényű.

Én is ismerek olyanokat, akik felköltöztek a fővárosba, pedig a lakóhelyük közelében is lett volna munka. Ettől még igaz, hogy nagyon sokan csak azért teszik meg ezt a lépést, mert ott nagyságrendekkel jobb munkalehetőségek vannak, mint a lakóhelyük környékén.

2015. jan. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Igazad van abban, hogy néhány nem egyenlő a többséggel. És abban is, hogy attól, hogy 5-6 ilyen esetet ismerek nem lehet általánosítani.

A statisztikai adatoknak azonban igen is van alapja. Nem feltétlen kell a KSH honlapján böngészni, itt van pl ez is:

[link]

(régebbi cikk, de viszonylag jó)

Ezen felül az esetek közt is különbséget lehet tenni. Nem mindegy - ahogy írtál egy példát - hogy GyMS-ból Szblcsba valaki azért költözik, mert az egyik idős rokonáról gondoskodnia kell, vagy pedig valaki munkavállalás miatt vált várost Mátészalkáról Budapestre.

Még, hogyha a "szinte kivétel nélkül" túlzás is volt (bár, ha azt írom, hogy sokan, egyre több, rengetegen stb., lehet, hogy azt is túlzónak találod), a jelenség akkor is létezik. A vidéki fiatalok nem szeretik a fővárosiakat, de nem kevesen a fővárosba vágynak. De miért?

2015. jan. 8. 23:24
 19/28 anonim ***** válasza:
17%

Én 27 évig éltem Budapesten, de már ott is kissé bosszantottak a szellemileg roggyantabb szomszédok, környezetemben élők. Egy balszerencsés fordulat folytán utána vidékre költöztem, már 15 éve itt vagyok, de azóta maga a pokol az ittlétem.

Senkivel sem tudok beszélgetni, igenis, lenézem az ittlakók zömét, mivel mindenféle szempontból ég és föld a különbség a kulturális, erkölcsi szokásaink között.

A borzalmas tájszólás, kb 100 szavas szókincskészlet, nem köszönés, meg úgy általában a bunkó viselkedés.

2015. jan. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Melyik helyen laksz?
2015. jan. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!