Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon a vidékiek (kivéve a Budapest körüli agglomerációt) nem szeretik a budapestieket? De ennek ellenére a vidéki fiatalok szinte kivétel nélkül Budapestre akarnak menni tanulni és dolgozni?

Figyelt kérdés

2015. jan. 6. 22:53
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
63%
Akar a hóhér pestre menni tanulni és dolgozni...jól meg vagyok én "vidéken" is fősulival meg egyebekkel
2015. jan. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

01-21 15:32 kérdező válaszára a válaszom:

Én Budapesten születtem, ott is laktam, aztán az agglomerációba költöztem. Jártam egyetemre Budapesten és vidéken egyaránt. Vannak fővárosi, illetve vidéki barátaim is. A tapasztalataim azt mutattál, hogy érdemes egy ilyen kérdést kiírni. Szeretném hangsúlyozni, hogy egyáltalán nem volt célom a vidékieket bosszantani vagy hergelni. A véleményetekre vagyok kíváncsi.

2015. jan. 28. 00:39
 23/28 anonim ***** válasza:
75%

Sziasztok,én vagyok a fehérvári kommentelő.

Mielőtt ide költöztem,Gyömrőn azaz agglomerációban laktam.

De laktam már Budapesten is.

1)szerintem ha így lesarkítjuk,hogy "vidék-város" akkor én inkább beszélnék egy "vidék-város-agglomeráció" kombóról,mert úgy vélem az utóbbit durva lenne vidéknek nevezni,de városnak sem lehet(függetlenül a közogazgatási besorolástól).

Szerintem ez nem ennyire fekete-fehér,de sokan nem látnak túl a saját városuk/kerületük/falujuk határánál,innen ez a jó sok sztereotípia.

Van ami Budapestben is csudajó,függetlenül attól hogy nen laknék ott és van ami pedig itt,Székesfehérváron nehézség.

2015. jan. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

igazad van fehérvári. Amit mondasz az festi le jól a valóságot:

Budapest

A főváros körüli agglomeráció

És a vidéki Magyarország, ami ugyebár szintén két részre osztható: a megyeszékhelyekre és a kisvárosok-falvak alkotta részre.

Ha nagyon tipizálni kell, akkor talán így lehet.

2015. jan. 29. 19:35
 25/28 anonim ***** válasza:
Én az agglomerációban élek, ezért rám nem vonatkozik a kérdésed. Viszont az egyetemen rengeteg vidéki van, és nem vettem észre, hogy ne szeretnék Pestet, sokan kifejezetten kedvelik.
2015. márc. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
17%

Nem azokról van szó, 25-ös. Azoknak már sikerült. Azokról van szó akiknek nem sikerül feljutni. Mordorba születtek és ott is fognak élni. Azok persze hogy azt mondják hogy utálják. Addig amíg nincs lehetőségük feljutni. Onnantól már hirtelen szeretik. Irigység, ennyi.

1-es voltam.

2015. márc. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, mert semmi sem garantálja, hogy maradni is tudnak. Például, aki vajdasági, vagy piripócsi.
2015. márc. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
57%

Ha lenne motivációm biztosan tele tudnám írni egy A3-as lap mindkét oldalát 12-es betűmérettel,miért gyűlölök pesten élni (igen,kis betűvel)


Sajnos ide születtem,macerás lenne elmenni. De egyetemre mindenképpen Szegedre szeretnék menni.

Nincs az a pénz hogy én itt maradjak Közép-Európa fertőjében.

Gyűlölöm azt is mikor elmegyek egy vidéki ismerősi találkozóra,van néhány új tag a társaságban,és megkérdezik honnan valósi vagyok.

Egyáltalán nem ez a "vidék vs BP" társaság,de akkor is szégyellem,mert én is (pestiként) a bunkó,"csátesa aggyá' mánegy cigit" féle alakokkal azonosítom pestet. Vagy a krónikus depressziós,betonban megszürkült irodai munkással. Kb ez a két fő embercsoport él itt.

2016. dec. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!